Dekoratif Salon Aksesuarları Nasıl Seçilir?
Dekoratif Salon Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Evlerin en çok vakit geçirilen yerlerinden birisi salonlardır. Misafir geldiğinde ya da siz misafirliğe gittiğinizde genellikle o salonlarda ağırlar ya da ağırlanırsınız. Bu yüzden salonların konforlu ve şık olmasına özen gösterilir. İhtiyaç duyulan mobilyalar dışında büyük küçük dekoratif salon aksesuarlarıyla canlandırabilirsiniz.

Dekoratif Salon Aksesuarları
Dekoratif Salon Aksesuarları

Dekoratif salon modelleri kişiden kişiye, zevkten zevke farklılık gösterebilir. Tek bir duvar rengi bile bazılarını büyülerken bazılarında ise olumsuz etki bırakabiliyor.

Farklı Hava Kazandırmak İçin Salonlar Nasıl Dekore Edilebilir?

Kitap Köşesi

Kitap okumayı seven biriyseniz salonunuzun bir köşesine salondan bağımsız olmadan kitaplık, hoş bir sehpa ve tek kişilik iki koltuk koyarak küçük bir okuma alanı yaratabilirsiniz. Kitap okurken çok göz alıcı olmayan ışıklar kullanabilirsiniz.

Dekoratif Salon Aksesuarları kitap Köşesi
Dekoratif Salon Aksesuarları Kitap Köşesi

TV Ünitesi Çevresi

Balık besliyorsanız eğer televizyon ünitesi çevresine akvaryum; kuş besliyorsanız kuş kafesi; film izlemeyi seviyorsanız filmler koyulabilir. Çerçeveletilmiş aile resimleri ve biblolar ekleyebilirsiniz.

Duvar

Duvarların boş olmasını sevmeyen biriyseniz, salon duvarlarına hareket katmak için dekoratif amaçlı aynı zamanda kullanışlı bir saat ekleyebilirsiniz. Size iyi gelen sizin için anlamlı olan ister kişisel isterse İnternet üzerinden ya da herhangi bir yerden bulduğunuz resimleri özel olarak çıkarttırıp çerçeveletip duvarlarınıza asabilirsiniz. Hatta duvarlara farklı boyutlarda ve modellerde raf çakabilir, onların üzerine mumlar, gece lambaları, biblolar, seviyorsanız matruşka çeşitleri, küçük küçük saksılar koyabilirsiniz. Hatta bu saksıları kendiniz de elinizde yapabilirsiniz. Mesela küçük bir kavanozun etrafını hasır iplerle sarıp ufak tefek boncuklar yapıştırarak, içine toprak ekleyip çiçekler ekerek hem dekoratif olarak kullanabilir hem de farklı bir hava kazandırabilirsiniz.

Dekoratif Salon Takımları ve Fiyatları
Dekoratif Salon Aksesuarları ve Duvar Tasarımı

Sehpa

Sehpa kullanmayı seviyorsanız; özellikle de kullandığınız koltuk takımları için orta sehpa varsa üzerine herkesin ilgisini çekebilecek tek kullanımlık olmayan dergiler koyabilirsiniz. Mumlar ekleyerek akşamları ışık yerine onları yakarak hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Dekoratif salon takımları ve fiyatları, her cebe göre çeşitlilik göstermektedir. Farklı fiyatlarda dekoratif salon takımları bulunmaktadır. Lüks eşyalardan hoşlanan ve tercihlerini markalardan yana kullanan biri iseniz çeşitli markalardan kendi zevkinize göre dekoratif salon takımları alabilirsiniz. Eğer dekorasyona yüksek miktarda bütçe ayırmak istemiyorsanız uygun fiyatlı ama konforlu takımlar kullanabilir, indirimleri takip edebilir ya da kendin yap tüyolarını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here