10 Dekoratif Mutfak Önerisi
10 Dekoratif Mutfak Önerisi

Mutfak dizaynı mutfaklarda tüm alanların etkili kullanımında büyük rol oynamaktadır. Mutlaklarınızda çalışma alanlarının efektif olması için mutfak dekorasyonu seçimine dikkat etmeniz gerekir. Mutfağınızın büyüklüğüne uygun mutfak aksesuarları ile evinizin en çok kullanılan odası olan mutfaklarda keyifli ve rahat vakit geçirebilirsiniz. Bu yazımızda 10 dekoratif mutfak önerisini paylaşacağız.

Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler

Mutfak dekorasyonu ile uyumlu mutfak dolapları pratik saklama alanları yaratmanıza olanak sağlar. Mutfağınızda dağınık görünümü önlemek için kaloriferini yerden yüksek hizada monte edebilir, ana mutfak dolaplarının haricinde boş kalan duvarlarınıza raflar ve dolaplar ekleyerek depolama alanınızı iki katına çıkarabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Mutfak Dekorasyonları

Endüstriyel tasarım mutfak dekorasyonu tercih ederek mutfağınızı yenileyebilirsiniz. Geniş Amerikan mutfaklarda tava ve tencereleri asabileceğiniz metalden yapılan asma aparatları, baharatlarınızı koyabileceğiniz tel askılar ve rustik aparatlı raflar modern bir mutfak görünümü sağlar.

Mutfak Dekorasyonu
Mutfak Dekorasyonunda Kullanılabilen Metal Raflar

Endüstriyel mutfaklarda küf yeşili ve siyah renkli dolaplar mutfağınıza çok yakışacak, mutfağınızdan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ahşap ile Doğal Görünümü Yakalayın

Mutfak aksesuarlarında bambu çok moda. Ahşap etkisini tüm mutfağımızda uygulayarak vintage görünümü yakalayabilirsiniz. Mutfağınızda bambu standlı şık baharatlıklar, bambu sunum tepsileri, kahve takımları gibi mutfak aksesuarları kullanabilirsiniz. Dolaplarınız ve raflarınızda da doğal ahşap kullanarak mutfağınızı tamamlayabilirsiniz.

Mutfak Aksesuarları
Mutfak Aksesuarlarının Yanı Sıra Ahşap Raflar Kullanılabilir.

Doğallık ve sadelik örneği olan ahşap yerleriniz ile gri renkli dolap kullanabilir, ruhunuzu dinlendirecek klasik ve geleneksel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Siyah ve Beyazın Sadeliği

Mutfak tezgahında beyaz mermer kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dolaplarınızda da beyaz akrilik dolaplar tercih ederek aydınlık ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyaz mutfakların temizliği zor gibi görünse de koyu renklere göre oldukça zahmetsizdir.

Siyah renkler mutfak tezgahlarında kullanılıyor. Ancak dolaplarınızda siyah akrilik kullanabilir, tezgahları beyaz renkte yapabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı da siyah ve beyaz yaparak modern ve ferah bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Altın Rengi ile Gelen Şıklık

Tezgahınız ve duvarınızda simli renk tercihiniz mutfağınıza şıkır şıkır bir görünüm verecektir. Özellikle altın rengi çıtalar ile süslediğiniz mutfak dolaplarınızla harika bir uyum sağlayacaktır.

Mutfak Dizaynı
Altın Rengi Mutfak Dizaynı

Altın rengini siyah ile birlikte kullanarak gelecekten gelmiş gibi görünen bir mutfakta yemek pişirmekten çok zevk alacaksınız.

İndigo Derinliği

İndigo mavisi son zamanların en çarpıcı renklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Mutfak dolaplarında indigo mavisini kullanabilirsiniz. Beyaz parkeler ve tezgahınızla farklı bir görünüme kavuşacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here