Yatak odası dekorasyonu eğlenceli dekorasyonların başında gelir. Günün bütün yorgunluğunu atacağımız yatak odaları dikkatli dekore edilmediği zaman kasvetli bir görünüm kazanabilir. 2019-2020 yatak odası dekorasyonları hakkında merak edilen her şeyi yazımızda ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

2019-2020 yatak Odası Dekorasyonları Detayları2019-2020 yatak Odası Dekorasyonları İncelemesi

Yeni bir alan dekorasyonuna başlamadan önce renklere karar verilmelidir. Yatak odası dekorasyonunda da bu böyledir. Yatak odası boya renkleri diğer dekorasyon ögeleri ile bir bütün olmalıdır. Yani, yatak odasında perdelerden yatak örtülerine, parkeden aksesuarlara kadar her şey ren kuyumu içinde olmalıdır.

Küçük yatak odası dekorasyonu yapıyorsanız duvarlarda açık renk tonları kullanmalısınız. Küçük yatak odalarını ferah gösterecek çözümlerden bir diğeri de tavandan zemine doğru açılan renkler olmalıdır.

Bu konuyu biraz daha açalım;

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

yatak odası dekorasyon örnekleri

yatak odası dekorasyon örnekleri

Mesela; tavan boyası, duvar boyasından, duvar boyası da zemin renginden daha çık olmalıdır. Yatak odası dekorasyonunda kullanılan soft ve sade renkler her zaman sakinlik ve huzur vadetmektedir. Yatak odası duvar renkleri düz renklerden oluşuyorsa halı ev perde modelleriniz desenli ve renkli modellerden olabilir. Yatak odası duvar kağıdı desenli modellerden oluşuyorsa halı ve perde modeliniz düz renk tonlarında oluşmalıdır. Böylece ferah yatak odası dekorasyonu yapmış olursunuz.

Asma tavan uygulanan alanlardan bir diğeri de yatak odalarıdır. Günümüzde yatak odalarında asma tavan olmazsa olmaz bir hale geldi. Modern yatak odası dekorasyonlarında asma tavan daha çok kullanılmaktadır.

Led ışıklı asma tavan yatak odası dekorasyonunuzu daha da şık gösterecektir. Alçak tavanlı yatak odalarına ise spot lambalı asma tavan uygulaması ideal bir uygulama olacaktır.

2019-2020 yatak odası dekorasyonları dar yatak odaları içinde akıllı çözümler üretmektedir. Ev dekorasyonunda büyük metrekareli alanlar herkesin hayalidir. Ancak günümüzde ev metrekareleri küçüldüğü için bu fazla mümkün değil maalesef. 2019 yatak odaları küçük alanları büyük gösterecek dizaynları da öne çıkarmaktadır.

Küçük yatak odası dekorasyonu yapacaksanız mobilyalarınız bu yönde seçmelisiniz. Mesela, komodinler duvara asılı modellerden tercih edilebilir. Yatak odası keyif koltuğu yerine tekli berjer kullanabilirsiniz. Bazalı yatak modelleri tercih edilerek depolama alanı sorununu çözebilirsiniz.

Küçük yatak odasına derinlik kazandıracak bir diğer fikir de yatak arkası manzara resmi kullanmaktır.

Küçük yatak odası dekorasyonu zordur, ancak normalden büyük yatak odasını da doğru şekilde doldurmak hiç kolay değildir.  Bunun için de akıllı seçimler yapmak gerekir. Büyük yatak odası mobilyaları boyutları da büyük olmalıdır. Öyle ki bazı durumlarda büyük mobilyalar bile büyük yatak odasını yeteri kadar dolduramaz. Böyle bir durumda yatak ucu pufu, dekoratif bir kitaplık ve berjer kurtarıcı dekorasyon ögeleri olacaktır.

Modern Yatak Odası Dekorasyonları 2020

modern yatak odası dekorasyonu 2020

modern yatak odası dekorasyonu 2020

Modern yatak odası dekorasyonu belirli bir stile dayanır. Modern dekorasyon renkleri siyah, gri, kahverengi, beyaz, kırık beyaz ağırlıklıdır. Modern yatak odası dekorasyonlarında tuğla duvarlara, şömineye, fonksiyonel yatak ve yatak odası mobilyalarına, daha çok rastlamaktayız.

Ahşap ev kahverengi ağırlıklı bir yatak odası modern bir dizaynla mükemmel bir görünüm sergileyebilir.

Modern yatak odası dekorasyonları 2020 sezonunda canlı renklerle yapılacaktır. Gün içinde yoğun ışık altında çalışanlar mat renkli duvar kağıdı veya boya kullanarak daha doğru dekorasyon yapabilirler.

2019-2020 yatak odası dekorasyonları yatak odası duvar kağıtlarını da öne çıkarmaktadır. Yatak odası dekorasyon rengini boğmayacak şekilde tek duvar uygulaması yapılabileceği gibi bütün odayı da duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Duvar kağıdı seçimi mobilyalarla mutlaka uyum içinde olmalıdır. Duvar kağıdı uygulamasını tek duvarda uygulayacaksanız boyama işlemini bitirdikten sonra duvar kağıdını uygulamalısınız.

yatak odası perde modelleri 2019

Yatak Odası Perde Modelleri 2020

Yatak odası perde modelleri 2020 başlıklı yazımızda perde seçerken dikkat etmeniz gereken kurallardan bahsedeceğiz Yatak odası perde seçimi oldukça önemlidir Amacına uygun…

Yatak odası perde modelleri incelemesi yapmadan olmaz değil mi 🙂

Perde seçimi her alanda olduğu gibi yatak odasında da oldukça önemlidir. Desenli duvar kağıdı kullanılan yatak odalarında sade ve açık renk perde kullanıldığını görmekteyiz. Küçük ve dar yatak odası dekorasyonlarında açık renkli perdeler, büyük metrekareli yatak odalarında ise koyu renkli perdeler seçilmelidir.

FOTO GALERİ / 2019-2020 yatak Odası Dekorasyonları İncelemesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here