2019 Salon Dekorasyon Fikirleri
2019 Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonu, evinizde en çok vakit geçirdiğiniz ve misafirlerinizi ağırladığınız yer olması dolayısıyla çok önemlidir. Şık ve modern bir salon dekorasyonu ile evinize bambaşka bir hava katabilir ve misafirlerinizi mest edebilirsiniz. Yaptığınız dekorasyonda tarzınızı yansıtmanız ve evinizin diğer odalarıyla uyumlu bir dekorasyon yapmanız size yarar sağlayacaktır. İşte salon dekorasyonu nasıl yapılır rehberi;

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

2019 Salon Dekorasyonunda Renkler

Salon dekorasyonu yaparken öncelikle kullanacağınız renkleri seçmelisiniz. Salonunuzun evinizin diğer bölümleriyle uyumlu renklerde olabilir ve oturunca sizi boğmayacak renkleri seçebilirsiniz. Özellikle küçük salon sahibi olanlar için koyu ve boğucu renkleri pek kullanmamanızı öneririz. Salonunuzda kullandığınız renklerin birbiriyle uyumlu olması da size ferah bir salon sunacaktır.

Salonunuz İçin Aksesuarlar

Salon aksesuarları, 2019 salon dekorasyonu yapacak ev hanımlarının seçerken önünde pek çok seçenek bulunan bir dekorasyon fikridir. Salonunuzda kullandığınız aksesuarların kaliteli ve mobilyalarla uyumlu olması modern ve şık bir hava yakalamanıza olanak sunacaktır. Salon aksesuarları için birçok alternatifiniz bulunmaktadır, modern veya klasik tarzınıza göre size en uygun olanı seçebilirsiniz. Salonunuzda bulunan masaya veya dolabınızın raflarına koyabileceğiniz şık bir tabak, salonunuza zengin bir hava katabilir.

Salon Aksesuarları
Salon Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Aynalarla Alanınızı Genişletebilirsiniz

2019 salon dekorasyonu fikirlerinde öne çıkan şeylerden biri de aynalardır. Salonunuzda kullanacağınız aynalar ile olduğundan daha geniş ve ferah bir hava yakalamış olursunuz. Aynalar geçmişten günümüze dekorasyonların olmazsa olmazıdır, hem klasik hem de modern mimaride aynalar dekorasyonların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

L Koltuklarla Fazla Eşyadan Kurtulabilirsiniz

Modern salon dekorasyonu yaparken artık fazla mobilya kullanılmamaktadır. Son zamanlarda en çok kullanılan L koltuk modelleri ile hem alandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca L koltuklar televizyon karşısında uykuya dalanlar için bulunmaz bir nimet. Rahat ve salonla uyumlu bir L koltuk seçerek dekorasyonun önemli kısımlarından birini halledebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Mobilyalarla Uyumlu Tablolar Kullanın

Salon dekorasyonu yaparken kullanabileceğiniz minimal tablolarla 2019 salon dekorasyonu tarzını yakalayabilirsiniz. Salon duvarınızı süsleyecek birkaç tabloyla misafirlerinizi salonunuza hayran bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here