Banyo dekorasyonunun vazgeçilmez ögeleri arasında banyo paspas modelleri gelmektedir. Banyo paspası, ıslak zemine basmamak ve küçük kazalara mahal vermemek için kullanıyor gibi görünse de banyo paspası kullanımının asıl nedeni banyo dekorasyonu için kattığı şıklık ve zarafettir.

Günümüzde değişen ihtiyaçlar ve her geçen gün hızla gelişen teknoloji banyo paspas tasarımları içinde farklılık göstermektedir. Banyo paspas modellerinin bu kadar hızlı gelişmesi adeta bir moda akımı meydana getirmiştir. Her sezon yenilenen paspas modelleri birbirinden şık ve albenili modelleri ile dikkatleri çekmektedir.

Banyo paspaslarında her şekilde banyoya uyum sağlayan modeller bulunduğu gibi özel tasarım banyo paspas modelleri de bulunmaktadır.

 Banyo Paspas Modelleri2020 Banyo Paspas Modelleri

Banyoda sık değişiklik yapılmaz. Banyo dekorasyonunu kolay ve masrafsız bir şekilde değiştirmenin yolu banyo paspas değişikliğidir. Çünkü banyo dekorasyonu değişikliği denildi mi akla banyo fayans ve banyo dolabı değişikliği gelmektedir. Bu da günümüzde büyük maliyetler istemektedir.

Banyoda etkili bir değişiklik yapmak için banyo paspas modelinin, renginin ve deseninin banyo aksesuarları ve kullanılıyorsa duş perdesi ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Banyo dolapları da bu uyumun içine alınarak daha etkili bir banyo dekorasyonu yapmış olursunuz.

Kendi zevkinize uygun banyo paspası tasarımlarını evde kendiniz yapabileceğiniz gibi ünlü markaların ürettiği modelleri de inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı desen, renk ve boyuttaki banyo paspasını evde kendiniz yapmak istiyorsanız ilgili internet sitelerinden yapımını bulabilirsiniz. Böylece hep pratik, hem daha ucuz, hem de size özgü bir banyo paspasına sahip olursunuz.

Banyo Paspası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Banyo Paspası Nasıl Olmalı?2020 Banyo Paspas Modelleri

Paspas almaya gitmeden önce banyoda komple bütünlük için farklı renklerdeki ögeleri de değiştirmenizi öneriyoruz.

Paspas alırken duvarlardaki Fayanslar, aksesuarların, banyo dolaplarının, lavabonun, hatta ayna çerçevesi ve havluların rengine varana dek incelenmeli ve bu yönde seçimler yapılmalıdır.

Seçeceğiniz banyo paspas modeli bu saydığımız banyo dekorasyon ögeleri ile aynı tonlarda olabileceği gibi zıt uyumu yakalamanızı sağlayacak zıt tonlarda da olabilir.

Bu aşamadan sonra desen aşamasına geçerek dekorasyon tarzınız ile uyumlu deseni seçebilirsiniz.

Banyo paspası alırken ebat da oldukça önemlidir. Alacağınız paspas modelinin banyonuzu komple kaplamaması gerekmektedir. Banyo zemini paspasla tamamen kaplandığında banyonuz olduğundan daha da küçük duracaktır. Bu detay büyük banyolar için çok fazla sorun teşkil etmese de Küçük Banyolar için önemli bir detaydır.

Banyoyu komple paspas ile kaplamak banyoyu küçük gösterme dışında hijyenik de olmayacaktır. Küvet ve lavabo kısmı sürekli ıslak kalacağı için nemden dolayı rutubete ve küf oluşumuna neden olacaktır. Bu nedenle banyoyu komple banyo paspası ile kaplamak iyi bir fikir değildir.banyo paspas modelleri

Banyo paspas seti uzun tüylü olmamalıdır. Özellikle günlük değiştirme ve kurutma yapılamayan banyolarda, uzun tüylü banyo paspas setleri, tüylerin arasına kir ve su birikimi yaparak koku ve nemle birlikte bakteri oluşumuna sebep olacaktır.

Banyo paspası altına su geçirmeyen ve kaymaz tabanlı olması gerekmektedir. Antibakteriyel banyo paspasları kolay temizlenme ve küf tutmamama özelliklerine sahiptir.

Banyo paspası takımları çabuk kuruyan, kolay temizlenen hatta makinede yıkanabilen setlerden oluşmalıdır.

Banyo paspas takımı desenleri arasında geometrik desenli, 3 boyutlu, çiçekli, hayvan figürlü gibi desenler bulunmaktadır. Banyo paspası yuvarlak, oval ve çeşitli şekillerde seçilebilir. Kullanım kolaylığı açısından banyo paspası 3’lü set olarak tercih edilmesi en doğrusudur.

Banyo Paspası Hangi Renk Olmalı?

Banyo dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahip olan banyo paspas modelleri dekoratif olduğu kadar güvenli de olmalıdır. Islak zeminde kaymayan lastik tabanlı banyo paspas modelleri banyoda düşerek yaralanmaların önüne geçmektedir. Kaliteli markaların ürettikleri renk ve desenlere sahip ürünler arasından tercihler yapın. Küvet önü, banyo lavabosu önü, duş kabini önü ve klozet için tasarlanan tam takım ürünler tercih ederek dekorasyon bütünlüğü sağlayın.

Dokuması saf pamuk olan ürünler ıslak ayakla basıldığı an ıslaklığı anında emerek ıslaklık hissettirmeyecektir. Buradan da anladığımız gibi banyo paspası alırken ilk dikkat edeceğiniz özellik pamuk olmasıdır.banyo paspas modelleri

Naylon ve akrilik ürünler ıslaklığı hissettirmesinin yanında birkaç ıslanmadan sonra yapışık tüylerle kötü bir görünüm sunacaktır.

2020 banyo paspas renkleri ise banyonuzda görsel şölen yaratacak cinsten diyebiliriz. 2020 banyo paspas renkleri arasında pembe, kırmızı, sarı, mor, lila, kırık beyaz, bej, mavi, yeşil, siyah beyaz, kahverengi ve tonları, turkuaz, gri, turuncu ve tonlarından oluşmaktadır.

2020 banyo paspas desenleri ise üç boyutlu desenlerden manzara resimlerine ve hatta figürlü paspas modellerine kadar pek çok seçenek bulunmaktadır.

Banyo paspası alırken ev tekstil ürünlerinde kalitenin öncü markalarının ürünlerini inceleyerek kıyaslama yaptıktan sonra alışveriş yapmanızı öneririz. Mağaza mağaza dolaşmadan ünlü markaların ürünlerini online olarak sipariş verebilir, hatta bu şekilde bulunduğunuz bölgeden daha uygun fiyata banyo paspası alabilirsiniz.

Siz de banyo yukardaki verdiğimiz bilgiler doğrultusunda banyo dekorasyon tarzınızla uyumlu banyo paspaslarını seçerek banyo dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz. Resim galerimizde banyo paspası koçtaş ve benzeri mağazaların ürünlerini sizlere ilham vermesi açısından paylaşıyoruz.

Lavabo Önü Paspas Modelleri

Lavabo önünde yer verebileceğiniz, halılarınızla veya yolluklarınızla uyum sağlayabilecek yapıya sahip olan bir paspasa sahip olmak son derece kolaydır. Bunun için yuvarlak veya dikdörtgen olan modelleri, karo veya şerit halindeki tasarımları sayesinde rahatlıkla değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Lavabonun önünde kullanıma uygun olduğu gibi, klozet önünde ve duşakabin önünde de bir paspasın bulunacak olması halinde, aynı tasarımın farklı renkleriyle üretilmiş modeller tercih edilebilir.

Lavabo Önü Paspas Modelleri

Direkt olarak lavabonuzda kırmızı, mavi, turkuaz, pembe, kahverengi, yeşil veya sarı renklerinden birini veya ikisini tercih ederek kullanabileceğiniz modeller ortaya çıkacaktır. Böylelikle fayansların ve banyo dizaynınızın dışında, tüm modelleri farklı tasarımlarla elde etmek mümkün olacaktır.

FOTO GALERİ / 2020 Banyo Paspas Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here