Çocuk odası dekorasyonu ev dekorasyonu alanında en dikkatli yapılan dekorasyonların başında gelir. Çocuk odası dekorasyonu yapılırken çok sık sorulan sorular vardır. Bu sorulardan birkaç tanesini sizler için inceledik. İşte çocuk odası dekorasyonunda merak edilenler… 2020 Çocuk odası dekorasyon renkleri, çocuk odası dekorasyon trendleri ve çocuk odası dekorasyon özellikleridir. Bizde bugün sizlere en çok sorulan soruların başında gelen 2020 çocuk odası dekorasyon renkleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

2020 Çocuk Odası Dekorasyon Renkleri

2020 çocuk odası dekorasyonu

2020 çocuk odası dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyon ürünleri boya kullanımı azlığı nedeniyle midir bilinmez, genelde açık renk tonlarında tercih edilir. Beyaz çocuk odası dekorasyon modelleri 2019 sezonunda da geçmiş sezonlarda olduğu gibi en çok aranılan ve kullanılan çocuk odası renkleri arasında yer almaktadır. Yeni sezonda çocuk odası dekorasyonu klasik renkleri olan mavi ve pembe renk tonları dışında çok farklı renkler de çocuk odalarını süsleyecek gibi duruyor.

2020 çocuk odası dekorasyon renkleri arasında ilham verici renklerin ön plana çıktığını görüyoruz.  Çocuk odalarında bu sezon doğa ve hayvan temalı dekorasyon ürünlerini de çokça göreceğiz.

Çocuk odası dizaynı geçmişte bir bütün olarak düşünülürdü. Oysaki günümüzde çocuk odaları, çocuk yatak odaları ve oyun odaları diye ikiye bölünmüş durumda. Bu da çocuk odası dekorasyon renklerinin önemini artırarak her iki alanda çocuğun gelişimini destekleyecek renklerin kullanılmasını sağladı.

Kaliteli boya markaları çocuk odası dekorasyon renkleri 2020 renk kartelasını soft renklerden belirlemiş. Yeni sezonun en popüler renkleri arasında tavşan ayağı, altın tonları, gri, çok açık pudra pembesi ve adaçayı yeşilinin renk tonlarını sıkça göreceğiz. Bu renk tonları 2019 çocuk odası mobilya kombinlerinde de cömertçe kullanılmış.

Çocuk Odası Dekorasyonu İncelikleri

2020 Çocuk Odası Dekorasyon Renkleri

Eğlenceli çocuk odası dekroasyonu

Çocuk odası dizaynı yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu detaylar hem dekorasyonda şıklığı yakalamanızı, hem de renkleri etkili bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Günümüzde kız çocuk odası pembe, erkek çocuk odası mavi olmuyor artık. Aileler soft renklerle ve kompakt mobilyalarla daha modern ve daha şık çocuk odası dekorasyonu yaparak 5-6 yıl sonra dekorasyonu yenilemekten kurtuluyorlar.

Hardal veya pastel sarısı yada tipik yeşil tonları kullanılarak çok yönlü çocuk odası dekorasyonu yapılabilir.

Beyaz çocuk odası modelleri uygulaması yapılırken grimsi geçişler hem dekorasyondaki görselliği üst seviyelere taşıyacak, hem de dekorasyonda kullanılacak 3. Renk tonuna yumuşak bir fon sağlayacaktır.

2020 Çocuk Odası Dekorasyon Renkleri

Çocuk odası duvar dekorasyonuna uygun bir çizim

2020 çocuk odası dekorasyon renkleri uygulanırken duvar çıkartma renklerinden de yararlanılabilir. Örneğin; açık renkteki çocuk odası duvarlarında çizim uygulaması yerine renkli ve eğlenceli duvar çıkartmaları kullanabilirsiniz. Her şeyden çabuk sıkılan çocuklar için çıkartmalar oldukça eğlenceli olacaktır.

Çocuk odası dekorasyonuna duvar çizimleri mükemmel katkılar sağlamaktadır. Çocuk odası duvar dekorasyon fikirleri olarak çocuğunuzun yaşına uygun çizimler öneriyoruz. Çocuk odası duvarlarına çocuğunuzu heyecanlandıracak çizimler yapabileceğiniz gibi, çocuğunuzla onun dilediği gibi rengarenk boyalar ile boya yapabilirsiniz. Çocuğunuzun kendi elleriyle zevkle boyadığı bir duvar onun hayal dünyasını inanılmaz derecede geliştirecektir.

Ve tablolar

Tablolarda çocuk odası duvar dekorasyonlarında kendisine geniş  yer bulmaktadır. Duvarlardaki boşluğu göz alıcı tablolarla, çerçeveli baskılarla süslemeniz çocuk odası dekorasyonunuzu daha da şık gösterecektir.

Çocuk odası dekorasyonu yaparken doğanın sıcak renklerinden yararlanabilirsiniz. Son birkaç sezondur çocuk odalarında doğa teması çok işlenmektedir. 2020 çocuk odası dekorasyonlarında da doğa temalı dizaynlara sıkça rastlayacağız. Doğal malzemeler kullanılarak kamp alanı şeklinde düzenlenmiş bir çocuk odasına hangi çocuk hayır der ki?

FOTO GALERİ / 2020 Çocuk Odası Dekorasyon Renkleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here