Çocuk odasını güzelleştiren dekorasyon ögelerinin başında perde modelleri gelmektedir. 2020 trendlerini merak edenler için 2020 çocuk odası perde modelleri hakkındaki tüm detayları siz değerli takipçilerimiz için paylaştık. 2020 Kız çocuk odası ve erkek çocuk odalarını güzelleştirecek birbirinden güzel perde modelleri desen ve renkleri, şık tasarımları, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

2020 Çocuk Odası Perde Modelleri İncelemesi2020 Çocuk Odası Perde Modelleri

Perdeler ev dekorasyonunda her alanda dekorasyona bütünlük kazandırırken şıklığı da üs seviyelere taşımaktadır. Her tarz ve her bölüm için farklı modelde perdeler uyarlanmaktadır. Özellikle çocuk odası perdelerinde bu uyumu yakalamak son derece önemlidir.

Çocuk odasına perde nasıl seçilir sorusunun cevabı uyum, uyum, uyumdur. Bu uyum ise mobilyalardan duvar boyası veya çocuk odası duvar kağıdına, aksesuardan zemin döşemesine kadar uyulması gereken detaylara bağlıdır.

çocuklar için eğitici oyun halıları 2016

Çocuk odasına perde seçimi yapılırken bir yol izlemek gerekmektedir. Çünkü çocuk odası perdelerinde uyum dışındaki noktaları da bilmek gerekmektedir.

Çocuk odası perdesi hem sağlıklı, hem kaliteli, hem şık, hem eğlenceli hem de kullanışlı olmalıdır. Üstelik tüm bunları yaparken çocukların zevklerine de dikkat etmek gerekir. Çocukların desen ve renk konusunda fikri alınırken model ve tarz konusu annelerin kontrolünde olmalıdır.

2020 çocuk odası perdeleri genel de renkli temalarda tasarlanmıştır. Uzay içerikli temalar, futbol ve çizgi film kahramanlı temalar, kuş, kelebek, ayıcık gibi hayvan figürlü temalar, araba ve çiçek temaları çocuklar tarafından en çok beğenilen perde temaları arasında yer almaktadır. Perdede tema belirlenirken dekorasyon teması da dikkate alınmalıdır.

Çocuk odasına perde seçerken kısa vadeli modellerden uzak durun, malum çocukların büyüme hızına yetişmek pek mümkün değil. O nedenle uzun soluklu kullanabileceğiniz modellere yönelmeye çalışın. 2019 çocuk odası perdeleri de bu yönde tasarımlara imza atmaktadır.

Uzun vadede kullanacağımız çocuk odası perdeleri nasıl olmalıdır? Dediğinizi duyar gibiyim.

İşte cevabı…

Çocuk odasına perde seçerken çizgi film karakterli perdeler yerine canlı renk ve desenlere sahip doğa, manzara desenli temalar seçmelisiniz. Zira çizgi film karakterli perdeler bebeklikten 6-7 yaşına kadar olan süreçte kullanılmaktadır. 7 yaşından sonra çocuk daha geniş düşünmeye başladığı için bu modeller ona cazip gelmiyor, bu da çocuğun odasında sıkıcı zaman geçirmesine neden oluyor. Bu nedenle ileriye dönük perde modelleri seçebilirsiniz.

Sade tül perde modelleri ile renkli fon perdelerini kombin ederek hem şık hem kullanışlı bir kombin yapmış olursunuz.

Çocuk Odası Perde Özellikleri2020 Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk odası perdeleri mekanizma bakımından da kaliteli olmalıdır. Zincirli ve ipli modeller tehlikeli olacağı için düşünülmemelidir.

Desenli model seçilecekse özellikle renk ve baskı kalitesine dikkat edilmelidir. Bunun içinde lisanslı perde modellerine odaklanabilirsiniz.

Çocuk odasına perde seçerken antibakteriyel ve antialerjik özellikte olmasına dikkat edilmektedir. 2019 kız çocuk odası perde modelleri renkleri mor, lila, turkuaz, eflatun, pembe, beyaz gibi renklerden oluşmaktadır.

2019 erkek çocuk odası perde modelleri renkleri ise sarı, mavi, kırmızı, yeşil, turuncu ve kahverenginin renk tonlarından oluşmaktadır. Bu renk tonlarında kendinden desenli ve lisanslı modeller içinden tercih yapmalısınız.

Yere kadar uzanan perde istemeyenler s tor ve zebra perdeleri tercih edebilirler. Zira çocuk odalarının ferahlığı ve kullanım kolaylığı açısından stor ve zebra perdeler akıllı seçimler arasında yer almaktadır. Günümüzde her türlü desenin kullanıldığı zebra ve stor perde modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kız çocuk odası perde seçenekleri genelde yere kadar uzanan fon perdeli seçeneklerden oluşmaktadır. Fırfırlı, boncuklu, ponponlu perdeler kız çocuk odası perdeleri için farklı bir alternatif olarak akılda kalmalıdır.

Çocuk odasına perde seçerken çok canlı ve çok parlak renklerden uzak durmalıdır. Yoğun renk tonları çocuğun gözlerini yorabilir bu nedenle pastel renk tonlarından oluşan renk tonları tercih edilmelidir. Pastel renkler çocuğun dünyasına dinginlik verir.

Genç Odası İçin Perde

Genç odası için perde seçerken çocuk odasına göre biraz daha ciddi ancak yine de renkli perde modellerini tercih etmek gerekir. Bu yılın genç odası perde renkleri ise erkeklerde açık mavi ve açık yeşil, genç kızlar için ise gül kurusu ve lila renkleridir.

Galerimizde çocuk odaları için seçtiğimiz birbirinden güzel perde modelleri yer almaktadır.

FOTO GALERİ / 2020 Çocuk Odası Perde Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here