2019’un son çeyreğini de hızla bitiriyoruz. Yeni sezonla birlikte dekorasyon trendleri ortaya çıkmaya başladı. Bugün herkesin merak ettiği 2020 dekorasyon renkleri hakkında merak edilen soruların cevaplarını vereceğiz.

2020 Dekorasyon Renkleri Hakkında Merak Edilenler

2020 dekorasyon renkleri

2020 dekorasyon renkleri

Dekorasyonda rengin uyumu, dekorasyonun kalitesini ve şıklığını gözler önüne seren en büyük etkendir. Ev dekorasyonunda ortamdaki negatif ve pozitif elektrik, renk uyumu ile sunulur. Bu nedenle dekorasyonda tercih edeceğiniz renkler sizin kişiliğinizi, karakterinizi ve ruh dünyanızı temsil eder. Yeni sezonun dekorasyon renkleri tercih edilirken bu detaylar düşünülmelidir.

2020 ev dekorasyon renkleri gün yüzüne çıktı. Yeni sezon ürünleri de bu yönde tasarımlarla ortaya çıkmaya başladı. 2020’de trend olacak ev dekorasyon renkleri bayrak kırmızısı, flamingo portakal rengi, adaçayı yeşili, kuğu beyazı, bordo kırmızısı, gri, ahududu, avcı yeşili ve yaban mersini mavisi, havyar siyahı ve mor renk tonları olarak ortaya çıkmış bulunuyor. Yeni sezon dekorasyon renkleri bu renklerin etrafında şekilleniyor.2020 Dekorasyon Renkleri

2020 dekorasyon renkleri içinde parlak renklerin öne çıktığını, kombinlerin bu yönde ağırlık kazandığını görmekteyiz. Bu bağlamda yeni sezon ev dekorasyon renkleri canlı renklerle ihtişamı ve gösterişi evlerimize getirecek diyebiliriz.

Örneğin;

Klasik, modern veya rüstik çizgilerin hakim olduğu bir oda dekorasyonu için parlak renklerin büyüsünü ve ışıltısını kullanabilirsiniz. Burada da size kırmızının, bordonun, yeşilin ve kuğu beyazının tonları yardımcı olacaktır. Bu renkleri kullanırken dikkat edilecek en önemli nokta boğucu kombinasyonlardan uzak durmaktır.

En Çok Kullanılan İç Cephe Boya Renkleri

En çok kullanılan iç cephe boya renkleri sayesinde siz de eviniz için en uygun dekorasyon tarzını yakalayabilirsiniz Mat duvar renkleri ya da parlak duvar renkleri kullanmanın…

Canlı ve parlak renkler kırlentlerle, duvar boyası ile ve aksesuarlarla seyreltilmelidir. Aksi halde trend renklerle dekorasyon yapılacak derken sonu fiyasko ile sonuçlanan dekorasyonlar ortaya çıkabilir.

Yeni Trend Dekorasyon Renkleri Renk Karmaşasımı Sunuyor?2020 Dekorasyon Renkleri

Yeni trend dekorasyon renkleri geniş renk kartelası ile karşımıza çıkıyor. Buda dikkatsiz yapılan dekorasyonlarda karmaşaya sebep oluyor.

Yeni sezon iç ve dış mekan dekorasyonlarının parlak renklerle açık renklerin kombini ile sunulduğunu söylemiştik. Bu strateji de çok farklı renk kombinlerini doğurmaktadır. Mesela yeni sezonda moda olan sade koltuk takımları üzerine farklı renklerde kırlentler de dekorasyon trend renkleri arasında görünmektedir. Burada ise daha çok zıt uyumu uygulandığını görüyoruz.

2020 dekorasyon renkleri arasında beyaz rengin açıcı olarak geçtiğimiz sezonlardan daha çok kullanıldığı da dikkatlerden kaçmıyor. Bu da dekorasyonda açık renk kullanım felsefesini bir adım daha öne çıkarıyor.

2020 dekorasyon renkleri doğa tutkunları için de çok fazla alternatif sunuyor. Ahşap ağırlıklı mobilyalar ile yeşilin tonlarının yarattığı mükemmel kontrastı özellikle salon ve oturma odası dekorasyonlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2019 mobilya trendleri

Yeni sezon dekorasyon renkleri sadece bunlarla sınırlı değil tabi ki. Dekorasyonda parlak renklerle karmaşık kombin sevmeyenler 2020 renk kartelasını inceleyerek kendi trend rengini belirleyerek özgün kombinasyolara imza atabilirler

Dekorasyonda Renk Belirlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?2020 Dekorasyon Renkleri

Dekorasyonda renkler kullanılırken ortamın metrekaresini, ışık düzeyini ve geometrik şeklini asla atlamamalısınız.

Küçük alan dekorasyonlarında parlak renk tonları açık renklerden seçilmelidir. Koyu ve basık renkler küçük alanları daha da küçük göstereceği için tercih edilmemelidir.

Açık renk tonları ile yapılan küçük salon dekorasyonları veya küçük oturma odası dekorasyonuna parlak renklerle canlılık kazandırılarak yaratılmak istenen etki farklı bir açıdan yakalanabilir.

Sezonun canlı renkleri ile yapılan dekorasyonlarda büyük boyutlardaki aksesuarlar dekorasyon renklerinden daha koyu olmalıdır. Böylece aksesuar kullanımının dekorasyonuna katkı daha üst seviyelere çekilebilir.

boş duvar dekorasyonu

2020 dekorasyon renkleri kullanılırken de 3 renk ile kombin kuralı unutulmamalıdır. Burada kullanılacak üçüncü renk nokta atışı yapacak dekorasyon ögelerinden seçilmelidir ki, dekorasyondaki ilk izlenim büyüleyici olsun. Bu da bazen bir vazo, bazen duvar rengi, bazen mobilya kırlenti, bazen de dekoratif bir duvar aksesuarı olabilir.

FOTO GALERİ / 2020 Dekorasyon Renkleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here