Duvar boya renkleri her zaman dekorasyonun en önemli noktalarındandır. Bu nedenle duvar boyası rengi her alanda dikkatli e bilinçli seçilmelidir. İç cephede her alanın kendisine göre boya renkleri vardır. Trend duvar renkleri 2019 de dekorasyonunuz nasıl üst seviyelere taşıdı ise 2019’da da aynısı olacaktır. Trend duvar renkleri 2020 başlıklı içeriğimizle sizlere yeni sezonun şimdiden şekillenen boya renkleri hakkında bilgi vereceğiz. İşte 2020 duvar boyası renkleri hakkında merak etiğiniz her şey…

2020 Duvar Boyası Renkleri Detayları

2020 duvar boyası renkleri

2020 duvar boyası renkleri

Duvar boyası seçmeden önce bir diz soruya cevap bulmanız gerekmektedir.

Nedir bu sorular mı diyorsunuz?

Boya renkleri seçilirken dekore edilecek alnın tarzı dikkate alındımı?

Dekore edilecek alanın ışık düzeyi incelendi mi?

Dekore edilecek alanın büyüklüğü değerlendirildi mi?

Bu üç sorunun cevabını veriyorsanız diğer detaylara geçelim.

Trend duvar boyaları doğru alanda ve doğru mobilyalar ile kullanıldığı zaman dekore edilen alanın cazibesini daha üst seviyelere taşıyacaktır. 2020 duvar boyası renkleri bu bağlamda en büyük destekçiniz olacaktır. Zira 2019 döneminin trend duvar boyaları tek başına bile dekorasyonunuzu üst seviyelere taşımaya yetecektir.

Gelin şimdi 2020’da öne çıkacak trend boya renkleri hakkındaki incelememizi görelim.

En Trend Duvar Boyası Renkleri Nelerdir?

moda duvar renkleri

moda duvar renkleri

Moda Duvar Renkleri

İç mekan duvar boyaları olarak sınırsız sayıda seçenek bulunmaktadır. Ancak boya renkleri konusunda önemli olan doğru rengi doğru kombinde kullanmaktır. Bu noktada dikkat edeceğiniz en önemli nokta iç mekan ögeleri ile mükemmel uyumu yakalayacağınız renk tonunu bulmaktır.

Yaz ve kış dönemlerinde farklı ev dekorasyonları yapılmaktadır. Duvar boyası da böyledir. Yaz ve kış dönemine uygun farklı duvar boyası renkleri seçilebileceği gibi her iki dönemde kullanılan duvar boyası renkleri de tercih edilebilir.

Duvar boyası tutkunları bu alandaki dünyaca ünlü markanın sherwin-willams olduğunu bilir. Sherwin willams 2019 sezonunda 6 farklı palet hazırlamış bu palette ise 42 renk belirlemiştir. Bu renkler arasında canlı, koyu ve enerjik renklerin yanı sıra açık, sakinleştirici ve soft renkler de bulunmaktadır.

Sakinleştirici duvar boyası rengi mi arıyorsunuz?        2020 Duvar Boyası Renkleri incelemesi

O zaman mavi!

Dinlendiren huzur veren soft bir renk ise aradığınız, 2020 renk kartelası içinde size önerebileceğimiz renkler derin mavilerin bulunduğu renk kartelasıdır. Bu karteladaki pastel tonları yaşam alanlarınızda kullanarak sakinliğin ve huzurun tadını çıkartabilirsiniz.

Wanderer renk kartelası içinde yer alan mavi genelde toprak renkleri dediğimiz renklerden oluşturulmuş. Yaşam alanlarınız için hayranlık uyandıracak renk tonları arıyorsanız wanderer renk kartelasını mutlaka incelemelisiniz. Bu kartelada mavi ve kahve tonlarını bulacaksınız. Markanın diğer renk paletleri ise enthusıast, aficionado, natüralisttir.

2020 duvar boyası renkleri arasında bakır ve bakır tonlarından oluşan renkler ile mükemmel sonuçlara varılmaktadır. Bu renk tonları ile kusursuz ve bir o kadar da zarif duvarlar oluşturabilirsiniz.

En Güzel Salon Boyası Renkleri İncelemesi

Salon dekorasyonu en çok özenilen dekorasyonlardır Odalar içinde en geniş duvarlarda salonda bulunur Bu nedenle salon boya rengi oldukça önemlidir Boyanın dekorasyonla uyum…

2020 canlı boya renkleri ise mor, yeşil, altın sarısı tonları ve kırmızı dikkat çekmektedir. Bu renk tonları arasında çok enerjik ve çarpıcı renk tonların bulabilirsiniz.

Sezonun en trend duvar boyası rengi de olsa doğru şekilde kullanılmadığı zaman sonuç fiyasko olacaktır. Duvar boyası rengi mobilyalar, halı ve perde ile uyumlu olmalıdır. Özellikle perde ve mobilya uyumu dikkate alınmalıdır. Küçük alanlarda açık renk tonlarını kullanarak tek bir duvarı odak noktası olacak şekilde düşünebilirsiniz. Büyük alanlarda ise dilediğiniz renk tonunu kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz sezon büyük boyutlu yaşam alanlarında siyah duvar boyası oldukça trenddi. Bu akım bu sezon da devam edecek gibi görünüyor. Siz de yaşam alanınızın ışık düzeyine ve boyutuna göre siyah duvar boyası kullanabilirsiniz.

FOTO GALERİ / 2020 Duvar Boyası Renkleri incelemesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here