Dekorasyonda bütünlük sağlayan ögelerin başında halılar gelmektedir. Halı modelleri her sezon yenilenmektedir. 2020 halı modelleri incelemesi yaptığımızda yeni sezon halılarının göz kamaştırıcı renk ve desenlerden oluştuğunu gördük. Evin her alanı için farklı renk ve desen uygulaması yapılan halı modelleri bulunduğu ortama bambaşka bir görünüm kazandırmaktadır.

Halı perde uyumu nasıl olmalı

Dekorasyonda Halı Perde Uyumu Nasıl Olmalı?

Dekorasyonda halı perde uyumu dekorasyonun tamamlayıcı özelliğidir Uyum yakalanamayan halı ve perde olan ev, halısız ve perdesiz ev gibi itici olacaktır Halı ve perde uyumsuzluğu…

2020 Halı Modelleri Hakkındaki Detayları Görelim2020 Halı Modelleri Muhteşem

Yeni sezonda her tarza uygun halı modeli koleksiyonları büyük bir özenle hazırlanarak müşteri memnuniyetine sunulmuştur. Özellikle modern halı modelleri çok ilgi çekmektedir.

2020 Modern Halı Modelleri

2020 modern halı modelleri kabartma ve geometrik desenlerin yanında eskitme ve vintage desenlerini de kapsayan çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

2019 halı modelleri sezonunun sonuna gelirken özellikle kış dekorasyonu halıları 2020 sezonu halılarından seçilmektedir. Geometrik desenler halı modelleri koleksiyonlarında sıklıkla kullanılan modeller arasında yer almaktadır.

Eskitme ve vintage desenli halı modelleri denilince akla klasik halılar gelmektedir. Ancak 2019 sezonunda bu desenler geometrik detaylar ile zenginleştirilerek modern bir görünüm kazandırılmıştır. Zira son dönemlerde eskimiş görünümü verilen halılar modern tarza sahip halılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu akıma 2019 sezonunda da devem edileceğini görmekteyiz. 2020 modern halı modelleri baskın renkleri ve kaliteli dokuları ile yeni sezonun gözde dekorasyon ögeleri arasında yer almaktadır.

Salon dekorasyonu, oturma odası dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, çocuk odası dekorasyonu veya antre dekorasyonu için halı bakıyorsanız ve bu alan dekorasyonlarının herhangi birinde modern dekorasyonu benimsediyseniz modern halı modelleri 2019 koleksiyonlarını mutlaka incelemelisiniz.

2020 Klasik Ve Vintage Halı Modelleri2020 Halı Modelleri Muhteşem

Klasik tarz halı modelleri modern yorumlar ile daha da cazip hale getirilmektedir. Klasik halı modellerinde de vintage halı modellerinde olduğu gibi zengin bir renk yelpazesi vardır. Çok renkli halılardaki renk uyumu dekorasyonlarınıza bambaşka bir tarz katacaktır.

Patchwork halı modelleri ise yeni sezonda da evlerimizde geniş yer bulacaktır. Üstün renk uyumu ile hemen hemen her tür koltuk rengi ile uyum yakalaması kolay olan halı olarak bilinen patchwork halı modelleri 2020 sezonunda da ilk tercihler arasında yer almaktadır.

2020 halı modelleri arasında yer bulan koleksiyonlardan bir diğer de desenli halı modelleridir. Etkileyici renkleri ile kombin edilen büyüleyici desenlere sahip halı modelleri kullanıldığı her alanda ortama bambaşka bir güzellik ve zarafet getirmektedir. Ünlü markaların koleksiyonlarını incelediğimizde özellikle salon halı modelleri desenli halı modellerine geniş yer verilmektedir.

Girişte Hangi Halı?2020 Halı Modelleri Muhteşem

Giriş halı desen ve modelleri evin diğer alanları hakkında fikir vermektedir. 2019 giriş halı modelleri renkleri bej ve gri renk tonları hakimiyetindedir. Bu da bize krem, bej ve gri renk tonlarının hakimiyetinde olan halıları girişlerde korkusuzca kullanabiliriz demektir.

Bakınız:  Antre Halı Modelleri Detaylı İncelemesi

Geçmişte açık renk halılar evin giriş kısımlarında çabuk kirlenebilecekleri için fazla kullanılmazdı. Ancak günümüz halı teknolojisi bizlere kir iten özel dokuma iplerden yapılan halıları sunmaktadır. Bu da evin girişi de dahil her alanda açık renk halı kullanım özgürlüğü getirmektedir.

2020 Da Boyutlu Halı Var Mı?

Evet, 2020 sezonu küçük kilim ve halıların tarih olduğu dönem diyebiliriz. Açık renklerin hakim olduğu odanın en dip kısmını dahi kaplayacak büyük halı modelleri bulundukları ortamı daha da ferah gösterecektir. Geçtiğimiz sezonlarda şık zemin döşemesi üzerinde küçük halılar kullanılmaktaydı. Oysaki 2020 sezonunda duvardan duvara halı kullanarak yeni akıma ayak uydurmuş olacaksınız. Seçtiğiniz bu halılar birde el dokuması olursa evladiyelik halı tercihi yapmış olacaksınız.

Halı Tüyleri Kısalıyor2020 Halı Modelleri Muhteşem

2020 sezonu halıları kısa tüylü halıların temizlik ve kullanım kolaylığı ile gelmektedir. Sizde büyük boyutlu halı seçimlerinizi rahatlıkla kısa tüylü halı modelleri arasından yapabilirsiniz. Bu size temizlikte ve kullanımda kolaylık sağlayacaktır.

2020 halı modelleri arasında yün ve ipek kullanılan halılar dışında jüt kullanılarak dokunan halılarda bulunmaktadır. Evde küçük çocuklarınız varsa veya alerjik bir bünyeye sahipseniz jüt halıları tercih edebilirsiniz.

2020 Halı Renkleri2020 Halı Modelleri Muhteşem

2020 sezonunda bordo, mavi, yavruağzı, yeşil, kırmızı ve siyah renklerini halı koleksiyonlarında bol bol göreceğiz. Halı seçerken gözü yormayan renk geçişlerine sahip en fazla 6-7 rengin kullanıldığı halı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

2019 sezonu istikbal halı modelleri

Niye renk sayısı mı veriyoruz.

Çünkü yeni sezonda 14-15 rengin bir arada kullanıldığı halılara da çok rastlayacağız. Özellikle küçük alan dekorasyonlarında ortam ferahlığı için soft renklerin hakim olduğu halı modellerini tercih etmeliyiz.

FOTO GALERİ / 2020 Halı Modelleri Muhteşem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here