Mutfak dekorasyonunun şık ve işlevsel olması her kadının hayalidir. Mutfak dekorasyonu kalitesi, mutfak kullanım alanları, mutfak dekorasyonu incelikleri yeni ev seçimlerinde ve yeni mutfak dekorasyonlarında son derece önemlidir. Bizlerde bu düşünceden yola çıkarak 2020 modern mutfak dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bağlamda bu sezonun trendi olan modern mutfak dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler sunacağız.

2020 Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

mutfak dekorasyon modelleri 2020

mutfak dekorasyon modelleri 2020

Her sezon farklı mutfak dekorasyon trendleri oluşmaktadır. Mutfak denilince akla mutfak tasarımı, mutfak trendleri, mutfaktaki işlevsel ürünler yani özetle mutfak dekorasyonu kombini akla gelmektedir. Modern mutfak dekorasyon örnekleri 2020 tasarımları işlevsel dekorasyon ögeleri ile hanımların mutfaktaki zamanını yarıya indirmektedir.

2020 mutfakları için hazırlanan 2020 modern mutfak dolabı modelleri fonksiyonel iç hazneli, katlanır mekanizmalı, kaliteli ve şık mobilyaları ile mutfaklara şıklıkla birlikte konforu da getirmektedir. 2020 Modern mutfak dekorasyonu örneklerini incelediğimizde tavandan zemine, mutfak aksesuarından mutfak dolaplarına kadar her alanda mükemmel bir uyum görmekteyiz.

Mutfak dekorasyonunda önemli bir yeri olan beyaz mutfak dolapları, lake tasarımlar, ceviz mobilyalar bu sezonda da kullanılmaya devam ediliyor.

Beyaz her alanda olduğu gibi mutfaklarda da her dönem kendisine yer bulmaktadır. Beyaz dolaplar lake boya kullanımı ile daha şık bir görünüme kavuşurken kullanıldığı her alana da apayrı bir şıklık kazandırmaktadır. 2020 modern mutfak dekorasyon örnekleri, beyaz mutfak dolaplarında cam bölmelerde renkli vitray ve desenli cam kullanımı mutfak dekorasyonuna apayrı bir zarafet katmaktadır. 2020 sezonu küçük mutfak dekorasyonu yapacaklara da hoş sürprizler hazırlamış. Yeni sezonda mutfağı daha geniş göstermek için dekoratif ayna kullanımına sıkça rastlayacağız.

Mutfak Zemin Dekoru Nasıl Olmalı?

2020 mutfak dekorasyonu

2020 mutfak dekorasyonu

Mutfaklarda zemin dekorasyonu için genelde fayans kullanılır. Yapı itibarı ile güçlü bir yalıtıma sahip evlerde parke ve soğuk zemin döşemesi kullanılabilir. Modern mutfak dekorasyonu için bej, çok açık kahve, krem renk tonlarının yanında pastel renk tonları da kullanılmaktadır. Ocak arkası fayans ve tezgah bordürleri ışıltılı ve parlak renklerden seçilebilir. Burada altın ev gümüş renk tonlarına yer verilebileceği gibi, bordo, mavi ve siyahın tonlarına da yer verilebilir.

Mutfak Aksesuar Ve Mobilya Seçimi

2020 modern mutfak dekorasyon örnekleri bu sezon mutfak vitrin sezonu olacak diyor. Öyle ki geçmişin salon vitrinlerinin farklı tasarımları 2020 mutfaklarında kendisine geniş yer bulacak. Mutfak vitrinleri kristal takımlarla, dekoratif ve şık kahve fincanlarıyla hayat bulacak.

Mutfak yemek masası ve sandalyeleri mutfak dolapları, mutfak vitrini ve mutfaktaki diğer eşyalar ile uyumlu olmalıdır.

2020 mutfak perdeleri2020 Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Küçük mutfak dekorasyonu için açık renk mutfak perdeleri kullanılabilir. Büyük mutfak dekorasyonlarında renk konusunda daha çok avantajlısınız. Mutfak dekorasyonunuzla uyumlu her rengi perdede kullanabilirsiniz. Modern mutfak perde modelleri ince, ışık geçiren fakat evin içini belli etmeyen tasarımlara sahip, siz de mutfağınızda hem pratik kullanımlı, hem de şık modern perde modellerini seçebilirsiniz.

mutfak stor perde modelleri

Mutfak Stor Perde Modelleri

Mutfak stor perde modelleri, mutfaklara kazandırdığı modern görünüm, şıklık, kullanım kolaylığı ve leke tutmama özelliğinden dolayı sıklıkla kullanılır hale geldi…

Mutfak perdesi olarak pratik kullanımlı stor ve zebra perdeler seçilebileceği gibi, fon perdeli tüller de seçilebilir. Büyük mutfaklarda fon perdelerin mutfağı daha da şık ve alımlı gösterdiğini unutmayın.

mutfak perdesi nasıl seçilir , perde seçimi nasıl olmalı

Mutfak halı modelleri

2020 modern mutfak dekorasyon örnekleri incelememizde son olarak mutfak halı 2019 modern mutfak halı modellerinden bahsetmek istiyoruz. Mutfak halı seçimi diğer odalarda olduğu gibi doğru seçilmeli, hatta halı seçiminde daha da özenilmelidir.

Mutfağa nasıl halı almalıyım

Mutfağa Nasıl Halı Almalıyım?

Mutfağa nasıl halı almalıyım sorusu birçok bayanın en çok merak ettiği mutfak dekorasyon sorularının başında gelir Avrupa’da mutfakta halı kullanımı çok azdır Ancak…

popüler mutfak dekorasyonu örnekleri 2020

popüler mutfak dekorasyonu örnekleri 2020

Çünkü mutfak halısı yoğun neme, sıcağa yağa ve kire maruz kalan tek halıdır. Bu nedenle kolay temizlenen, leke tutmayan modellerden oluşmalıdır. Mutfak halı rengi açık renk tonlarından seçilirse daha ferah ve şık sonuçlar verir.

FOTO GALERİ / 2020 Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here