Mutfak dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de 2020 trendleridir. Gelin şimdi birlikte 2020 mutfak modelleri hakkında merak edilenleri görelim. Mutfak tasarımları 2020 sezonunda doku, renk kontrastı, ahşap kaplamaları, endüstriyel görünüm ve metallerden oluşmaktadır. 2020 yılında mutfaklar kişiselleşerek kullanıcısının kişiliğini yansıtacak diyebiliriz.

İşte herkesin merak ettiği detaylar…

2020 Mutfak Modelleri Detaylar2020 Mutfak Modelleri

Yeni sezonda özellikle mutfak dolabı modelleri cesur doku ve renklerle tasarlanmış görünüyor. Canlı ve koyu renklerle ahşap kontrastının popülerliği bu sezonda devam edecek diyebiliriz. Endüstriyel kaplamalardan olan ögeler mutfak dekorasyonunda farklılık yaratmak için ahşap ve canlı renklerle birlikte bolca kullanılmış.

Mutfak Dekorasyonu İçin Uygun Renkler Nelerdir

Mutfak dekorasyonu denilince akla ilk gelen renk kombinlerdir. Canlı renkler ile mat renklerin birlikte kullanıldığı gözlerden kaçmıyor. Mutfak dekorasyonu renkleri belirlenirken kullanım alanı göz önüne alınarak belirlenmelidir. Mesela; yemek yenilen alan eğer evde iştahsız çocuklar varsa iştah açan renklerden seçilirken, diğer alanlarda da eğlenceli renkler seçilebilir.

Pastel Tonlar Unutulmamış2020 Mutfak Modelleri

Pastel tonların renk kontrast avantajlarından yararlanmak isteyenler mavi, yeşil, sarı ve pembe gibi renklerle vurgu yapabilirler. Pastel tonlarla gri ve ahşap efektlerin mükemmelliği de unutulmamalıdır.

2020 Modern Mutfak Renkleri2020 Mutfak Modelleri

2020 mutfak modelleri içinde en çok kullanılan trend renkler deniz mavisi, toz mavisi ve kobalt mavisi olarak karşımıza çıkıyor. Yeni sezon mutfak dolabı modelleri bu renk tonları ile şaha kalkacak diyebiliriz. Dekorasyonda dramatik etki yakalamak isteyenler koyu maviyi seçebilirler.

Sıcak Renklerden Altını Unutmayın2020 Mutfak Modelleri

2019 mutfak dekorasyonu trendleri arasında altınlar oldukça fazlaydı. Yeni sezonda ise altın renginin organik renklerle kombin edildiğini görüyoruz. Bu çok da fazlasıyla şık durmuş. Çünkü bu şekilde stil ve madde açısından nokta atışı sonuçlar çıkmaktadır. Dekorasyonda altın renk kullanımı her zaman lüks bir hava estirmektedir. Sizde öz alıcı tasarımlar için altın rengini nötr renklerle birlikte kullanabilirsiniz.

2020 Mutfak Trend Tarzı Ada Mutfaklar2020 Mutfak Modelleri

Özellikle büyük mutfak sahiplerine düzeni ve şıklığı bir arada getiren ada mutfak öneriyoruz. Yeni sezonda ada mutfaklar oldukça işlevsel tasarlanmış. Örneğin; depolama alanı, yemek yeme alanı ve kahvaltı barı bir arada sunularak konfor sağlanmış. Ada mutfak 2019 koleksiyonlarında lavabo ve ocak eklemesini daha da sık göreceğiz. Bu da sofra kurmaya herkes dahil olacak demektir.

Açık Raf Uygulaması Geri Mi Dönüyor?2020 Mutfak Modelleri

Geçmişteki terek uygulamasının modern versiyonu olan açık raf sistemleri 2019 mutfak modelleri arasında yer almaktadır. Mutfak dekorasyonuna sıcaklık ve tazelik kazandıran yeşil bitkiler, çiçekler hatta yiyecekler bile açık raflarda kendisine yer bulacak.

2019 modern mutfak dekorasyon örnekleri

2020 Modern Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Mutfak dekorasyonunun şık ve işlevsel olması her kadının hayalidir Mutfak dekorasyonu kalitesi, mutfak kullanım alanları, mutfak dekorasyonu incelikleri yeni ev seçimlerinde ve…

Kapalı depolama alanları da açık raflar adar önemli. Bu alanlar eski takımların ve fazlalıkların saklanması için şart. Hele birde kullanmadığını atmayı sevmeyen biri iseniz kapalı depolama alanı olmadan olmaz diyoruz.

Gelenekselliğin Simgesi Tek Renk Mutfaklar2020 Mutfak Modelleri

Ahşap mutfak dolapları ve kapılar hala trend. Günümüzde mat yüzeye sahip tek renkli mutfak modelleri de ilk tercihler arasındadır. Üstelik 2020 mutfak modelleri bu tasarımlara modern bir görünüm kazandırmış. Bu da gelenekselliğin dışında farklı, pratik ve şık bir kullanım sunmuş.

Dolap Ve Çekmece Kulplarındaki Şıklık2020 Mutfak Modelleri

2020 mutfak dolabı modelleri altın ve bakır kulplar ile gösterişi ve şaşayı mutfaklarınıza getiriyor. Öyle ki altın ve bakır kulplar modern mutfak dolaplarından geleneksel mutfak dolaplarına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.  Bu sezon geçmişteki siyah ve çelik kulplara karşın altın ve bakır kulplar daha da popüler olacak gibi görünüyor.

Aydınlatmadaki Fark2020 Mutfak Modelleri

Aydınlatma alan dekorasyonlarında olduğu gibi mutfak dekorasyonlarında da son derece önemlidir. Geçtiğimiz sezonun trend aydınlatma modeli olan üç kolye aydınlatması bu sezonda trend olmaya devam ediyor. Göz hizasındaki dolaplarda bulunan led şeritleri de üç kolye aydınlatmalar ile birlikte kullanmanızı öneriyoruz. Büyük boyutlarda bir mutfağa sahipseniz bu aydınlatmalara ek olarak gömme aydınlatmada kullanabileceğinizi unutmayın.

2020 mutfak modelleri arasında çoklu fırınları, akıllı mutfak tasarımları, özellikle musluklarda altın ve bakır tonlarını, fonksiyonel lavaboları, endüstriyel görünüm için beton ve metali, cilasız ahşabı, taş ve suni mermer tezgahı da bulabilirsiniz.

FOTO GALERİ / 2020 Mutfak Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here