2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri, diğer sezonlarda olduğu gibi bu sezonda işlevsel, konforlu şık ve hayranlık uyandıracak modellerden oluşmaktadır. Ev yenileyecek ve yeni ev kuracak kişiler genelde modern tarz dekorasyonlara geçiş yapmaktadır. Son teknoloji ile üretilen 2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri her türlü konforu sağlamaktadır. Bu  nedenle de tercihlerde ilk sıralara yerleşmeyi kesinlikle hak ediyor diyebiliriz.

Gelin şimdi 2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri incelemesi yapalım. Bununla birlikte yeni sezonda kullanılabilecek mobilyalar ve bu mobilyaların seçimi sırasında dikkat edilecek detayları birlikte görelim…

2019 yılının modern oturma grubu modelleri

2020 Oturma Odası Modern Koltuk Takımı Modelleri

Bir eve yuva sıcaklığı veren ve o evi ev yapan bölümlerin başında oturma odaları gelmektedir. Oturma odaları, salonlar, yatak odaları, yemek odaları ve mutfaklar bu yıllarda tam bir moderniyet akımının peşine takılmış durumda. Moderniyet dediysek bunun içinde özellikle endüstriyel tasarımlar bir hayli ilgi görmektedir. Bu da bizim dikkatimizi fazlasıyla çekmekte bu nedenle de ara ara yazılarımızda bu akımla ilgili bilgilere yer vermekteyiz.

Endüstriyel dekorasyonun özellikle dekorasyon dünyasına ilgi duyan ve takip eden her tutkunun gözünden kaçmayacağı bir akım olarak da bahsetmek mümkündür. Özellikle endüstriyel dekorlardan bahsederken şüphesiz tuğla ve taş duvar kombinasyonlarının ve metalik ancak eski ürünlerin modernize edilerek yeniden dekorasyona kazandırıldığını ve bunun sıklıkla kullanıldığını bahsetmekte büyük bir fayda olduğunu düşünüyorum.

Endüstriyel tasarımlar demişken aşağıdaki makalelerimize göz atmanızda oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

yatak odasında tuğla duvar estetiği

Endüstriyel Şıklık : Tuğla Duvarlar

İç duvarlar hiç şüphe yok ki bir evin tarzını belirgin şekilde yansıtan ve evi ev yapan en önemli unsurlardır Duvarların daha özel ve kişisel bir stile sahip olması adına…

modern metal sandalye modelleri 2017

Modern Endüstriyel Metal Sandalyeler

Sandalyeler dekorasyonun çok çeşitli olmazsa olmaz parçaları, farklı malzemeler, farklı renkler ve farklı dokular Dokusuyla bir mekanın tarzını belirgin şekilde etkileyebilen…

beyaz endüstriyel yatak odası

10 Modern Endüstriyel Yatak Odası Dekorasyonu

Sanayi bölgelerinde yer alan eski binaların hızlı bir şekilde yaşam alanı formuna dönüştürülmesi beklenmedik bir iç mekan stilinin doğuşuna tanıklık ettik İlk başta hem…

Bu makalelerin konumuzla ne alakası var hem bunlar oturma odası ile alakalı bile değil diyorsanız, özellikle şunu belirtmek isterim ki ; endüstriyel tasarımlar 2018 yılında oldukça ilgi görmüş ve yükselmiştir ve doğal olarak da 2020 yılını da etkileyecektir.

Moderniyet her yıl kendini farklı bir şekilde geliştirerek ve bünyesine farklı esintiler katarak büyümektedir. Biz de  bu bağlamda 2020 yılında bizi bekleyen oturma odaları ve salonlar için öne çıkabilecek modern koltuk takımı ve 2018 oturma grupları modelleri hakkında bilgi vermek istedik.

Oturma odalarının ve salonların en önemli dekorasyon ögeleri şüphesiz koltuk takımı modelleridir ancak mevsim yavaş yavaş yaza döndüğü ve ortam sıcaklığının artarak sokakların ve evlerin kıpır kıpır olduğu şu günlerde bizi ne gibi değişimler bekliyor büyük bir merak konusu.

Şu anda doğal olarak ülkemizdeki birçok ünlü marka 2020 yılına odaklanmış durumda. Daha tam olarak katologlar piyasaya sürülmemiş olsa da, önümüzdeki sezon koltuk takımlarında ve oturma gruplarında önümüze çıkabilecek modeller konusunda piyasa yoklaması yaparak karşımıza ne tür salon ve oturma grupları çıkabileceği konusunda araştırma yapmak istedik.

  2020 Yılında Sizi Bekleyen Odası Modern Koltuk Takımları/

enza-home-salon

Koltuk alışverişine çıkıldığında oturma odası için koltuk seçerken nelere dikkat edilmelidir, renk seçimleri neye göre yapılmalıdır? Gibi deli sorular kafamızı bir hayli meşgul eder. Koltukların teknik yapılarının yanı sıra yıla ve modaya uyumunu iyice harmanlamak isteriz. Ancak bunu nasıl yapacağımızı bir türlü bilemeyiz.

Alfemo koltuk takımları-modern koltuk

Ufak bir tüyo ; 

Soru : Oturma odasına moda ve gündeme uygun olarak koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Cevap : 1- 2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri hakkında herhangi bir oturma grubu ve dekorasyon uygulamaları hakkında yeterince bilginiz yoksa önceden oturup bir gündemi takip edin. İnternetten araştırmalar yapın, dekorasyon dergilerini kurcalayın. Misafir olarak gittiğiniz evlerin salon takımlarını inceleyin, çevrenize sorun ya da bir sürü başka yollar deneyin. Elbette ki size hitap eden mobilya takımı kafanızda netleşecektir.

2-Kullanacağınız duvar boyası veya kağıdı rengi, odanın genişliği, zemin döşemesi ve duvarın aritmetik şekli ve en önemlisi sizin dekorasyon tarzınızdır. Bunlara dikkat etmezseniz ne kadar kaliteli, şık ve modern koltuk model alırsanız alın, köhne bir bir dekorasyon tarzından öteye geçemeyecek, mevcut dekorasyon uygulaması ve kendisini alımlı bir şekilde sunmayacaktır.

3-Günümüzde oturma gurubu modelleri üçlü, ikili ve tekli parçalardan oluşmaktadır. Ama dilerseniz mobilya aldığınız mağaza ile konuşarak iki tane ikili, iki tane tekli parça veya iki tane üçlü iki tane tekli model yaptırabilirsiniz. Özellikle son iki yıldır iki tane üçlü ve iki tane tekli kombin daha sıklıkla tercih edilmiştir. Önümüzdeki sezon markalar özellikle üçlü koltuk modellerinde daha çeşitlenmiş stillere gidebilir. Bunu göz ardı etmemekte fayda var.2019 oturma odaları

4-Günümüz teknolojisinde bazı markalarda oturma odanızın fotoğrafını çekerek mobilya mağazanıza götürdüğünüzde, mobilya showroomunu gezmeden odanın şekline ve dekorasyon rengine uyumlu rengi ve modeli bilgisayar ortamında görerek daha etkili kararlar vermeniz sağlanmaktadır.

5. Tarzınıza karar verin ve bir tema oluşturun. Bu şekilde kafanızda alacağınız mobilyalardan duvar boyasına kadar herşeyi önceden planlayarak hareket edin. Böylece hem kararsız kalmaktan kurtulur, hem de zevkli ve stressiz bir dekorasyona imza atmış olursunuz.

Her geçen gün artan harcamalar nedeni ile evlerde her geçen gün yeni depolama alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle 2020 yılında koltuk takımı modellerinde depolama alanına daha fazla yer verileceği inancındayım.  Böylece çok çabuk dağılan oturma odası içinde daha derli toplu bir görünüme kavuşması sağlanacaktır. Önümüzdeki sezon koltuk takımı renkleri, bu sezon olduğu gibi pastel renklerin esintisi altında geçmesi ihtimal dahilindedir diyebilirim.

Oturma Odası Dekorasyonunda Hangi Renk Kullanmalıyım?

floransa koltuk takımı saloni

Oturma odasında en sık kullanılan ve minik değişikliklerle hemen hemen her dönem moda olan renklerin başında bej gelmektedir. Bej rengi koltuk takımı modeli kullanırken duvar renginin hiçbir önemi yoktur diyebiliriz. Bu renk bütün renklerle uyumlu kontrastı kolaylıkla yakalamaktadır.

2019 Koltuk Takımı Renkleri

Ülkemizde en yaygın  iki adet üçlü ve iki adet berjer, veya bir üçlü, bir ikili ve berjer koltuk sistemi en yaygın şekilde kullanılmaktadır. Farklı boyutlardaki oturma grupları ile istediğiniz dekorasyonu tam takım olarak yapabilirsiniz. Küçük odalarda üçlü, ikili ve iki berjer kullanabilecekken, büyük odalarda iki üçlü ve iki berjerden oluşan takımı kullanarak oturma odası veya salonda mobilya için ayrılmış alanı orantılı bir şekilde doldurabilirsiniz.

Eğer önümüzdeki günlerde gri koltuk takımı almayı düşünüyor veya mobilyalarınızda yeni bir yenilenme içine gitmeyi düşünüyorsanız Gri Koltuğa Ne Renk Berjer Gider? konulu makalemi inceleyebilirsiniz.

2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri arasında ahşap detayları olan modeller dikkatleri daha da çok toplayacağı inancındayım. Çünkü bazı önde gelen markalar özellikle koltuk modellerinde ahşap detaylara gün geçtikçe daha fazla yer vermektedir.

Bu sezon renkleri kahverengi tonları, siyah, beyaz, turuncu, hardal sarısı, vizon rengi, fındık rengi, gri, kırmızı, mavi, yeşil, sarı ve lila renginin pastel tonlarından oluşmaktadır.

Her ne kadar sezonun trend renkleri olsa da dekore edilen alanın duvar rengi, zemin rengi, halı rengi, perde rengi dekorasyon bütünlüğü açısından önemlidir. Bu ögelerle bütünlük sağlamak için pastel tonlarla kombin yapabileceğiniz gibi canlı renk tonları ile de kombin oluşturabilirsiniz.

2020’da Daha İşlevsel Oturma Odaları

Saloni Mobilya Salon Takımı Modelleri

Saloni Mobilya Salon Takımı Modelleri

Oturma odası ailenin toplanma yeridir. Bu nedenle uzun ve hoş sohbetler bu odada yaşanır. Oturma odası koltukları önemine binaen konforlu, işlevsel ve şık olmalıdır.

Günden güne artan eşya miktarı, evlerdeki depolama alanlarının yetersiz olması yeni sezonda daha işlevsel mobilyaların piyasaya sürülmesine neden olabilir. Bu nedenle 2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri ergonomik tasarımları ile bu konforu yakalama imkanı biraz daha yüksek olacaktır. Mevcut modern koltuk takımları ailecek sohbet etmek, şekerleme yapmak, TV izlemek için inanılmaz derecede özenli tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Alfemo Loft Köşe Takımı

Günümüzde mobilyaya oldukça fazla bir bütçe ayrılmaktadır. Paranızın boşa gitmemesi, yaptığınız dekorasyonun içinize sinmesi, beğenilmesi ve uzun süre kullanabilmek için kaliteli ve şık mobilyalar almalısınız. İşte tam da bu noktada 2020 yılında almayı planladığınız mobilyalar için size önerimiz var. Herhangi bir riske girmek istemiyorsanız Mobilya Alırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir? başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Ladin Mobilya Koltuk Takımları

Aşağıda karşımıza çıkabilecek 2020 oturma odası modern koltuk takımı modelleri türevlerinden oluşabilecek resim galerisini istifadenize sunuyoruz. Bu modelleri inceleyerek daha bilinçli koltuk takımları seçebilir ve oturma odanızı benzersiz bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Modern Mutfak Modelleri 2020

Dikdörtgen ve büyük mutfaklarda, mutfak dolaplarının altında klasik tezgahın olmasıyla birlikte, yaklaşık olarak üç dört adım geriden başlayacak şekilde, tezgahın sağ ve solundan iki kişinin genişliğinde boşlukla diğer tezgaha yer veriliyor. Amerikan mutfak tarzının direkt olarak salondan bağımsız bir şekilde, snack için oluşturulmuş bir alan haline getirildiği, rahatlıkla yiyecek içeceklere ulaşılabilecek ortam görüntüsüne ilgi gösteriliyor.

Modern Mutfak Modelleri 2020

Şık görünüme sahip ve modern tasarımın ön planda tutulduğu, parlak akrilik mobilyalara yer verilen her bir dekorasyonu her evde uygulamak mümkündür. Bunun için dikkat edilmesi gereken durumların başında, mutfak bünyesinde masanın bulunacağı alan ile masayı bir tezgah halinde, L görünümle kullanmak isteyip istemediğinizdir.

FOTO GALERİ / 2020 Oturma Odası Modern Koltuk Takımı Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here