Salon dekorasyonunu yenileyerek etkileyici ve modern bir dizayn yapmak istiyorsanız 2020 salon dekorasyonu konumuz tam size göre. 2020 salon dekorasyon örnekleri, estetik detayları ev modern dizaynları ile göz kamaştırıcı görünümler sunmaktadır.

2020 Salon Dekorasyonu Detayları

2020 salon dekorasyonu modelleri

2020 salon dekorasyonu modelleri

Salon dekorasyonunuzu mu yenileyeceksiniz? Klasik dekorasyonların dışına çıkarak modern ve etkileyici bir salon dekorasyonu yapmaya ne dersiniz?

Modern salon dekorasyonları keyifli, rahat ve konforlu koltuk takımları, şık ve hayranlık uyandıran dekoratif aksesuarları ve ruhunuzu doyuracak nitelikte huzur veren görselliği ile dikkat çekmektedir.

Zira modern tarz dekorasyonlar da her türlü detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmektedir. 2019 modern salon dekorasyonları ahşap detayları ile sıcak ve samimi görünüm sunmaktadır. Lüks ahşap detaylar ile tasarlanmış mobilyalar doğru dizaynlarla büyülemektedir.

En güzel salon modeli 2020 tasarımları sadece modern tasarımlardan oluşmuyor tabi ki. Avangart, country ve klasik salon dekorasyonu da öne çıkmaktadır.

2019 salon dekorasyon renkleri olarak dramatik renkler öne çıkıyor. Mesela indigo mavisi yeni sezon mobilya renkleri arasında ilk sıradadır. Mevsim itibarı ile de kadife kumaş kaplamalı koltuk takımı salon dekorasyonunuzu göz alıcı hale getirebilir. Koltuklarınızda detaylı bir değişikliğe karşı iseniz berjerleri veya pufu kadife kumaş ile kaplatabilirsiniz. Burada koltuk renklerinizin önemi yoktur, çünkü indigo mavisi hemen hemen her renkle uyum yakalayan sakinleştirici ve huzur veren bir renktir.

2020 salon dekorasyon mobilya renkleri arasında antrasit gri, zümrüt yeşili, hardal sarısı, füme, de bulunmaktadır. Bu renklere mobilyalarınızda, halılarınızda ve perdelerinizde yer verebilirsiniz.

2020 salon dekorasyonları renkleri olarak altın, bronz ev bakır renk tonlarını da öneriyoruz. Bu renk tonlarını özellikle mobilya ayaklarında, çekmece ve kapak kulplarında kullanarak salon dekorasyonunuza şık dokunuşlar yapabilirsiniz.

2020 salon dekorasyon detayları arasında büyük desenli duvar kağıtları da öne çıkmaktadır. Büyük desenli duvar kağıtlarını 2020 salon dekorasyonunda TV ünitesi arkası gibi tek duvarda kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı desenlerinde böyle bir detaya yer vermek istemiyorsanız perde modellerini büyük desenlerden seçmelisiniz.

En Güzel Salon Modeli Nasıl Uygulanır?

salon dekorasyon modelleri

salon dekorasyon modelleri

Salon dekorasyonunun etkileyici ve şık olması için izlemeniz gereken yol vardır.

Salon dekorasyonuna başlamadan önce ilk olarak temanızı belirlemelisiniz. Belirlediğiniz tema, salon dekorasyonunun ruhunu yansıtacağı için dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. Tema, koltuk modellerinizde, perdelerinizde, halı ve aksesuarlarınızda belirleyici bir etkiye sahip olacaktır. Bu da koltuk modellerinizi, halı, perde ve aksesuarlarınızı daha bilinçli seçmenizi ve kombinlemenizi sağlayacaktır.

Salon dekorasyonunun en önemli mobilyası hiç şüphesiz koltuklardır. Bu nedenle koltuklarınızın tarzını ve rengini belirledikten sonra konforlu, şık ve estetik tasarımlara yer vermelisiniz.

2019 mobilya trendleri

2020 koltuk modeli seçerken salonun büyüklüğünü ve ışık düzeyini dikkate almalısınız. Küçük ve dar salon dekorasyonu yapacaksanız açık renkleri ve sade desenleri kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Ancak büyük salon dekorasyonu yapacaksanız renk ve desen seçiminde daha özgürsünüz.

Koltuk renk ve desenleri dekorasyonun genelini etkileyeceği için detaylar gözden kaçırılmamalıdır. Koltuklarda renk ve deseni belirledikten sonra perde ve halı uyumunda da aynı özeni göstererek dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

2020 Salon Aksesuarları

salon raf modelleri

salon raf modelleri

2020 salon aksesuarları olarak ise minimal tarzda yalın tasarım aksesuarların öne çıktığını görmekteyiz. Ama biz sizlere salon dekorasyonunun enerjisini üst seviyelere taşıyacak göz alıcı biblolara, sıra dışı vazolara, kısacası renkli dekoratif eşyalara da abartıya kaçmadan yer vermenizi öneriyoruz.

Açık Raflar Veya Çerçeveler

salon döşeme modelleri

salon döşeme modelleri

2020 salon dekorasyonu açık raflar ve dekoratif içi boş çerçeveler ile hayat buluyor diyebiliriz. Zira bu alanlara yerleştirilen aksesuarlar salon dekorasyonunu üst seviyelere taşıyan en önemli detaylar olarak önümüze çıkıyor.

FOTO GALERİ / 2020 Salon Dekorasyonu Detaylarında Neler Var?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here