2020 salon duvar kağıdı modelleri hayal kurmayı seven ve hayallerini gerçekleştirmek için sıradanlığın dışına çıkan kişiler için mükemmel seçenekler sunuyor. Hayal gücünü zorlayacak derecede şık tasarımlar sunan duvar kağıtları, mutlu anların yaşandığı sıcak mekanlarda şık ve estetik dokunuşlarla adeta duvarları konuşturuyor. Sizler için 2020 duvar kağıdı uygulamaları ve salon duvar kağıdı kombinleri konusunu ele aldık.

2020 Salon Duvar Kağıdı Modelleri

modern salon duvar kağıtları

modern salon duvar kağıtları

Salon duvarlarına derinlik katmak, estetik bir görünüm kazandırmak, bunları yaparken de eşyalar ile uyumu tamamlamak istiyorsanız salon duvar kağıdı modelleri incelemesi yapmanızı öneriyoruz. Duvar kâğıdı modelleri son zamanlarda dekoratif olmalarının yanı sıra pratik uygulamalı ve kullanışlı olmaları nedeni ile de çok tercih edilmektedir.

Modern Salon Duvar Kağıdı Renkleri

Salon dekorasyonunu yenilemenin en hızlı yolu duvar kağıdı değişikliği veya sıfırdan uygulamasıdır. Duvar kağıdı uygulaması geçmişte daha zordu. Günümüzde ise daha pratik ve kolay uygulanmaktadır. Devasa duvar kağıdı plakaları yerini daha küçük parçalı duvar kağıtlarına bıraktı. Bu da tercihleri olumlu yönde etkiledi.

Duvar kağıdını tarzınıza göre uygulayarak şıklığın ve zarafetin izini sürebilirsiniz. Salondaki diğer dekorasyon ögeleri ile uyumlu zarif görünümlü duvar kağıtları salon dekorasyonunuzu daha da üst seviyelere taşıyacaktır.

Hangi Salona Ne Tür Duvar Kağıdı

2020 duvar kağıdı modelleri

2020 duvar kağıdı modelleri

2020 salon duvar kağıdı modelleri arasında şal deseni, yaprak deseni, çiçek deseni gibi klasik modeller de bulunmaktadır. Bu desenler özellikle büyük boyutlu salonlarda el işçiliği ile yapılmış mobilyalar ile başarılı kombinasyonlar oluşturmaktadır.

Modern salon dekorasyonu için kullanabileceğiniz yeni sezon duvar kağıdı modelleri olarak ise hareketli ve aydınlık modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kum beji düz renk duvar kağıtları veya düz renk kabartma desenli duvar kağıtları Amerikan tarzı mobilyalar ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır.

Damask tarzı duvar kağıtlarını ise salonunuzda boydan boya kullanabilirsiniz. Dekorasyonda bir de damask tarzı perde ve koltuk da kullanmışsanız ortamda karmaşık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bunu önlemek için sadece kabartma olan veya desensiz düz duvar kağıdı modellerini tercih edebilirsiniz.

Tv Arkası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Salon ve oturma odası dekorasyonu için odak noktası olarak da kullanılan televizyonların arka kısımlarında kullanılan duvar kağıtları son dönemin trend uygulamaları arasında…

Küçük boyutlu salonlarda düz ve açık renk duvar kağıdı modelleri kullanırken, büyük salon dekorasyonunda ise desen ve renk seçiminde daha özgürsünüz. Farklı ve sıra dışı bir görünüm yakalamak için ise manzara desenli duvar kağıdı modelleri düşünebilirsiniz.

Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?2020 Salon Duvar Kağıdı Modelleri Ayrıntıları

Salon duvar kağıdı denilince sınırsız sayıda desen ve renk akla gelmektedir. Bunca seçenek içinde seçim yapmak ise uykuları kaçıracak cinstendir. Aslında birkaç kriteri net olarak bildikten sonra salon duvar kağıdı seçmek sanıldığı kadar da zor değildir.

Peki

Doğru Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?2020 Salon Duvar Kağıdı Modelleri Ayrıntıları

Salon dekorasyonunuzun rengi, derinliği, ışık düzeyi, mobilya model, desen, renk ve dokusu gibi kriterler doğru duvar kağıdı seçmenizi sağlayacaktır. Salon dekorasyonuna duvar kağıdı seçecekseniz renk skalasını mutlaka incelemelisiniz. Bu incelemeyi yaparken de odada sunmak istediğiniz görüntü ve yaratmak istediğiniz havayı düşünmelisiniz.

Örneğin

Soğuk maviler, morlar ve yeşiller ortama sakinlik vermekle birlikte soft bir görünüm sunacaktır.

Sıcak sarılar, kırmızılar ve turuncular ise salon duvarlarınızda parlayarak sıcak ve enerjik görünümler sunacaktır.

Uygun t-duvar kağıdı rengi belirlendikten sonra desene karar vermelisiniz. Dramatik renklerden oluşan büyük boyutlu desenler sıcaklıktan ve samimiyetten uzak resmi bir görünüm sunacaktır.

Desen ve renkler doğru bir şekilde belirlendikten sonra ışık düzeyi incelenmelidir. Işığı ortama doğru bir şekilde yansıtmak için pürüzsüz duvar kağıdı modellerini seçmelisiniz. 2019 duvar kağıdı modelleri de bu bağlamda metalik, renkli ve yansıtıcı duvar kağıdı modellerinden oluşmaktadır.

Duvar kağıdını odak noktası olarak kullanmak istiyorsanız dokulu ve koyu renk duvar kağıdı modellerini tercih etmelisiniz.

FOTO GALERİ / 2020 Salon Duvar Kağıdı Modelleri Ayrıntıları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here