Araba Tasarımlı Çocuk Odası Tasarımları
Araba Tasarımlı Çocuk Odası Tasarımları

Erkek çocuklarının arabaya merakı herkes tarafından bilinmektedir ve araba tasarımlı çocuk odası takımları da oldukça sevilmektedir. Genç odası, araba tasarımlı olabilir mi? Bu yılın araba tasarımlı çocuk odası modelleri ve genç araba odası tasarım trendleri nelerdir, bu yazımızda değineceğiz.

Araba Tasarımlı Çocuk Odası
Araba Tasarımlı Çocuk Odası

Araba Tasarımlı Çocuk Odası Tasarımı Yapmak

Çocuğunuzun arabalara merakı varsa ve siz de odasını araba tasarımına çevirmek istiyorsanız uygun yatak ve masa takımını seçmelisiniz. Örneğin kırmızı bir araba şeklinde yatağa mavi veya beyaz masa alarak kombinleyebilirsiniz veya çocuk odası takımı şeklinde aldıktan sonra duvar rengini ve avizeleri değiştirerek tasarımı tamamlayabilirsiniz. Psikolojik olarak koyu renklerin ağırlık açık renklerin ise hafiflik hissi uyandırdığı bilinmektedir. Uygun olan; açık renk bir boya seçilmesidir. Örneğin kırmızı araba tasarımı yapıp duvarları da kırmızının açık tonlarında boyadıktan sonra şeklinde bir avize ile hem uyguna hem de şık hale getirebilirsiniz.

Araba Tasarımlı Genç Odası Yapmak

Çocuğunuz, ergenliğin de verdiği heyecanla arabalara aşırı ilgi gösteriyor olabilir. Ona uygun bir genç odası araba tasarımlı yapmak istiyorsanız spor arabalar şu aralar gençlerin gözdesi durumda. Örneğin, siyah spor araba konseptli bir oda takımı alabilirsiniz. Oda takımının siyah ve koyu renkli olduğunu düşünürsek çocuğunuzun içinin kararmaması için duvarları açık mavi veya krem tonlarına boyayabilirsiniz. Böylece çocuğunuz evden ayrılıp tekrar eve döndüğünde bile uzun yıllara meydan okumuş şık bir oda tasarlamış olursunuz.

Genç Odası Araba
Genç Odası Araba

Araba Tasarımlı Oda Trendleri

Bu sene çocuklar için açık renk araba tasarımları ve açık tonlar trend, genç araba odası modellerinde ise koyu tonlar ve açık eşyalar ön plana çıkıyor. Bu bilgiler haricinde odalarınızı şık aksesuar ve biblolarla da süslemeyi ihmal etmeyiniz. Zira biblolar çocuklarınızın odasına ayrı bir estetik katıp, göze en çok hitap eden eşyalardır. Örneğin bir mumluğa oda renkleriyle uyumlu bir mum yerleştirip estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Genç Araba Odası
Genç Araba Odası

Araba Tasarımlı Oda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba tasarımlı çocuk odası hazırlarken çok fazla eşya alıp çocuğunuzu daraltmayın, zira bu psikolojisini olumsuz etkileyebilir. Daha açık renkli ve sade eşyaları tercih etmeniz hem ev alanı açısından hem de maddi açıdan faydanıza olacaktır. Ayrıca genç odası tasarlarken de aşırı eşya alımından uzak durmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here