Aynalı Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Aynalı Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evlerde sadece aynalar kullanarak yanılsamalar yaratmak ve ortamı daha ferah göstermek mümkündür. Aynalı salon dekorasyonu yeni nesil iç mimarlar tarafından da sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Kendi bütçenize uygun şekilde planlayabileceğiniz aynalı tasarımları, uygun fiyatlara bu işin ehli olan kişilere götürerek yaptırabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Ufak Detaylar

Küçük ve farklı boyutlu aynalarla, evinizin duvarını rahatlıkla kaplayabilirsiniz. Böylelikle duvarınıza herhangi bir tablo asmadan da şıklık yakalayabilirsiniz. Evinizin kendi renklerinin yansıması olacağı için aynalar tablo görevi de görecektir. Aynalı salon modelleri arasında sıkça tercih edilen çerçeveli aynalar da mevcuttur.

Aynalı Salon Modelleri
Aynalı Salon Modelleri

Aynaların Önüne Hangi Objeler Konulmalı?

Büyük ve geniş bir ayna yaptırıp, önüne bir masa koyduğunuzda üzeri boş gözükecektir. Bunun için çeşitli büyüklüklerde cam vazolar, dekoratif eşyalar satın alarak, göze hoş gelen dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken konu, bu dekorasyonu yaparken evinizde kullandığınız renklerin hakimiyetini göz ardı etmemek olmalıdır.

Evi Aynalarla Daha Büyük Göstermek Mümkün Mü?

Dilerseniz duvarınıza ayna yaptırmak yerine aynalı salon takımları ve fiyatları konusunda araştırma yapabilirsiniz. Kendiliğinden aynaya sahip olan konsollardan satın alarak, bu noktaları değerlendirebilirsiniz. Fiyatları da mobilyanın büyüklüğüne ve üzerindeki işçiliğe göre değişmektedir. Kendi oturma grubunuzla uyumlu olarak satın almanız gerekir.

Aynalı Salon Takımları ve Fiyatları
Aynalı Salon Takımları ve Fiyatları Pek Çok Farklı Kritere Göre Değişkenlik Göstermektedir.

Aynalı Dekore Edilmiş Evde Hangi Tür Mobilyalar Kullanılmalı?

Ayna kullanılmış salonlarda, her tür mobilya tercih edilebilir. Klasik, spor, avangart gibi mobilya gruplarından tercih ettiğinizde asla sırıtma olmayacaktır. Her mobilyaya uyum sağlayan aynalar, ortamın daha nefes kesici görünmesine de yardımcı olacaktır.

Dekorasyonda Sık Yapılan Yanlışlar

Aynalarla yapılan dekorasyonlarda en sık yapılan yanlışlar, aynaların ışığı direkt almasını sağlamamaktır. Doğrudan güneş ışığı alan duvarlara yapıldığında daha iyi sonuç veren aynalı tasarımlar, ışığı içeri dağıttığı için doğal ışıktan daha fazla yararlanmanızı da sağlayacaktır.

Aynalı Salon Dekorasyonu
Aynalı Salon Dekorasyonunda En Sık Yapılan Hata Doğal Işık Açısını Ayarlayamamaktır.

Ayna Çeşitleri ve Renkleri

Gelişen teknolojilerle birlikte artık farklı alt tonlu aynalar üretilmektedir. Bunlara bir örnek olarak, altın alt tonlu, pembe alt tonlu aynalar verilebilir. Daha yumuşak bir görüntü sağlarken alana derinlik de katar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here