Güneşli günlerin çoğalıp çiçeklerin açtığı bahar mevsiminde meskeninizde de kışın tesirinden kurtulmak istiyorsanız dekorasyon tekliflerimize kulak verin. Bahar dekorasyonuna uygun daha ferah bir meskene kavuşmanızı sağlayacak birkaç tüyoyu derledik. İşte konutunuzu bahara hazırlamanın 6 yolu!

Güneş ışığının konutunuza girmesine müsaade verin

Bahar mevsimiyle gelen gün ışığından daha fazla yararlanmak için kalın perdelerinizi kenara itin, camları açın ve güneş ışığıyla birlikte bahar havasının da içeriye girmesine müsaade verin. Şayet güneş ışığından gereğince yararlanamadığınızı düşüyorsanız mobilyalarınızın yerlerini değiştirin. Örneğin okuma koltuğunuz cam kenarında değilse bu koltuğu cam kenarına taşıyarak geçirdiğiniz vaktin daha keyifli olmasını sağlayabilirsiniz.

Duvarlarınızı canlı renklere boyayın

Konutunuzda baharı hissetmek için işe duvarlardan başlayabilirsiniz. Konutunuzun duvarlarını bahara yakışır, canlı renklerle boyayabilir ya da doğayı meskeninize taşıyacak duvar kâğıtlarından yardım alabilirsiniz. Bilhassa 3 boyutlu duvar kağıtları sayesinde konutunuzun duvarlarına baktığınızda kendinizi tropikal bir atmosferin içerisinde bulabilirsiniz. Şayet bu kadar esaslı bir değişim için hazır değilseniz tabiat fotoğraflarına, fotoğraflarına ya da renkli tablolara duvarlarınızda yer verebilirsiniz.

Farklı renkte çiçeklere yer açın 

Şayet bahar atmosferini meskeninize taşımaya karar verdiyseniz çiçeklerle iç içe olacaksınız demektir. Konutunuzu farklı renklere sahip çiçekler ile süsleyebilir, beğenilen saksılar sayesinde bitkilerinizin konutunuza daha hoş bir hava katmasını sağlayabilirsiniz.

Fazlalıklardan kurtulun

Kelam konusu bahar dekorasyon trendleri ise her yolun ferahlığa çıktığını fark etmişsinizdir. Bu nedenle konutunuzu daha ferah gösterecek uygulamalar yapabilirsiniz. Duvarlarda aynalara yer vermek, konutunuzu daha geniş göstermek için kusursuz bir tahlil. Bunun yanında gereksiniminiz olmayan küçük eşyaları saklama kutularına koyarak konutunuzu daha sistemli bir hale getirebilir ya da kullanmadığınız mobilyalarınızla giysilerinizi, muhtaçlığı olanlara verebilirsiniz.

Konutunuzu renklendirin

Baharı yansıtacak bir konut dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacak açık mavi, yeşil, pembe, sarı, lila üzere canlı ve yumuşak renklere; biblo, saat, vazo üzere dekorasyon eserleri sayesinde yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra yatak odanızda bu renklere sahip nevresim kadrolarını kullanabilir ya da koltuklarınızı minderler ile süsleyerek salonunuzu daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz kalın halılarınızı kaldırıp bahara yakışır ince ve renkli kilimleri de tercih edebilirsiniz.

Ahşap eserler kullanın

Konutunuzda baharı hissetmenin en kestirme yollarından biri de ahşap eserlerdir. Her mevsime ahenk sağlayabilme özelliği olan ahşap eserler, konutunuzun tabiat ile bütünleşmesini en şık biçimde sağlayabilir. Örneğin palet ile kitaplık, koltuk, yatak ya da sehpa yaparak hem konutunuzda bahar rüzgârlarını estirebilir hem de geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz.

Bahçenizi unutmayın!

Baharı yaşamak için en hoş alan balkon ya da bahçedir! Bahçenize rengârenk çiçekler dikebilir, hatta yemeklerinizde kullanacağınız sebzeler bile yetiştirebilirsiniz. Bahçe mobilyaları ise mevsimin tadını çıkarmanız için olmazsa olmaz. Şayet bahçeniz yok ancak balkonunuz varsa bu alanı dekore ederek daha keyifli ilkbahar ve yaz mevsimleri yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here