Bahçe Dekor Fikirleri
Bahçe Dekor Fikirleri

Betonarme yapıların içinde hayatımızı sürdürmeye çalıştığımız şu zamanlarda, herkesin hayali bahçeli bir evde yaşamaktır. Genlerimizde bulunan toprakla uğraşmak, doğayla içi içe yaşamak; pratik bahçe bilgileri içeren bu yazımızla size muhteşem bahçeler hazırlama fırsatını sunacak.

Hayvan Figürlü Bahçe Yolu

Bahçeleri eğlenceli kılan güzel bir dekorasyondur bahçe yolları. Farklı şekillerde yapabileceğiniz bu yollara bir alternatif de hayvan desenleridir. Özellikle uğur böceği veya kelebek desenleri hem bahçenize hareket katacak hem de renkli taşlarıyla rengarenk bir bahçe sağlayacak sizlere.

pratik bahçe bilgileri
pratik bahçe bilgileri

Ahşap Bahçe Yolu

Desenlerle uğraşmak istemiyorum ama bahçem şık görünsün diyorsanız ahşap yürüme yolu tam size göre. Bahçenizin şıklığını arttıracak bu yollar. Özellikle çakıl taşları ile desteklemeniz şıklığını arttıracaktır.

Paletten Yapılma Mobilyalar

Kendi bahçeni yap felsefesinde sıkça kullanılır ahşap paletler. Bu malzeme kullanışlı ve pratik bir malzemedir. Paletten güzel bir salıncak yapabilirsiniz. Hatta biraz işi büyütüp salıncak yatak yapabilirsiniz. Keyifli ve konforlu zaman geçirmenizi sağlayacak bu mobilyaların yanı sıra oturma grupları ve sehpalar da paletlerden rahatça yapılabilen mobilyalar arasındadır.

Olmazsa Olmaz Çiçekler

Bir bahçeyi belki de en huzurlu yapan unsurdur çiçekler. Birçok çeşit ve güzelliğiyle sizi alır götürür başka diyarlara. Bahçe de çiçek için iki yöntem vardır. İlki çiçekleri toprağa ekmek. Güzel bir peyzaj çalışmasıyla huzur veren manzaralar yaratmak mümkündür. Özellikle çiçeklerinizin diplerine koyacağınız taşlar ve aydınlatmalarla mistik bir hava da katabilirsiniz. Diğer yöntem ise çiçekleri saksıya ekmek. Güzel bir bahçe için doğru saksı seçimi önemlidir. Güzel görünen saksılar ile bahçeniz huzurlu ve şık görünecektir.

pratik bahçe bilgileri
Olmazsa Olmaz Çiçekler

Basit Malzeme ile Dekorasyon

Basit malzemelerle bahçe dekorasyonu yapımı, bahçenizi güzel göstermekle kalmayacak hem çevreye hem de bütçenize destek verecektir. Mesela kullanılmış birkaç araba lastiğini farklı renklere boyayıp üst üste dizerek kendinize yalancı bir kuyu yapabilirsiniz. Diğer yandan artık kullanamadığınız merdivenleri saksıda yetiştireceğiniz bitkileriniz için bir raf olarak kullanabilirsiniz. Hatta bulacağınız birkaç briket ile bahçenize bank yapabilirsiniz. Kullandığınız içecek şişelerinin altlarını keserek ya da kavanozları kullanarak mumluk yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here