Bahçe Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?
Bahçe Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe dekorasyonu yapımı konusunda fikir edinmek isteyenler, dergiler karıştırarak kendilerine en uygun ürünleri işaretleyerek satın alımları yaparlar. Bahçelerin dekorasyonunda önemli noktalardan birisi bahçenin büyüklüğüdür. Yeterince büyük olmayan bahçe sahipleri, beğendikleri mobilyaların ortama uyum sağlayıp sağlamayacağını dikkatlice ölçmesi gerekir.

Bahçe Dekorasyonu Yapımı
Bahçe Dekorasyonu Yapımı

Büyük ve Hantal Mobilyalar Tercih Edilmeli Mi?

Kendin yap bahçe tasarımları içinde, en dikkat çekici olanları elbette büyük ve hantal görünen, rahat mobilyalardır. Bu mobilyaları dilerseniz farklı malzemelerden kendiniz de inşa edebilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken nokta, eşyaları yerleştirdikten sonra sizlere dolaşacak alan kalıp kalmamasıdır. Eğer yer sıkıntınız yoksa büyük mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Kendin Yap Bahçe Tasarımları
Kendin Yap Bahçe Tasarımları

Kullanışlı Sehpa Nasıl Seçilir?

Bir bahçe takımında, kullanışlı sehpa seçimi kritiktir. Oturma takımı alındıktan sonra ortada kalan alanın hesaplanması gerekir. Daha sonra araştırma için dükkanlara gidildiğinde, örnek mobilyalar incelenirken evlerindeki kalan alana sığıp sığmadığını kontrol etmelidirler. Tam sıfıra sıfır değil, bir insanın rahatlıkla geçebileceği kadar boşluk olması da gerekmektedir. Bu ölçütler göz önüne alınarak en kullanışlı sehpa seçilebilir.

Bahçelere Eklenebilecek Küçük Detaylar

Bahçeler, özellikle yaz aylarında en çok vakit geçirilen yerlerdendir. Bu alanların keyifli ve insanları mutlu edici olması için farklı ürünler kullanılabilir. Çiçek ve bitki yetiştirmeyi seven insanlar için farklı saksıların kullanımı oldukça iyi olacaktır. Dekoratif ve bir o kadar da tasarım duran saksılar tercih edilerek, bahçelere havalı tarz katılabilir.

Terasımı Bahçe Gibi Nasıl Gösteririm?

Teras ve bahçe mobilyaları sayesinde, evinizin en üst katındaki terasınızı, yeşillendirerek ve suni çim yere sererek rahatlıkla bahçe gibi gösterebilirsiniz. Özellikle suni çimler sayesinde yaz aylarında evinizin en üst katının fazla ısınmasını da engelleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir oturma tipi salıncak, ufak birkaç detayla, teraslarınız da bahçe gibi görünebilir. Küçük sıralı aydınlatmalar da dekorasyonda çok işinize yarayacaktır.

Teras ve Bahçe Mobilyaları
Teras ve Bahçe Mobilyaları

Bahçede Hangi Tip Bitkiler Bakabilirim?

Eğer çiçek seviyorsanız, mevsimine göre alıp, ekerek bahçenizi renklendirebilirsiniz. Eğer geniş ya da kısa yapraklı bitkileri daha çok seviyorsanız, saksılar içerisinde bakabilirsiniz. Kışın soğuğa dayanıklı olan bitkilerin tercih edilmesi, bahçenizin her zaman yeşil kalmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here