Bahçemi Nasıl Düzenlerim?
Bahçemi Nasıl Düzenlerim?

Bahçemi nasıl düzenlerim diyenlerdenseniz bu yazımız sizin için bir yol haritası olabilir. Şimdi neler yapabileceğinize bir göz atalım;

Havuzla Dekore Etme 

Yapabileceğiniz bahçe süsleme tekniklerinden biri yüzebileceğiniz büyüklükte havuz için yeriniz ya da bütçeniz yeterli değilse küçük süs havuzları ve içine koyacağınız balıklarla bahçenizi renklendirebilirsiniz. Bu aynı zamanda çocuklar için de ilgi çekici olacaktır.

Saksılarla Farklı Öneriler 

Kuşlarınız varsa ya da bahçenizi ziyaret eden dostlar için ayaklı bahçe saksı kullanarak yemlik oluşturabilirsiniz. Böylece kendi dekorunuzu oluşturmuş olacaksınız. Hem de kimsede olmayan bir özellik bahçenizde yer almış olacaktır. Bu yemliği evinizdeki sevimli dostlarınız için de tasarlayarak bahçeniz için ilginç fikirler yaratabilirsiniz.

EWs Mien Ayaklı Menekşe Saksı
EWs Mien Ayaklı Menekşe Saksı

Sinema Havası Katma

Televizyonunuzu bahçeye taşıyabilir ayrıca minderlerle bir köşe oluşturarak kendi açık hava sinemanızı oluşturarak dostlarınız ve ailenizle güzel dakikalar geçirebilirsiniz.

Kozalak Kullanarak Süsleme 

Çam kozalakları toplayıp bir köşeye çocuğunuz ile birlikte hoş bir alan oluşturabilirsiniz bunu yaparken ayrıca çocuğunuzla kaliteli vakit de geçirmiş olursunuz.

Barbekü Alanı 

Bahçemi nasıl düzenlerim diye düşünen mangal sevdaları da bir alanı yalnızca barbekü alanı olarak ayırabilir. Hem yemek masasının olduğu hem de yiyeceklerin piştiği bir alan düzenlemesi hiç fena olmaz. Aile toplantıları için de vazgeçilmezler arasına girebilir.

Bahçe Süsleme Tekniklerinden Biri
Bahçe Süsleme Tekniklerinden Biri

Aydınlatma Seçeneklerini Değerlendirme 

Mekan aydınlatması her zaman önemlidir. Bu noktada tarzına göre farklılıklara gidebilirsiniz. Rengarenk ampullerle donatabilir, otantik aydınlatma araçlarında yararlanabilir, romantik tercihler yapabilir ya da tamamen size özgü bir şey ortaya koymak üzere şahane bir “kendin yap” modeli sunabilirsiniz. Böylece bahçeniz için ilginç fikir bizzat kendi yaşantınızın bir ürününden gelmiş olur ki, bu da sizi daha iyi yansıtır.

Natürel Tarzlar İçin Öneriler 

Doğayla bağlantınız kuvvetliyse her yeri bitkiyle doldurabilirsiniz.  Bahçe süsleme tekniklerinin şahı saksı olsa da doğru seçimler yapmaya özen göstermelisiniz.

Büyük bir bahçeniz varsa taşlarla süsleme yapabilirsiniz.  Dekoratif taşlar bahçenizi daha havalı bir hale getirecektir.

Bahçe Süsleme Teknikleri
Bahçe Süsleme Teknikleri

Çocukluğunuza Geri Dönmek 

Bahçemi nasıl düzenlerim diye düşünürken  eğlenceyi gözardı etmeyin. Düzenlediğiniz bu bahçede nasıl zaman geçireceğinizi de düşünün. Eğlenmek isteyenlere bir tavsiye olarak salıncak kurmalarını önerebiliriz.

Peyzaj

Bahçenizde düzenleme yaparken peyzaj konusunda bir uzmandan tavsiye de alabilirsiniz. Bu kesinlikle doğru tercihler yapmanıza fayda sağlayacaktır.

Dağınıklığı Gideren Çözümler 

Bahçe aletleriniz için eskitilmiş tarzda bir dolap ya da küçük bir oda inşa edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here