Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Balkon duvarı, keyifli vakit geçirdiğimiz evlerimizin en şık yerleri haline gelebilir. Yaz aylarında açık ve kışın kapalı balkon olarak kullanılabilen bu alanlarda gerekli değişiklikler yaparak şık ve hoş alanlara dönüştürülebilir. Bütçeye göre değişebilecek bu dekorasyon malzemelerinin başında şık tablolar, sarkıtlar gelmektedir.

Balkon Duvarı
Balkon Duvarı Aksesuarları

Balkonlarda Kullanılması Gereken Objeler Nelerdir?

Balkon duvar aksesuarları çeşitlilik olarak çok fazladır. Özellikle duvara asılabilecek küçüklü büyüklü tablolar, evin ve balkonun komple görüntüsünü değiştirebilir. Böylelikle daha konforlu bir yaşam alanı oluşturulabilir. Duvarlara asılacak olan bir diğer süs eşyası ise deniz kabuklu sarkıtlar olarak tercih edilebilir. Küçük deniz kabuklarının bulunduğu bir sarkıt, balkonunuza deniz havası katabilir.

Balkon Duvar Aksesuarları
Balkon Duvar Aksesuarları

Balkonuma Hangi Küçük Objeleri Ekleyebilirim?

Aydınlatma için kendi zevkinize güvenmelisiniz. Özellikle loş ortamları sevenler mumluklar tercih ederek hem sevimli hem de romantik bir havayı balkonlarında yaratabilir. Duvarlara asılabilen mumluklar da vardır. Bu durumlar için özel gaz lambaları bile satın alınarak duvarlara konumlandırılabilir.

Balkonu Daha Ferah Göstermek İçin Neler Yapılabilir?

Balkonda aynalar kullanabilir, çiçeklerinizi daha küçük saksılarda ve aralıklarla yerleştirebilirsiniz. İlk olarak balkonunuzdaki bütün saksıları ve eşyaları dışarı çıkartmakla işe başlamanız gerekir. Dışarı çıkartılan bu ürünlerden sonra balkonunuzun gerçek boyutunu görerek daha temkinli adımlar atarak eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Katlanır Masa Mı, Sabit Masa Mı?

Balkon masası seçimi, balkonun büyüklüğüne ve şekline göre değişebilir. İnce ve uzun balkonlarda, geçiş zorlaşacağı için daha çok katlanabilen masaların tercih edilmesi gerekir fakat geniş bir balkona sahipseniz, katlanmasına gerek kalmayan bütün masaları tercih ederek balkonunuzu düzenleyebilirsiniz. Kendi tercihlerinize kalmış bu süreçte, duvarınıza asacağınız diğer eşyaların özelliklerini de göz önüne alarak masa seçimi yapmanız gerekir.

Balkon Masası
Asma Balkon Masası

Duvarlarıma Neler Asabilirim?

Özel üretilmiş çiçek saksılarını, tavana delik açarak balkonunuzda kullanabilirsiniz. Balkon duvarları üzerinde belirli aralıklarla delikler açarak, sıralı ışıkları monte edebilir ve şirin görüntüyü evinize getirebilirsiniz. Küçük bir çöp kovasını balkonunuza yerleştirerek, her seferinde çöp atmak için mutfağa gitmekten kurtulabilir ve rahatça balkon keyfinize devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here