Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılır?
Banyo Aydınlatması Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunun olmazsa olmaz detaylarından biri de aydınlatmadır. Işıklandırma tercihleriniz yuvanızda yaratmak istediğiniz ambiyansı muhteşem bir hale de getirebilir, bir çuval inciri berbat da edebilir. Bu nedenle aydınlatma tercihi yaparken ince eleyip sık dokumalısınız. Özellikle de banyo gibi dar alanlarda bu durum daha da hayati önem kazanıyor. Peki banyo aydınlatması için hangi seçeneklere sahip olduğunuzu iyice araştırdınız mı? Artık banyo aydınlatmaları konusunda eskisi gibi tepe lambaları ile kısıtlı değilsiniz, aplikler ve spotlardan da faydalanabilirsiniz.

Banyo Aydınlatması
Banyo Aydınlatmasında En Çok Tercih Edilen Seçeneklerden Birisi de Apliklerdir.

Planlama Yapmayı Unutmayın

Doğru aydınlatma için banyoda hangi bölümü ne amaçla kullandığınızı göz önünde bulundurarak iyi bir plan yapmalı, aydınlatmada kullanacağınız ürün ve aksesuarlara, hazırladığınız bu plana göre karar vermelisiniz. Banyo aydınlatmada önceliğimiz tabii ki ana ışıklandırma. Bu da tavanın ortasına yerleştirilen tepe lambası ile gerçekleştiriliyor. Bu tip lambalar için beyaz ışık daha fazla tercih ediliyor.

Aynanın önünde farklı bir aydınlatma bulunması ise kişisel bakımınızı yaparken size kolaylık sağlayacaktır. Bunun gibi, detayları kolayca görmenize yardım edecek farklı ışık seçenekleri elinizin altında olmalıdır. Banyonuzda niyetiniz daha doğal bir görünüm yaratmak ise tavan armatürleri ve kapalı tip lambalar tam da size göre. Eğer geniş bir banyoya sahipseniz gömme spotlar ve apliklerle aydınlık bir ortam yaratmanız mümkün.

Banyo Aydınlatmaları
Banyo Aydınlatmalarında Kullanılabilecek Armatür

Fayanslara Göre Seçin

Banyo aydınlatma tercihlerinizi kullanılan fayans ve duvar renklerine göre seçerek uyum ve şıklığı yakalayabilirsiniz. Güneş ışığı girmeyen ve nispeten koyu renklerin daha fazla kullanıldığı banyolarda beyaz ışıkların kullanılması çok daha iyi bir sonuç verir. Bu tip banyolarda renkli ışık istiyorsanız açık tonları tercih etmelisiniz. Ferah görünümlü bir banyo için aydınlatmayı verimli yapmak çok önemli. İyi tercihler küçük olan banyolarınızın daha geniş görünmesine de yardımcı olacaktır.

Banyo Aydınlatma
Fayanslara Göre Banyo Aydınlatma

Geriye Süslemek Kalıyor

Birbirinden farklı zevklere hitap eden banyo aydınlatma seçenekleri sayesinde hayalinizdeki banyoya kavuşmanız işten bile değil. Tek yapmanız gereken doğru tercihler. Aydınlatma kısmını tamamladıktan sonra geriye birbirinden güzel banyo aksesuarları ile yaşam alanınızı zenginleştirmek ve banyonuzun keyfini çıkarmak kalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here