Banyo Dekorasyonunda Cam Kavanozlar İle Yeni Bir Görünüm
Banyo Dekorasyonunda Cam Kavanozlar İle Yeni Bir Görünüm

Banyo dekorasyonu, mutfaklara veya odalara yapılan dekorasyonlar kadar önemlidir. Eğer alt yapısı ve görünümü düzgün klasik bir banyonuz varsa ve baştan aşağıya yüksek maliyetler harcayarak dizayn etmek istemiyorsanız, ufak dokunuşlarla banyolarınızda kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz. Buna en uygun olanı ise kavanoz dekorasyonu olabilir. Bir kaç tane cam kavanoz değerlendirme işlemiyle banyolarınıza renk katabilmeniz mümkündür.

Cam Kavanoz Değerlendirme
Cam Kavanoz Değerlendirme

Bu boyanan ve süslenen cam kavanozların içine sabunlar, çamaşır deterjanları, elinizde fazla olan kullanmadığınız temizlik bezlerini ve bunun gibi birçok şeyi koyarak değerlendirebilirsiniz. Böylelikle hem banyolarınıza hareket katmış olursunuz hem de elinizde fazladan olan malzemeleri bu kavanozlar içinde saklayabilirsiniz. Bu sayede düz bir görüntüye sahip olan banyolarınız sizin istediğiniz şekilde ve renklerde farklı bir görünüm elde etmiş olacaktır.

1. Renkli Kavanozlar

Elinizde kullanılmış olan temiz bir cam kavanozu boyama süsleme yöntemiyle banyonuzun güzel görünmesini istediğiniz bir köşesine koyarak hayat katabilirsiniz. Öncelikle bu kavanozların etrafını suya dayanıklı cam boyalarıyla boyamaya başlayın… İlk katı attıktan 3 – 4 saat sonra ikinci katı da atın ki, daha kalıcı ve daha profesyonel dursun. Bu kavanozları ister düz bir renk şeklinde bırakabilir isterseniz de desenler çizerek ağız kısmına kurdeleler başlayabilirsiniz.

Cam Kavanozu Boyama Süsleme
Cam Kavanozu Boyama Süsleme

2. İpli Kavanoz

Kendin yap projelerinde sık rastlanan hasır ipler aracılığıyla farklı kavanoz dekorasyonu yapabilir, küçük kavanozların da içine diş fırçalarını, diş macunlarını koyabilirsiniz. Size lazım olan bir tane cam kavanoz, hasır ip ve iyi derecede yapıştırıcı (silikon olabilir). Cam kavanozun üstüne iple sarmaya başlayacağınız yere biraz yapıştırıcı sürüp başlangıç noktasını sağlamlaştırıp kavanozun etrafını sarın ara ara yapıştırıcı sürmeyi ihmal etmeyin. Bu işlem bittikten sonra ister düz bir şekilde bırakın isterseniz de boncuklar yapıştırarak hareket katın.

Kavanoz Dekorasyonu
Kavanoz Dekorasyonu

3. Kapaklı Kavanozlarda Değişim

Cam kavanozların şeffaflığını bozmak istemiyor ama bir değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? O zaman çözüm kapaklarda. Tek yapmanız gereken yağlı boya veya sprey boyayla kapakları boyamak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here