Her sezon farklı renkleri bir arada görmeye alıştığımız koltuk renklerinde modası hiç geçmeyen sabit renklerin yanında renkli ya da desenli berjerli koltuk takımları oldukça moda haline gelmiştir.

Bu senenin moda koltuk takımı renkleri arasında görmeye alışkın olduğumuz mavi ve tonları yine sıklıkla kullanılmıştır. Süet koltuk kumaşının mavi ve gri renklerle birleşmesi koltuk takımının zengin bir görüntüye sahip olmasına olanak sağlamıştır. Ayrıca gri tonlarının bir arada kullanıldığını görmek de mümkündür. Yine gösterişli salonlarda görmeye alışık olduğumuz mürdüm rengi de bu yıl oldukça moda renkler arasında bulunmaktadır. Gerek modern tarzda ahşap ile kullanımı gerek de klasik tarzda gold renkler ile kullanımı siyahın zarafeti ve gösterişi bu yıl da geçerliliğini korumaktadır.

2020 En Güzel Koltuk Renkleri

Büyük oturma odaları için üçlü renk kombinasyonları da bu yıl oldukça moda. Örneğin bej, haki ve hardal uyumu tamamlayıcı kırlentler sayesinde oturma odasına canlılık ve heyecan katmaktadır. Köşe takımlarında da görmeye alışık olduğumuz tek renk kombini eskimeye yüz tutarken desenli kumaşlar ya da farklı ve canlı renklerdeki berjer ile kombinlenmesi moda haline gelmektedir.

Romantik tarzın yansıması olan pembe ve tonlarını da bu yıl koltuk takımlarında görmek mümkündür. Bej, krem rengi ya da beyaz ile kombinlenebilen pembe renkler özellikle yeni evli çiftlerin sıklıkla tercih ettiği renk kombinleri arasında bulunmaktadır. İddialı renk arayanlar için ise kırmızı ve tonlarında üretilen koltuk takımlarına bej rengini de ekleyerek kombinleyebilirsiniz.

2020 Koltuk Renkleri

Oturma grubunuzda farklı renkleri bir araya getirmek isterseniz antrasit rengi sarı ya da mor ile de kombinleyebilirsiniz. Oldukça çarpıcı bir görüntüye sahip olan bu iki rengin bir arada kullanımı aksesuarlar ile tamamlandığında modern tarzı fazlası ile yakalamış olursunuz.

Moda Renklerin İnsan Psikolojisindeki Etkileri

Beyaz, hiçbir zaman modası geçmeyen bir renk olarak saflığı ve temizliği simgelemektedir. En çok küçük ve dar odalarda tercih edilen beyaz renk ışığı yansıtarak ortama ferah bir görüntü kazandırmaktadır.

2020 Moda Koltuk Rengi

Mavi, kullanıldığı alanda insanın içini açan bir renktir. Ayrıca doğru kullanıldığında bilgelik, güven, sadakat gibi olumlu duyguları da arttırıcı etkisi vardır. Kararlı ve bağlılık duygusu gelişmiş insanların tercih ettiği mavi renk insana doygunluk hissi vermektedir. Mavi aile ve arkadaşlık bağlarına önem veren insanların tercih ettiği bir renktir. Mavi rengi doğru kullanamazsanız ise yalnızlık, üzüntü ve depresyon gibi olumsuz duyguların artmasına neden olmaktadır.

Gri, alçakgönüllülüğü simgeleyen bir renktir. Doğru kullanıldığı alanlarda bulunan insanlarda uzlaştırmacılığı ve dengeyi arttıran özelliğe sahip olmaktadır. Aktif ve eğlenceli bir yapıya sahip olan insanların genellikle tercih etmediği bir renk olsa da doğru renk kombinleri ile dekorasyonda çok şık bir görüntü sağlamaktadır

2020 Moda Koltuk Renkleri

Siyah, yoğun kullanıldığı alanlarda karamsarlık ve karanlık yönü güçlü tutmaktadır. Doğru bir şekilde kullanılırsa sadakat, dayanıklılık, bilgelik ve güvenirliği simgelemektedir. Genellikle güçlü karaktere sahip olan ve ciddi görünen insanların tercih ettiği bir renktir. Siyah rengi tercih eden kişiler özgüveni yüksek, kararlı, azimli kişilerdir.

Yeşil, yaşamın devamlılığını ve umudu simgeleyen bir renktir. İnsanlarda doğru kullanıldığı alanlarda sakinleştirici ve sinir sistemini yatıştıran etkilerini de görmek mümkündür. Genellikle özgüveni gelişmiş kendine değer veren insanların tercih ettiği yeşil fikirlerinden ödün vermeyen insanlar içindir.

2020 Trend Koltuk Rengi

Sarı, doğru kullanılmadığı alanlarda ve yoğun kullanımda yorucu bir renk olma özelliğine sahiptir. Çok fazla kullanıldığında o ortamda bulunan kişilerde gerginlik hissini verebilmektedir. Özgür ve bağımsız olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir renktir. Doğru kullanılması durumunda bu ortamda bulunan kişilerin enerjisini yükseltebilmektedir.

Koltuk Takımı Renk Kombinleri

Ev dekorasyonunun en önemli mobilyalarından biri koltuklardır Evin tarzını ve kullananın ruhunu yansıtan koltuk takımlarına göre salon ya da oturma odası dekorasyonu…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here