2018 senesine damgasını vuran kelebek desenli halılar ilgi görmeye devam ediyorlar. Özellikle kız çocukların odaları için tercih edilen bu halılar ile yapılan kombinlerde ayrıca dikkat çekmekte. Halı eklenmesi gereken bir odanız var ise, yeni çıkan kelebek halılar tam size hitap edecek yönde!

Halı Seçiminde Model ve Renk

‘Evi ev yapan şey halıdır’ – bu sözü halk arasında sık sık duymuşsunuzdur ve bu sözün doğruluk payı da var. Halı seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Bunlardan bir tanesi, seçeceğiniz  mobilyaların ve halıların renk uyumudur. Siz ikisini de aynı renkte seçerseniz, bu odayı boğuk gösterip karartacaktır. Fakat seçmiş olduğunuz mobilyaları seçeceğiniz halılara uydurursanız, çok daha sıcak bir ortam yaratmış olursunuz. Bir önemli husus daha, hangi halıyı seçeceğinize yöneliktir. Modern halı mı, yoksa klasik mi? Yoksa daha çok el dokumalı halıları mı tercih edersiniz? Eğer buna karar verirseniz, sonunda yapacağınız halı seçimi sizin için daha kolay olacaktır.

Kelebek Halı Seçimi

İç açıcı desenleri ile damgasını vuran kelebek halı bir çok yerde bulunmaktadır. İster seçiminiz oval, ister yuvarlaktan yana olsun, eğer seçeceğiniz halı kelebek desenleri içeriyorsa, halının şekli çok da önemli değil. Burada önemli olan husus, kelebek deseninin ağırlıklı olup olmamasıdır. Siz bu deseni seviyorsanız, kelebek deseni çoğunlukta olan halıyı tercih etmekten yanasınızdır. Eğer daha sade ve göze batmayanı seçmekten yana iseniz, o zaman sadece kenarlarında kelebek desenleri olan halıları tercih edebilirsiniz. Dokuma sıklığı ve ebatları hakkında bilgi almanız kelebek halı seçiminiz için size kolaylık sağlayacaktır.

Halı desenleri günden güne daha fazla çeşit kazanmaktadır. Özellikle bu senenin gözdesi olan kelebek desenli halılar, daha fazla ilgi görmekte. Sizin tek yapmanız gereken şey, gidip kendi zevkinize uygun olan kelebek desenli halıyı seçmek olacak

Galeri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here