Yıldızların burçlarımızın üzerindeki etkisi oldukça büyük. Bu etkiler ise günlük hayatımızdaki enerjimizi yönlendirmek için oldukça önemli. Burçlar karakterimiz üzerinde söz sahibi olmaya devam ederken, zevklerimizi de belirlemeye yardım ediyor. Evinizde huzurlu ve sıcak yaşam alanları oluşturmak için burçlara en uygun ev dekorasyonu rehberini hazırladık…

Koç burcu

Özgürlüğüne düşkün olan Koç burçları, evinde geniş ve ferah alan oluşturmayı severler. Yaşam enerjisi yüksektir ve hareket kabiliyetlerinin kısıtlanmasını istemezler. Koç burcunun favori renkleri arasında kırmızı renk yer almaktadır. Ev dekorasyonlarında ölçülü bir şekilde kırmızı rengi tercih edebilirsin. Bu rengi aksesuarlarda, yastıklarda veya abajurlarda kullanarak daha sıcak bir alan oluşturabilirsin. Aynı zamanda kırmızı rengin, stres oluşumunu arttırabildiği düşünülmektedir. Bu nedenle yatak odası gibi yaşam alanlarında olabildiğince az kullanılması önerilmektedir.

Boğa burcu

Dekorasyonlarında kaliteli mobilyalar ve lüks eşyalar kullanmayı severler. Genellikle klasik ve avangard mobilyalar tercih etmektedirler. Dekorasyonlarını gümüş ve altın rengi aksesuarlar ile taçlandırmaktan hoşlanırlar. Boğa burcunda kahverengi ve toprak tonlarından oluşan dekorasyonlar ön plana çıkmaktadır. Evin her bölümüne önem veren Boğa burçları, dekorasyonlarında çiçek kullanmayı da severler. Sevdiklerine düşkünlüğü ile bilinen Boğa burçlarının, bu özelliğinden dolayı mobilya seçiminde de yumuşak renk tonlarını tercih ettiği bilinmektedir.

İkizler burcu

Yaratıcı, duygusal ve eğlenceli özellikler taşıyan İkizler burcu, canlı renkler ve desenler içeren eşyaları kullanmayı severler. Modern tasarımların ön plana çıktığı bu burçta, ferahlık ve konfordan hoşlanan ikizler insanı, modern çağı yakından takip etmesi ile ön plandadır. İkizler burcu diğer burçlar ile karşılaştırıldığında ev dekorasyonuna en hâkim burç olarak görülmektedir. İkizler burcu yaratıcılığını ve tasarım konusunda başarısını ev dekorasyonlarına aktarmaktadır. Modern aksesuarlar, tablolar, objeler gibi birçok eşyada dekorasyona uygun tercihler yapmaktadır.

Yengeç burcu

Genellikle pastel tonlarından hoşlanan yengeçler, abartısız ve şık dekorasyonlardan yanadır. Mavi ve turkuaz gibi su renklerini kullanmayı sevdikleri gibi, eflatun ve leylak renklerini de dekorasyonlarına dahil etmekten hoşlanırlar. Denizi ve suyu seven yengeç insanı aksesuarlarda bu duygularını ön plana çıkarmaktadır. Deniz manzaralı tablolar veya objeler tercih etmektedirler. Karmaşıklıktan hoşlanmayan yengeç burcu, daha sade tasarımlar ile ön plana çıkmaktadır. Klasik çizgilere sahip, yumuşak ve geleneksel mobilyalar yengeç burcunun genel tercihleri arasında yer almaktadır.

Aslan burcu

Gold renklere düşkünlükleri ile bilinen Aslan burçları aynı zamanda leopar ve deriyi ev dekorasyonlarına dâhil etmekten hoşlanmaktadırlar. İlgi çekmeyi seven aslan burcu, ev dekorasyonlarında da gösterişi severler. Avangard mobilyalar, şık ve deri koltuklar, işlemeli eşyalar aslan burcunun ev dekorasyonlarında tercih ettiği mobilyalar arasında yer almaktadır. Görkemli ve göz alıcı tasarımları seven Aslan burcu, altın rengi varaklı aynalar, tablolar ve aksesuarlar ile tarzını yansıtarak dekorasyonu tamamlamayı severler. El yapımı aksesuarlara da önem veren aslan insanı, özellikle tercih ettiği aksesuarlar ile kendini herkesten farklı kılmayı başarmıştır.

Başak burcu

Doğayla iç içe olmayı seven Başak burcu aynı zamanda tertipli ve düzenli olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Minimalist tasarlanmış mobilyalar, başak burcuna en uygun mobilyalar olarak bilinmektedir. Huzurlu, sade ve dinlendirici tasarımlardan hoşlanan bu burcun; gri, beyaz ve bej renkleri tercih ettiği görülmektedir.

Terazi burcu

Klasik ve modern karışımı tasarımlardan hoşlanan Terazi burcu ev dekorasyonlarında, abartılı aksesuar ve mobilyalardan uzak dururlar. Genellikle mavi, sarı ve yeşil renk tonlarını tercih eden Terazi burcu, pastel renk tonları ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda terazi, incelik ve zarafet konusunda da ustalaşmıştır. Salon mobilyası ve oturma odası gibi dekorasyonlarda bakır objelere ve aksesuarlara yer verildiği görülmektedir. Yatak odası dekorasyonlarında ise, dinlendiren ve huzur veren desenleri kullanmayı severler.

Akrep burcu

İddialı ve sıra dışı tasarımlardan hoşlanan Akrep burcu, ayrıntılara fazlasıyla önem vermektedir. Dikkat çekici renk tonları ile iddiasını ortaya koymaktadır. Özellikle mor, bordo ve mürdüm gibi renkleri kullanmayı severler. Işığın az olduğu ortamları seven Akrep burcu, genellikle romantik ve loş aydınlatmaları tercih ederler. Aynı zamanda mobilyaların döşemelerinde, kadife gibi şık kumaşlardan yararlanmaktadırlar.

Yay burcu

Yay burcu, gezmeyi seven ve özgür olduğu zaman mutluluğu hisseden bir burçtur. Pratik ve kullanışlı eşyalardan hoşlanmaktadırlar. Genellikle tercih ettikleri renk tonları; mavi, yeşil ve turkuazdır. Manzaralı tablolar yay burcunun vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle gezdiği yerlere ait eşyaları görmek yay burcunu mutlu etmektedir. Misafir ağırlamayı sevdiklerinden büyük yemek masalarını tercih ederler. Aynı zamanda yatak odasında da karmaşa ve karışıklıktan uzak durarak, az eşya ve aksesuar kullanırlar.

Oğlak burcu

Oğlak burcu genellikle rahat ve konforlu dekorasyonları severler. Dekorasyonlarında ise; gri, yeşil, siyah, kahverengi ve toprak tonları kullandığı görülmektedir. Vintage objelere dekorasyonlarında yer vermeyi severler. Özel yapım mobilyalar oğlak burcu dekorasyonlarında ön plana çıktığı görülmektedir. Yatak odası dekorasyonlarında ise daha çok koyu renkleri kullanmayı tercih ederler.

Kova burcu

Bağımsızlığına düşkün Kova burcu; az eşya ile maksimum fayda prensibi doğrultusunda, modern ve teknolojiyle iç içe olan dekorasyonları tercih ederler. Minimal mobilyalar tercih edilerek hareket alanlarını arttıran kova burcunun, genellikle mavi tonları tercih ettiği görülmektedir. Evini sürekli yenileme hazzı besleyen bu burcun, gelişmiş estetik anlayışı sayesinde diğer tüm burçların bu burca hayran kaldığı görülür.

Balık burcu

Su grubuna dahil olan balık burçları ışıltıyı fazlasıyla severler. Romantik bir burç olarak tanımlanan balıklar, ev dekorasyonlarında da dikkat çekmektedirler. Mavinin tüm tonları, yeşil, leylak ve mor renkler balık burcunun vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Ev dekorasyonlarında da konforu ön planda tutmayı sevmektedirler. Sen de ev dekorasyonlarını, burcunun özelliklerini taşıyarak dekore edebilirsin. Seni ve ruhunu yansıtacak sıcak bir mekan elde etmek aslında hiç zor değil.

Gizem Bozdağ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here