Çocuk Odaları İçin 5 Mobilya Önerisi
Çocuk Odaları İçin 5 Mobilya Önerisi

Çocuk odası dizaynı yapılırken göz önüne getirilmesi gereken belli başlı kriterler vardır. Çocuk odaları eğlenceli, konforlu, depolama alanı yüksek, ferah ve güvenilir olması gereken mekanlardır. Çocukları mobilyalar arasında boğmadan onları rahat ettirebilecek, koyu renklerden uzak iç açıcı ve tehlikeden uzak bir oda tasarımı içerisine bırakmalıyız. Çocuk odası takımı modelleri genellikle belli başlı kurallar çerçevesinde tasarlanmaktadır. Normal mobilyalardan elbette farklı olmalıdır. Çocuk odası grupları eğlenceli ve rengarenk tasarımlardan oluşmalıdır. Aynı zamana oda çocuk için tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edilmelidir.

Sadelik

Büyük ve net parçalar çocuk için daha faydalı olacaktır. Çocukları tehlikeli küçük parçaların olduğu şeylerden uzak tutmalıyız. Sade tasarımlar aslında bizlere bu olanağı sunar. Bazı absürt tasarımlarda çocuklardan ziyade yalnıza görüntü düşünüldüğü görülmektedir. Oysa burada öncelik çocuğu kendi özel alanı içerisinde konforu ve hayal dünyası ile bir araya getirmektir.

Çocuk Odası Takımı Modelleri
Çocuk Odası Takımı Modelleri Sade Tasarıma Sahip Olmalıdır.

İşlevsel Parçalar Kullanın

Çocuklar için kolay ulaşılabilirlik ve her şeyin bir arada olması çok önemlidir. Mobilya tasarımlarının pek çok amaca aynı anda hizmet ettiklerini görmekteyiz. Aynı anda ders çalışacağı ortam ile uyuyacağı ortamı bir araya getiren tasarımlar oldukça kullanışlı tercihler olmaktadır. Bu sayede alandan da kazanılmaktadır.

İlgi Çekici Hale Getirin

Çocukların hayal dünyalarını geliştirebilecek, onları kendi hayalleri içerisinde yaşatacak tasarım mobilyalar ile zevkli köşeler meydana getirebilirsiniz. Araba tasarımında yataklar, kulübe görünümünde ranzalar gibi ilgi çekici mobilyalar ile eğlenceli bir oda oluşturmanız mümkün olacaktır.

Çocuk Odası Grupları
Temalı Çocuk Odası Grupları

Kaslarını Geliştirsinler

Çocuklar için evin içerinde de aktif hareket etmelerini sağlayan mobilyalar kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun yatağına ulaşabilmesi için merdivenli bir tasarım yatak ile odasında bile eğlenceli vakit geçirebileceği bir alan oluşturabilirsiniz. Kendi başına tırmandığı merdiven sayesinde böylece kendine olan güveninin gelişmesine de yardımcı olmuş olacaksınız.

Oda Çocuk
Oda Çocuk İçin Fiziksel Gelişime Katkı Sağlayabilir Nitelikte Tasarlanmalıdır.

Bölmeli Depolama Alanları Oluşturun

Odasının bir köşesine açık şekilde bulunan bölmelerden meydana gelen bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Açık olması onun için kolay ulaşılabilir ve pratik bir görüntü oluşturacaktır. Bu sayede kendi eşyalarını toparlayabilmesi ve sorumluluk alabilmesi için ona kolaylık tanımış olacaksınız. Renkli ve ilgi çekici bir çöp kovası ile de temizlik bilincini oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here