Güzel ev dekorasyon seçimlerimizde çocuk odaları da bazı tasarım sevgisini hak ediyor.Çocuğunuzun odağını yeniden tasarlarken, harika çocuk odaları için dekorasyon fikirlerimizi kaçırmayın. Tüm bütçeler, stiller için farklı fikirler seçtik.Her yaş için güzel ve pratik düzenleri, artı eğlenceli çalışma ve oyun alanı fikirleri de bulabilirsiniz.

Renkli aksanlar ve sofistike antik buluntular çocuğunuzun odasında, en sevdikleri oyuncakların hemen yanında yer alabilir.
Çocuk odasında şirin bir yatak dekoru oluşturma için karmaşık şeylere ihtiyacınız yok.Herhangi basit malzemeler ile çocuğunuzun yatağını daha dekoratif aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.Çocuğunuzun odasına fazladan bir karekter katmak için halatlar, ve şile bezleri ile yatağın üstünü dekoratif şekilde kapatabilirsiniz.

Çocuk Odaları için Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odalarında mini mini mobilya modelleri ile daha sıcak ve şirin atmosfer yaratabilirsiniz. Bunlar yetişkin mobilyalarının küçük ölçekli versiyonlarıdır ancak şık bir görünüme ve en dar alanlara uyar.

Çocuk odaları için dekorasyon seçimlerinde önemli bir detayda duvar dekorasyonu.Duvarlarda küçük ama şık tablolar kullanın.
Pastel tonlar çocuk odaları için her zaman daha idealdir.Bu modern tablolar ve tabureler herhangi bir çocuk odasına daha uyumlu bir  stil getirir. Oyun masaları, tabureler en çok kullanılanlar arasındadır.

çocuk odaları için dekorasyon

çocuk odaları için dekorasyon fikirleri 2017

Çocukları oları için dekorasyon modellerinde en çok kullanılan diğer eşyalar ise mini kanepe ve sandalyeler.Bunlar çocuk odasının odağını akıllıca tutacak veya bir oyun odasına sosyal bir duruş verecektir.

çocuk odaları için dekorasyon 2017

çocuk odaları için dekorasyon 2017

Retro tarz klasik raflar ve kitaplık modelleri duvarlarda çocukların kolayca ulaşılabilecekleri bir yükseklikte dekore edilebilir. Özellikle mini kitap rafları çocukların okuma alışkanları için büyük önem arz etmekte.

çocuk odaları için dekorasyon

çocuk odaları için dekorasyon

Küçük çocuk odaları ve ikiz odaları için ideal mobilya seçimleri arasında başka bir fikir ise akıllı gardıroplar; çift kişilik asılı gardırop, çekmeceli sandıklar ve duvara monte depolama üniteleri. Çocuklarınızın odasında sadece işlevsel değil aynı zamanda tamamen modern görünümde oluştururlar.

çocuk odaları için dekorasyon 2017 8

çocuk odaları için dekorasyon 2017 8

Çocuk odası aydınlatma seçimlerinden ise küçük aydınlatmalar kullanın. Ancak oda ile uyumlu dekoratif ve şık aydınlatmalar seçmeye özen gösterin. Pastel tonlu masa lambaları da çocuk odaları için oldukça güzel olacaktır.Kızlar için pembe tonları erkekler için pastel mavi harika olur.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Evde çocuk odasını tercih ederken genellikle daha küçük olan odaları seçeriz. Bu nedenle küçük çocuk odası dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyarız. Küçük çocuk odası dekorasyonunu yaparken öncelikle dikkat edilmesi gerekenler fazla eşya kalabalığından uzak durmaktır.  Öncelikle ihtiyaç olan temel şeyler tercih edilmelidir. 1 çocuğunuz varsa tekli ranza ve ders çalışmak için çalışma masası tercih edebilirsiniz. Bunun için ranza çalışma masası bir arada olan mobilyalar oldukça popüler konumdadır. Eğer 2 çocuğunuz varsa 2 yatak yerine ranza tercih ederek alanı daha verimli kullanmanız mümkün. Yine bir adet çalışma masası ihtiyacınızı karşılayacaktır. Halen boş bir alana sahipseniz bir adet kıyafet dolabı çocuğun eşyalarını koymanız için alınabilecek ürünler arasındadır. Bu temel ihtiyaçları aldıktan sonra dekoratif eşyaları alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here