Çocuk ve Bebek Odaları
Çocuk ve Bebek Odaları

Çocuklar, büyüdükçe alışkanlıkları ve sevdikleri renkler değişen kişilerdir. Bu yüzden onların da istekleri dinlenerek odalarının dekorasyonuna karar verilmelidir. Kullanılacak renkleri onların seçmesi, eşyalarda onların da emeğinin olması, çocuklar için oldukça önemlidir.

Odalarda Renk Seçimi

Çocuk ve bebek odaları genellikle çocukların cinsiyetlerine göre boyanmaktadır. Pembe ve mavi, fazla ayrıştırıcı ve genelleyici renkler olduğu için bu renklerden uzaklaşarak daha çok yeşil, sarı, turuncu gibi tonlara gidilerek, klasik çocuk odası havasından çıkartılarak daha modern bir çocuk odası kurulabilir.

Kız Çocuklarda Oda Dekorasyonu

Kız çocukları için yatak odaları kişisel zevklere göre farklılaştırılabilir durumdadır. Özellikle bebek bir çocuk için konuşuluyorsa, mutlaka alt değiştirme tablasının olması gerekir. Annelerin oldukça işini kolaylaştıran bu aparat sayesinde alt değiştirmek daha kolay olurken, çocuklar da huzursuzlanmaz. Yatak olarak bakıldığındaysa; eğer çocuk yürüyemiyor, emekliyorsa mutlaka kenarlarında koruma olan yataklar ya da beşikler tercih edilmelidir. Çocukların herhangi bir tehlikeden korunması için son derece gereklidir.

Kız Çocukları İçin Yatak Odaları
Kız Çocukları İçin Yatak Odaları Önerileri

Çocuklar İçin Yatak Odaları

Yatak odası modelleri çocuk araştırması yapıldığında, iki çocuğunuz varsa ranza kullanabileceğinizi görürsünüz. Çocukların odasını ayırana kadar sizlere alandan tasarruf imkanı veren bu ranzalar sayesinde, rahatlıkla çocuklarınıza yaşam alanı sunabilirsiniz.

Yatak Odası Modelleri Çocuk
Yatak Odası Modelleri Çocuk Ranza Örnekleri

Çocuk Odalarında Çalışma Alanı

Çocuklar okula gidiyor ya da gitmiyor olabilir ama boyama yapmak istediği zamanlarda oturabileceği masaya ihtiyaç duyar. Kendi boyuna göre ve ergonomik ürünler tercih edilerek, çocukların eğlenceli vakit geçirmesi böylece teşvik edilebilir. Yapılan boyamadan sonra çöpleri atmak için çelik kapaklı çöp 12 lt. boy, onlara sorumluluk bilincini de aşılayacaktır.

EWs Çelik Kapaklı Çöp 12 Lt.
EWs Çelik Kapaklı Çöp 12 Lt.

Çocuk Odalarında Eşya Toplama

Çocuklar oyuncaklarını ve eşyalarını dağınık halde bırakmayı sever. Böylelikle ihtiyacı olan oyuncağı çok daha kolay bulabilir. Çocuklarınızın oyuncaklarını toplamasına teşvik etmek için, duvara bir pota ve altına da oyuncak kutusunu koyabilirsiniz ya da çocuğunuzun yatağının altına tekerlekli bir çekmece ekleyerek, buraya oyuncak depolamasını sağlayabilirsiniz. Çocuklara oyuncak toplama sorumluluğunu kazandırmak için onlara eğlenceli yollardan sunumlar yapılmalı ve oda da buna göre dekore edilmelidir. Çocukların zarar görebileceği dekorasyon malzemesi bulunmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here