Çocuklarımız için bir çok şeyin en yeterlisi olmasını istiyoruz ve birden fazla vakit karar verme basamağında onların yerine neyin nasıl olması gerektiğini biz karar veriyoruz. Fakat bir çocuk odası dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken kimi noktalar bulunuyor. Renk seçimleri yaparken cinsiyete nazaran değil çocuğun uyumasına ve rahat uyku çekmesine teşvik edecek biçimde seçilmelidir. Çocuğun 5 yaşından sonra kendi odasında dair kararlar vermesine müsaade verin. Cotton Box tasarım takımı, çocuk odası hazırlarken birinci adımın ‘sağlıklı uyku atmosferi oluşturmak’ olduğuna vurgu yapıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIKLI UYKU İÇİM GERÇEK ATMOSFER YARATIN!

Çocuk odalarının sıcaklığı, odanın nem oranını ve çocukların teneffüsünü etkiliyor. Odanın çok sıcak olması nem oranının azalmasına ve solunan havanın kuru olmasına neden oluyor. Bu durum çocuklarda burun tıkanıklığı, buna bağlı huzursuzluk ve uykusuzluk üzere sıkıntıların yaşanmasına yer hazırlıyor.

BIRAKIN ÇOCUKLAR KENDİ ODALARININ MİMARI OLSUNLAR!

Uzmanlar 5 yaşından itibaren çocukların kendi odalarının dekorasyonunda kelam sahibi olmaları gerektiğini belirtiyor. Çocukların kişiliklerinin ve kendi beğenilerinin oluşmaya başladığı yaşlarda, fikirlerinin alınması ve isteklerinin sorulması kendilerine olan inancının artmasını sağlıyor. Çocuklar, kendi zevklerine nazaran

dekore edilen odalarda daha keyifli vakit geçiriyor. Cotton Box tasarım grubu, desen seçimi sırasında kendi odalarının mimarı olan çocukların beğenilerini göz önünde bulundurduklarının altını çiziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here