Erkek çocuk odası dekoru

Ebeveynlerin çocuk odası dizerken cevap aradıkları sorulardan en önemlisi “Çocuk odasında bulunması gerekenler nelerdir?” sorusudur.Bir çocuk odası dizerken aklımızda birçok soru olabilir çünkü çocuğumuz için en iyisini isteriz. Güvenli olması çocuk odası dizerken en çok dikkat edilen şeydir bir bebek odası dolap süsleme yaparken bile ebeveynler çocukları için en güvenlisini seçmeye özen gösterirler.Bir çocuk odasında bulunması gerekenleri siz ebeveynler için derledik.

Bebek odası dolap süsleme
Bebek odası dolap süsleme

Uygun Bir Yatak

Çocuğunuzun kaza geçirebileceği en riskli zamanlardan biri uyurkendir. Özellikle geceleri herkes uyurken çocuğunuz tek başında kalır ve güvenli olmayan bir yatak çeşitli kazalara sebep olabilir.Çocuklar uyurken de yerlerinde duramazlar, gece boyunca  yatakta dönüp dururlar bundan dolayı yüksek olmayan ve etrafı düşmelere karşı korunmuş bir yatak seçmeniz çocuğunuz için en iyisi olacaktır.

Çok Amaçlı Raflar

Bir çocuk odası için düzen çok önemlidir. Özellikle erkek çocuk odası dekoru yaparken odanın daha düzenli olması için çok amaçlı raflar kullanabilirsiniz.Çocuğunuz için özel eşyaları düzenli bir şekilde saklamak ihtiyaç anında size büyük kolaylık sağlayacaktır.Ancak rafları seçerken köşelerinin sivri olmamasına ve sağlam monte edilmiş olmasına özen gösterilmelidir.

Erkek Çocuk Odası Rafı
Erkek Çocuk Odası Rafı

Çocuk Telsizi

Birçok ebeveynin çocuk odası için gerekenler listesinin başında çocuk telsizi bulunur.Birini çocuk odasına diğerini ise yanınıza alarak  acil durumlarda hemen müdahale edebilirsiniz.Gün boyu çocuğunuzun yanında  olamayacağınız için bir çocuk telsizi özellikle acil durumlarda çok işinize yarayacaktır.

Geliştirici Oyuncaklar

Çocuk odasında bulundurulması gerekenlerden bir diğeri ise çocuğunuzun gelişimini sağlayacak oyuncaklardır. Ancak çocuk odası mobilya fiyatlarında olduğu gibi çocuk oyuncaklarında da yüksek rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer bir oyuncağa bu kadar para vermem diyorsanız kendiniz de evinizde çocuğunuz için çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz.

Şık Bir Mama Seti

Çocuk odasında bulundurabileceğiniz bir diğer şey ise kaliteli ve şık bir mama setidir.

Ews Mama Seti
Ews Mama Seti

Çocuğunuz için sağlıklı ve şık bir mama setine sahip olmanız hem odanıza renk katacak hem de çocuğunuza yemek yedirirken zahmet çekmemiş olacaksınız.Kaliteli ve şık bir mama setine EWs ayrıcalığıyla uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here