Dar Genç Odası Dekorasyonu
Dar Genç Odası Dekorasyonu

Eğer evinizde çocukluktan ilk gençliğe adım atan bir birey varsa, zamanının büyük çoğunluğunu odasında, kendi özel alanında, evde yaşayan diğer insanlardan uzakta geçirmek isteyecektir. Eğer siz de böyle bir durumla karşılaştıysanız ona kızmak yerine, geçirdiği dönemi anlayışla karşılayabilir ve onun için keyifli bir özel alan yaratabilirsiniz. Bu yazımızda genç odası dekorasyonu ve fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Genç Odası Dekorasyonu ve Fiyatları
Genç Odası Dekorasyonu ve Fiyatları Nasıl Olmalıdır?

Her Şey Yerinde

Özellikle dar bir odayı dekore etmek istiyorsanız oda düzenleyicilerinden ve saklama kutularından faydalanabilirsiniz. Dar genç odası için en temel ihtiyaç, her şeyin bir yeri olmasıdır. Dolap içi düzenleyiciler çok işinizi görecektir. Bunun dışında dar bir genç odasının kirli çamaşırdan görünmez hale gelmesini istemiyorsanız, çamaşır sepeti  ile odanın dağılmamasını sağlayabilirsiniz.

Dar Odaların Kurtarıcısı Duvar Rafları

Dar genç odası için en zor mesele ise dolap ya da yatak gibi temel eşyalara bile yer bulmak olabilir. Bu sebeple duvar raflarından faydalanabilirsiniz. Yatağın çevresine veya çalışma masasının üzerine monte edeceğiniz duvar raflarına kitaplarınızı dizebilir ya da mumluk gibi çeşitli aksesuarlarla dekorasyon yapabilirsiniz.

Dar Genç Odası
Dar Genç Odası

Işıklandırma Hilelerini Deneyin

Özellikle gençler arasında en yaygın aksesuarlardan biri de minik led ampuller. Dar genç odası tasarımı için bu led ampullerden yararlanabilirsiniz. Bu ampuller sayesinde loş ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

İhtiyaca Göre Mobilya Seçin

Dekorasyon yaparken genç odası takımı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak takım mobilya almak, dar alanlar için çok uygun olmayabilir. Bunun yerine ihtiyaca göre mobilya alabilirsiniz. Komodin ihtiyacını bir duvar rafıyla karşılayabilir, yerden tasarruf edebilirsiniz.

Genç Odası Takımı Modelleri
Genç Odası Takımı Modellerine Örnek Bir Oda

Bütçenize Uygun Malzemeleri Kullanın

Eğer genç odası dekorasyonu ve fiyatları konusunda tereddütleriniz varsa daha uygun fiyatlı malzemelere yönelebilirsiniz. Örneğin mobilyaları ham şekilde alabilir, evde kullanacak kişinin zevkine göre boyama ve cilalama işlemlerinden geçirebilirsiniz. Veya eski parçaları kullanarak retro bir görüntü elde edebilirsiniz. Dekorasyonu mobilya değil aksesuar ağırlıklı yaparsanız daha da uygun hale gelecektir. Duvara asacağınız işlemeli bir Hint kumaşının yaratacağı etkiyi, yeni alınmış bir dolapla bile elde edemeyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here