Mutfak Dekorasyonu
Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar evimizin devamlı kullanılan ortak alanıdır. Bu alanda pratik çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Dekoratif mutfak rafları kullanış bakımından ve maliyet bakımından avantajlı olması sebebiyle sizi pek çok dertten kurtaracaktır. Açık raf sistemlerini dolaplarınıza ek olarak kullanmayı düşünebilirsiniz ya da dekoratif mutfak modelleri tamamlayıcıları olarak da görebilirsiniz. Rafları yerleştireceğiniz alana karar verirken aslında rafın hangi ihtiyacınızı karşılayacağını bilmelisiniz. Dekor için mi yoksa kullanım kolaylığı için mi tercih ettiğinize karar vermelisiniz.

Dekoratif Mutfak Rafları
Dekoratif Mutfak Rafları

Tabaklarınızı Sergileyin

Kapalı dolaplar yerine açık raf ünitelerini tercih edebilirsiniz. Tabaklarınızı dikey olarak sıralayarak dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz ya da üst üste dizerek yerden avantaj sağlayabilirsiniz.

Bardaklara Kolay Ulaşın

Sık olarak kullandığınız bardakları, bambu raflara yerleştirerek cam ve bambunun şık görüntüsünü mutfak dekorunda kullanabilirsiniz. Böylece bardaklarınızın eliniz altında olmasını sağlarsınız.

Dekoratif Mutfak Rafı
Dekoratif Mutfak Rafı

Askıları Mutfağa Taşıyın

Pratik kullanımı ile hayatımızda yer alan askılar mutfakta da sizlere pratik bir yardım sunacaktır. Alt kısmında askılıklar bulunan raflar tercih ederseniz, fincanları, kepçeleri ya da sos tavası gibi küçük parçaları asarak mutfak gereçlerinizi kolay ulaşılabilir hale getirebilirsiniz.

Baharatların Renklerini Dekorunuza Ekleyin

Açık raf sistemlerinin en güzel yanlarından biri farklı tarzlarla birlikte kullanılabilecek uyumu yakalamasıdır. Mutfağınızın sade görüntüsüne biraz renk katmak istediğinizde cam baharatlıkları ya da seramik kapaklı silindir küçük kavanoz parçalarını raflarınızda sergileyebilirsiniz. Böylece baharatların rengini mutfağınızın dekoru haline getirebilirsiniz.

EWs Seramik Kapaklı Silindir Kavanoz Küçük
EWs Seramik Kapaklı Silindir Kavanoz Küçük

Sepetlerden Faydalanın

Küçük parçalarınızı bölümlere ayırmak için sepet rafları kullanabilirsiniz. Tezgahın üzerinde kullanacağınız küçük sepet raflarda, bulaşık süngeri ve sabununu bile değerlendirebilirsiniz.

Dolap İçi Ek Raflar

Dolap kapaklarınıza bağlı bir sistem ile gizli bir raf sistemi oluşturabilirsiniz. Depolama alanınıza katkı sağlayacaktır. Dolap kapağınızı açtığınız takdirde açığa çıkan raf hem size fazladan alan oluşturacaktır hem de özellikle küçük mutfaklar için kaçmak istediğiniz kalabalık görüntünün oluşmasını engelleyecektir.

Kör Köşeleri Mutfağınıza Dahil Edin

Mutfağınızda kullanılması imkansız köşeleri tasarım raf sistemleri ile kullanım alanınıza katabilirsiniz. Köşelerde kullanacağınız raflar dekoratif görüntü ile mutfağınızda kullanmak istediğiniz süslemeleri sergilemeniz için bir alan oluşturacaktır. Saksılarınızı da bu köşe raflara sıralayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here