​​​​​​​Her zaman kullandığınız bahçenizde veya terasınızda artık farklı bir görüntü görmek istiyor olabilirsiniz. Bu değişikliği nasıl yapmanız gerektiğine, nereden başlamak gerektiğine karar vermek zor bir konudur. Bahçe düzenlemesi fikirleri ile size pek çok seçenek sunulmaktadır. Bahçe düzenleme teknikleri sayesinde de işini kendiniz bile kolayca yapabilmektesiniz. Bahçe düzeni örnekleri incelediğiniz takdirde kolay olarak değiştirebileceğiniz pek çok yenilik fikri göreceksiniz.

Bahçe düzeni örnekleri
Bahçe düzeni örnekleri

Zemin Uygulamaları

Zemininizi değiştirerek görüntünün temel detayına yapılan tek bir dokunuş ile tüm havayı değiştirebilirsiniz. Ahşap dokular veya daha hesaplı fayans çeşitleri ile zemininizin hem dokusu hem de rengi değişebilir. Bu sayede bahçenizde veya terasınızda başka bir görüntü oluşturmak daha kolay olacaktır.

Mobilya Seçimi

Bahçenizde veya terasınızda kullandığınız mobilyaların dilerseniz kumaş kaplamasını dahi değiştirerek güzel bir yenilik yapabilirsiniz. Ya da farklı tasarım bahçe koltukları ile hayal ettiğiniz yeni bahçenize ya da terasınıza kavuşabilirsiniz.

Beton

Duvarlarda kullanacağınız klasik bir beton ile sade bir görüntü oluşturabilirsiniz. Sarı veya turuncu renklerde ekleyeceğiniz bir mobilya ya da aksesuar ile görüntüye farklılık kazandırabilirsiniz.

Bahçe düzenlemesi fikirleri
Bahçe düzenlemesi fikirleri

Bölümlere Ayırın

Bahçenizi çeşitli aktiviteler için bölümlere ayırarak kullanabilirsiniz. Böylece çok amaçlı kullanımı olan bir bahçeniz olabilir. Bunu aynı şekilde geniş bir terasa sahipseniz de yapabilirsiniz. Mangal yapabileceğiniz bir alan ya da dinlenmek için uzanabileceğiniz rahat kanepeler veya çocukların keyifli vakit geçirebileceği bölümler oluşturabilirsiniz.

Bitkilerden Faydalanın

Duvarlara çıtalar ekleyerek bitkilerinizi yerleştirebileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Bu sayede duvarınızın bir kısmı tamamen yeşilliklerden oluşarak terasınıza ya da bahçenize hoş bir görüntü katacaktır. Ya da kasaları boyayarak içlerine bitkiler ekebilirsiniz. Bunun gibi pek çok ürünü dekor malzemesi haline getirmeniz mümkündür.

Renklendirin

Duvarlarınızı dikkat çekici renklere boyayarak enerjik bir hava oluşturabilirsiniz. Zeminde daha sakin renkler kullanarak hatta çim halılar kullanarak dengeleyebilirsiniz.

EWs Bambu  2 Katlı Kalpli Kurabiyelik
EWs Bambu 2 Katlı Kalpli Kurabiyelik

Bambu

Bambunun doğal görüntüsü ile bahçenizde ya da terasınızda doğal bir hava oluşturabilirsiniz. Bambu ile kullanacağınız taş dokular ile de görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Sehpanızın üzerine hep hazırda duran bir bambu kurabiye tabağı da ortama ayak uyduracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here