Ev dekorasyonu evin giriş bölümünden itibaren başlamaktadır. Bu bölümde eve gelen misafirleri karşılamakta ve ev dekorasyonumuzu göstermeye başlamaktayız. Eve gelen çoğu misafir evin giriş bölümünü ve oturma odasını görmektedir. Bu nedenle de dekorasyonun ev içerisinde önemli olduğuna inanan kişilerin dış kapı girişini de ev dekorasyon tarzına uygun biçimde dekore etmeleri gerekmektedir.

Dış Kapı Dekor Modelleri 2020

Dış kapı giriş dekorasyonu için öncelikle kapı paspası ve bir kapı süsü ile dekorasyona başlayabilirsiniz. Arkasından eve giriş yapacak kişiler ev dekorasyonu hakkında fikir sahibi olmaları için şık bir portmanto ya da ayakkabılık satın alabilirsiniz. Eğer eviniz küçük ve dar ise dekoratif askılık modellerini de dış kapı giriş dekorasyonunuz için kullanabilirsiniz.

Dış kapı Giriş Dekorasyonunda Kullanılacak Eşyalar ve Aksesuarlar

Kullanıma yönelik aksesuar modelleri arasında ayakkabılık önemli ev dekorasyonu parçalarından bir tanesidir. Evinizin girişinde sizi ve misafirlerinizi karşılayan halı, aksesuarlar, vestiyer ya da ayakkabılık tarzınızı yansıtabileceğiniz kadar kullanışlı olması da gerekmektedir. Son zamanlarda küçülen evlerle beraber vestiyer yerine ayakkabılık tercih edilmeye başlanmıştır. Kapı duvar arasında yeterince boşluk olmaması ayakkabılıkların tercih edilmesine neden olmaktadır.

Dış Kapı Dekor Modelleri

Vestiyerlerinizin tarza hitap etmesinin yanında alan darlığı yaşanmaması adına kullanışlı olması da gerekmektedir. Kullanışlı vestiyerler arasında raflı ve sürgü kapaklı modeller size istediğiniz depolama alanını sağlayabileceği gibi kapakların açılıp kapanması esnasında size rahatlık da sağlamaktadır.  Ayrıca katlı ayakkabılık modelleri de kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Vestiyerleri dilediğiniz ölçülerde ve renklerde alabileceğiniz gibi yaptırabilirsiniz.

Alan Darlığı Yaşayanlar İçin Sürgü Kapaklı Vestiyer Modelleri

Ev dekorasyonunda, eve girer girmez bizi karşılayan kapı girişindeki vestiyer, askılık, halı ya da aksesuarlardır. Vestiyerler de evin diğer mobilyaları gibi farklı tarz ve modellerde üretilmektedir. Aynalı ya da aynasız modelleri olduğu gibi, kapaklı, kapaksız veya sürgü kapılı modelleri de vardır. Ayrıca istediğiniz renkte vestiyer alabileceğiniz gibi kapı girişi duvar ölçülerinize göre kendiniz de dilediğiniz tarzda yaptırabilirsiniz.

2020 Dış Kapı Modelleri

Sürgü kapaklı vestiyerler alan darlığı olan evlerde rahatlıkla tercih edileceği gibi, modern görüntüsü ile de modern tarzı yansıtan evlerde kullanılabilir. Ahşap renklerinin yanında farklı renkleri ile de aksesuarlarınızla uyum sağlayan vestiyerler duvar renklerinizle de bir bütünü oluşturmalıdır. Sürgü kapaklı vestiyer modelleri genellikle aynalı olmakla beraber aynasız ya da siyah cam şeklinde modellerini de bulabilirsiniz.

Vestiyer Modeli Tercih Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kapı girişi için vestiyer modeli tercih ederken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi vestiyerin dekorasyon tarzınıza uyumlu olup olmamasıdır. Birbirinden farklı vestiyer modelleri arasında farklı ve yaratıcı tasarımları ile modern tarzın izlerini taşıyan vestiyer modelleri bulunduğu gibi, klasik tarzın izlerini taşıyan büyük ve geniş vestiyer dolapları da bulunmaktadır.

Dış Kapı Modelleri 2020

Klasik tarzda bir vestiyer modeli istiyor iseniz işçiliğinin çok olduğu vestiyer modellerini tercih edebilirsiniz. Retro, İskandinav tarzı ya da country tarzı bir vestiyer modeli de tercih edebileceğiniz gibi istediğiniz her tarzda ve renkte vestiyer modelleri bir çok firma tarafından üretilmektedir.

Dış Kapı Modelleri

Belirlediğiniz tarzda vestiyer modeli satın alırken büyüklüğü ya da küçüklüğüne de dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle kapı girişlerinde kullanılan vestiyer modelleri için büyük ve geniş vestiyerler üretildiği gibi daha portatif ve küçük ebatlarda vestiyerler de bulunmaktadır. Küçülen evler ile beraber kapı girişleri de oldukça küçülmektedir. Son zamanlarda tasarlanan küçük ve modern evlerde vestiyer satın almaya çok fazla ihtiyaç yoktur. Genelde kapı girişlerine gömmeli olarak yerleştirilen vestiyer modelleri yeni yapılan modern evlerde bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here