Marshall, kış aylarında konutunu boyatmaya hazırlanan ve mesken dekorasyonunda nötr renkleri denemek isteyenler için ipucu niteliğinde bir kılavuz hazırladı.

Renk uzmanlarına nazaran, her odanın canlı bir renge muhtaçlığı yok! Bazen odaya bir tane siyah nesne yerleştirmek öbür hiçbir renk ile sağlanamayacak bir derinlik ve statü hissi sağlar.

Nötr renkler kendi başına da çarpıcı olabilir. Farklı bir tesir yaratmak için nötr bir renk şemasını farklı biçimlerde kullanmak, örneğin tek bir rengin değişken tonlarını uygulamak en çarpıcı ve şık dekoratif tesirlerden birini oluşturabilir ya da gri ve beyaz kombine edilerek nötr bir renk paleti canlı, yaratıcı ve şık bir yapıya dönüşebilir. Koyu nötrler ise büyük ya da küçük bir odada mucizeler yaratabilir.

BÜYÜK ODALARA SICAKLIK

Koyu nötrler bol ölçüde ışık alan bilhassa de güney cepheli büyük odalar için harikadır. Koyu bir renk tonunun, güçlü ışığın zayıf renkleri ağartıyormuş üzere durduğu yere zenginlik ve derinlik katar Geniş bir yatak odasında kullanacağınız altın toprak rengi duvarlar, görkemli ve şık görünürken sıcak ve rahatlatıcı bir atmosfer oluşturur. Geniş bir oturma odasında ise şık bir görünüm yaratmak için koyu nötr renkteki duvar ile tüm çerçeveler üzerindeki canlı beyaz ortasında bir kontrast yaratılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here