Salonunuzda yapacağınız kolay değişikliklerle mesken dekorasyonunuza katkıda bulunabilirsiniz. Duvarlarınıza tablolar asabilir, favori deseninizle kaplayabilir yahut aynaları kullanabilirsiniz. Nasıl değişiklik yapmak istediğiniz size kalmış. Bu türlü durumlarda yaratıcılığınızı kullanmaktan çekinmeyin. Size fikir sunacak duvar dekorasyonu teklifleri içeriğimizde!

Tablolar asın 

Eski, antika çerçevelerinizin içerisine uyumlu fotoğraflar koyarak bir duvarda hepsini kullanabilirsiniz. Bu odağı o duvara toplayacak ve dikkat çekecek. Ayrıyeten epeyce da marjinal görünecek.

Duvarınızı favori deseninizle kaplayın

Oturma odanızı boğmayacak, karanlık yapmayacak aydınlık ve beğendiğiniz desenlerde bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Duvar kaplamasına tamamlayıcı tonlarda renkli sanat yapıtları ile de görünümü tamamlayabilirsiniz. Lakin tüm odanın duvarlarını kaplamak maliyetli olabilir bu yüzden birçok kişinin kullandığı odanın yalnızca tek duvarını kaplama tekniğini kullanabilirsiniz.

Renklerle canlandırın 

Beyaz, bej, açık mavi üzere açık renk duvarlara sahipseniz renklerin patlatacağı canlı büyük bir tablo asabilirsiniz. Böylelikle duvarınızdaki soluk görünüm renkler ile canlanacaktır.

Aynanın tesirini kullanın 

Duvarlardan birine asacağınız süslü ve büyük bir ayna hem hoş görünecektir hem de odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Yaratıcılığınızı kullanın 

Mesela salonunuzda bir şömineniz varsa şöminenin yanına odunları biçimli bir biçimde koyarak aslında orada olmak zorunda oldukları için değil de, hoş bir görünüm için koyulmuş hali verebilirsiniz.

Deseni yalnızca duvarınızda kullanmayın 

Desenleri yalnızca duvarınızda kullanmak zorunda değilsiniz. Düz boyalı duvarları olan oturma odanız için şahane desenli canlı renklerde bir perde odaya hareket katacaktır.

Botanik tesirden faydalanın

Bahçe görünümünü ve botanik görünümleri seviyorsanız botanik fotoğraflar asarak çeşitli bitkileri salonunuza yerleştirebilirsiniz.

Kütüphane yaptırın 

Şayet kitaplarla ve kütüphanelerle ilgiliyseniz sizin için mükemmel bir fikrimiz var. Duvarınıza uzunluktan boya bir kütüphane yaptırın. Hatta bu kütüphanenin ortasını boş bıraktırıp televizyon ünitesi olarak da kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here