En Çok Tercih Edilen Mutfak Masaları
En Çok Tercih Edilen Mutfak Masaları

Mutfaklar, evlerin boyutuna göre şekillenmektedir. Bazı evlerde salonla birleşik olarak oluşturulan salonlar, bazı evlerde ayrı olarak tasarlanmaktadır. Mutfağınızdaki masanın en iyi şekilde kullanılmasını istiyorsanız yazının ilerleyen kısımlarında verilen mutfak masa tasarımları fikirlerine mutlaka göz atmalısınız.

Mutfak Masa Tasarımları
Mutfak Masa Tasarımları Alana Göre Yapılmalıdır.

Kişi Sayısına Göre Mutfak Masası Seçimi

Evin içinde yaşayan kişi sayısına göre mutfak masasının büyüklüğü belirlenebilir. Bu durumda eğer küçük bir aileye sahipseniz daha ufak kullanışlı masalar tercih ederek, alandan tasarruf edilebilir. Nispeten daha geniş ailelerde mutfak masaları daha büyük ebatlarda tercih edilebilir. Mutfak masa tasarımları her bütçeye ve zevke göre şekillenmektedir.

Alana Göre Mutfak Masası Seçimi

Küçük mutfaklarda kırılan ya da diğer bir deyişle katlanan masalar tercih edilerek yaşam alanı artırılabilir. Bu durumda yemek bittikten sonra temizlenerek kapanan masa, mutfak içerisinde fazla yer kaplamaz. Genişçe ve büyük kapanmayan bir masayı alabilecek mutfağınız varsa, bu tip masaları da tercih edebilirsiniz.

Masalar İçin Sandalye Seçimi

Mutfak masa modelleri ürünlerinin yanında sandalyeler de önemli yer tutmaktadır. Aile bireyleri küçük olan mutfaklarına yine de kapanmayan masa istiyorsa, sandalyeleri katlanır tercih ederek, yerden tasarruf edebilir. Sabit sandalyelerde ise masanın altına girerek minimum görüntü sağlaması tercih edilmektedir. Yer kaplamayan sandalyelerin kullanılması, mutfaktaki dolaşma alanını artıracaktır.

Mutfak Masa Modelleri
Mutfak Masa Modellerinde Katlanır Masa ve Sandalyeler Tercih Edilebilir.

Mutfak Duvarları Süslenebilir Mi?

Mutfaklarda masanın bulunduğu duvar genellikle boş kalmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için yapabileceğiniz birkaç ufak girişim vardır. Evin kurallarının asılı olduğu bir pano ya da bir resim bu duvarı kolayca doldurmanıza yardım eder. Böylelikle mutfak dekorasyonunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Mutfak Duvar Dekorasyonu
Mutfak Duvar Dekorasyonu

Mutfak Masası Nasıl Süslenir?

Yemek alanlarında bulunan mutfak masalarının süslenmesi için derin kaselere ve meyvelere ihtiyaç duyulabilir. Masa örtüsü yayıldıktan sonra ortaya yerleştirilen kasenin içi dilenirse boş bırakılabilir, dilenirse de içerisine meyve ya da kuru çiçek doldurularak hoş görüntü ortaya çıkartılabilir. Renk açısından dolap kapaklarındaki renklerden tercih edebileceğiniz bu kaseleri üç farklı boy alarak masanızın üzerinde de sergileyebilirsiniz. Dilerseniz biblolar ya da içi çiçek dolu renkli vazolar da kullanarak dekore edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here