Bahçe için ilginç tasarımlar
Bahçe için ilginç tasarımlar

Günümüzdeki şehirleşmeden dolayı herkes herhangi bir yeşil alana muhtaç. Siz de eğer bir bahçeli eve sahipseniz ya da balkonunuzu daha da güzelleştirip bir bahçe görünümü vermek istiyorsanız uygulayabileceğiniz pek çok yaratıcı ve size pahalıya mal olmayacak yöntem mevcut. Birkaç yaratıcı fikir sayesinde evdeki malzemelerle bahçe süsleme durumu size kendinizi daha iyi hissettirecek ve bahçeniz size çok daha güzel görünecektir. Eğer bahçe süslemeniz ya da mobilyalarınız için herhangi bir fikir bulamıyorsanız da internet üzerinden gayet uygun fiyata bahçe aksesuar ve mobilyaları bulmanız mümkün.

Evdeki malzemelerle bahçe süsleme
Evdeki malzemelerle bahçe süsleme

Bahçe Aksesuarları

Bahçe için ilginç tasarımlar sizin bahçenizi önemli ölçüde farklı kılacaktır ve güzel havalarda bahçenizden çıkmak istemeyeceksiniz. Bahçenize yaratıcı aksesuar olarak aklınıza gelen her şeyi birkaç dokunuştan sonra kullanabilirsiniz. Evinizde duran eski fıçıları, kavanozları hatta eski araba lastiğinizi dahi basit bir boyama işleminden sonra saksı olarak kullanabilirsiniz. Eğer aklınıza herhangi bir fikir gelmiyor ise saksı modellerini https://www.ews.com.tr/2-li-lux-dekoratif-saksi adresinden de araştırabilirsiniz.

2'li Lüx Dekoratif Saksı
2’li Lüx Dekoratif Saksı

Bahçe Aydınlatması

Bahçenizin aydınlatması ortama bambaşka bir hava katacaktır. Bahçenizin temasını aydınlatma ve aydınlatma gereçleri sayesinde değiştirebilirsiniz. İster modern görünümlü lambalar ve ışıklar kullanabilir isterseniz de meşale görünümlü aydınlatmaları tercih ederek bahçenizde daha doğal bir görüntü verebilirsiniz. Bahçenizin dekorasyonunu güçlendirmek ve işlevsel bir aydınlatma kazanmak için kullanabileceğiniz aydınlatma türleri; aplikler, spotlar, aydınlatma direkleri, set üstü aydınlatmalar, tavan aydınlatmaları, projektörler olabilir. Aynı zamanda bahçenizin aydınlatması için fenerler ya da mum görünümlü lambalar da kullanabilirsiniz.

Değişik bahçe fikirleri
Değişik bahçe fikirleri

Bahçe Mobilyaları

Değişik bahçe fikirlerinin en belirleyici faktörü genellikle mobilya oluyor. Oturma takımının görüntüsü bahçenizin bütün havasını değiştirebilecek bir etmendir. Ancak iyi bir oturma takımı seçimi çok değerlidir, eğer bahçenizin üzeri açık ise bu durum daha da önemli hale gelmektedir. Eğer mobilyalarınızı her yıl değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsanız, mobilyalarınızı seçerken doğa koşullarına ve yağmura dayanıklı olanlarını seçmelisiniz. Ayrıca bahçeler bizim bütün yorgunluğumuzu atmak istediğimiz yerler olduğundan bu mobilyaların rahat ve konforlu olup olmamaları da önemli bir etmendir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here