Peyzaj Bitkileri
Peyzaj Bitkileri İçerisindeki en Güzel Bitkilerden Biri Olan Laleler

Çiçekler; yaz aylarında evinize, balkonunuza, bahçenize muhteşem renk, görüntü ve kokularıyla mucizevi bir ruh katar, baktıkça içiniz açılır, mutlu eder. Çiçek yetiştirmek, birçok kişi için hobiden de öte, bir yaşam tarzı olarak kabul edilmektedir. Eğer güzel bir bahçeye de sahipseniz, bu eğlenceli hobiyi peyzaj bitkileri ile çeşitlendirebilirsiniz. Çiçekler ile zaman geçirmek, stres ve yorgunluğunuzu alacağı gibi, yeşeren goncalar size artı mutluluklar getirecektir. Bu yazımızda sizler için, bahçenizde yetiştirebileceğiniz en güzel bahçe bitkilerini derledik.

Bahçe Çiçekleri
Lavanta

Göz Alıcı Rengi Ve Sakinleştirici Kokusu ile Lavanta

Yaz aylarında sıcaklardan bunalan insanların aksine lavanta güneşi çok sever. Bahçenizde morun birçok tonunu barındıran bu harika bitkinin, kolay kolay solmadığını da belirtmekte fayda var. Ayrıca cilt bakımı için kullanılan lavanta, mide rahatsızlıklarına, migrene, sinirsel hastalıklara iyi gelmesi ile bilinir.

Lavantanın Mükemmel Kokusuna Rakip: Hanımeli

Lavanta gibi oldukça yoğun ve güzel bir kokuya sahip olan hanımeli, güneşten etkilenmeyen bir diğer bahçe bitkisidir. Görüntüsü ve kokusu ile hanımeli, bahçenize renk katacaktır.

Bahçenize Zarif Bir Dokunuş: Hercai Menekşe

Bahçenizin farklı yerlerine yer yer ektiğiniz hercai menekşeler ayaklı menekşe saksı içerisinde büyüdüğünde, bahçenizin bu köşelerine mor ve pembe kelebekler yerleşmiş hissiyatı verecektir. Huzur veren görüntüsü ve kokusu ile hercai menekşe, bahçe çiçekleri arasında yerini almaktadır.

EWs Mien Ayaklı Menekşe Saksı
EWs Mien Ayaklı Menekşe Saksı

Tercih Edilme Sırası Onda: Saraypatı

Sonbahar aylarında çiçek açması ile farklılık yaratan saraypatı, bakımı basit olan bir çiçektir. Renkleri ve şirin görüntüleriyle bahçenizde tercih edebilirsiniz.

Bahçenize Düşen Güneş Parçaları: Ezan Çiçeği

Parlak sarı rengi ve pürüzsüz yüzeyi ile gençlik kokan, rengini güneşten alıyormuş gibi duran, bir o kadar da güçlü olan ezan çiçeği; güneşi ve sıcağı oldukça seven güzel bahçe bitkileri arasındadır.

Bahçe Bitkileri
Bahçe Bitkilerinden Biri Olan Ezan Çiçeği

Yumuşacık Bir Kumaş Misali: Kadife Çiçeği

Tek yıllık bir çiçek olmasına karşın, eşsiz kokusu ve muhteşem görüntüsü ile en çok tercih edilen bahçe bitkilerinden kadife çiçeği, bir defa yetiştirdikten sonra vazgeçemeyeceğiniz çiçekler arasındadır. Ayrıca cilt bakımı için kullanılan bir bitkidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here