Oturma odası modelleri 2020
Oturma odası modelleri 2020

Oturma odası denince akla önce oturma grubu gelmektedir. Oturma grupları, halı, dekorasyonlar ve kitaplıklar oturma odasının olmazsa olmazlarıdır. En güzel oturma takımı modellerini seçerek, ev içerisinde yaşamınızın büyük bir bölümünü geçireceğiniz oturma odasını kendiniz tasarlayabilirsiniz. Makaleden en güzel oturma odası tasarımları ile ilgili farklı fikirler edinebilirsiniz.

En güzel oturma odası takımı modelleri
En güzel oturma odası takımı modelleri

Klasik Oturma Odası Modelleri

Klasik oturma odası tasarlamak için öncelikle renk seçiminizin buna uygun olması gereklidir.  Altın veya bronz renkleri ile krem rengi kadife koltuk takımı seçebilirsiniz. Mermer orta sehpanızın üzerine bronz veya siyah tonlarında vazo ya da minik mumluklar (https://www.ews.com.tr/mini-siyah-dekoratif-mumluk) ekleyebilirsiniz. Varaklı veya yaldızlı aynalar, çerçeveler, şamdanlar gibi dekorasyonlar ile oturma odanızı tamamlayabilirsiniz.

Spor Oturma Odası Modelleri

İçerisinde huzurla yaşayabileceğiniz rahat ve kocaman koltuklar seviyorsanız, siz de spor stilinde oturma odası grubu seçebilirsiniz. Minderli ve yastıklarla dolu köşe koltuğun yanına bir adet berjer ile farklı bir dizayn oluşturmanız mümkün. Koltuk seçiminizi gri, vizon ya da kahve gibi soft renkler seçerek koyu tonlarda seçeceğiniz berjer ile uydurabilirsiniz.

Modern Oturma Odası Modelleri

Modern bir stil oluşturmak için düğmeli chester deri koltuk tercih edebilirsiniz ya da yine nubuk kumaştan metal ayaklı koltuk takımı tercih ederek sehpa, orta sehpa, kitaplık ve televizyon ünitenizde metal detaylar tercih edebilirsiniz. İlave olarak https://www.ews.com.tr/cati-mumluk adresinden şamdan, mumluk gibi  aksesuarlarınızda da metal detayları seçebilirsiniz.

EWs çatı mumluk
EWs çatı mumluk

Rustik Oturma Odası Modelleri

Eskitme modası hiçbir zaman eskimeyecek gibi görünüyor. Rustik tarzı yakalamak için bolca ahşap renginde mobilyalar ve hardal, kahve, gri tonlarında kumaşlar kullanmalısınız. Perdelerinizi sarı veya gri seçerken koltuk takımınızı da koyu kahve, koyu gri tonlarında seçebilirsiniz. Dekorasyon olarak duvarınızda yine ahşap çerçeveler, mat tonlarda yastıklar ve koltuk şalı tercih edebilirsiniz.

En güzel oturma odası tasarımları
En güzel oturma odası tasarımları

Avangard Oturma Odası Modelleri

Genellikle misafir odası denilince akla avangard tarzda mobilyalar gelir. Ancak oturma odanızın da avangard tarzda olmaması için hiçbir neden yok. Şıklığı sedefli ve parlak renklerle yakalamak istiyorsanız, mobilyalarınızı mutlaka parlak lakeli, vernikli tercih etmelisiniz. Koltuk kumaşlarınızı kadife, yastıklarınızı yuvarlak saten seçebilirsiniz. Aksesuar olarak abajur, avize şeklinde armatürler kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here