Eski Banyolar Nasıl Süslenir?
Eski Banyolar Nasıl Süslenir?

Siz de eski banyoyu nasıl güzelleştirebilirim diyenlerdenseniz evde yapılacak basit dekorasyonlar ile istediğinizi elde edebilirsiniz. Banyonuzun büyüklüğüne veya şekline göre kapatılması gereken yerleri kapatıp banyonuzun daha hoş yanlarını çeşitli eklemeler ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Rengarenk Yenilenme

Eski ve renksiz bir banyonuz var ise banyonuzu güzelleştirmeye öncelikle renklendirerek başlayabilirsiniz. En ufak bir sabunluk bile banyonuzun havasını değiştirebilir ve cıvıl cıvıl rengi ile banyonuzun eksik yönlerini biraz da olsa kapatmanıza yardımcı olabilir.

Evde Yapılacak Basit Dekorasyonlar
Evde Yapılacak Basit Dekorasyonlar

Vintage Konsept

Eski bir banyoya sahipseniz ve eskiliği herhangi bir yolla kapatamayacak iseniz vintage banyonuzun eskiliğini vintage eşyalar ile konsept haline getirebilirsiniz. Bu yöntem banyonuzun eksilerini pozitif bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

İlgiyi Dağıtmak 

İlginç banyo dekorasyonları ile banyonuzun eksiklerini kapatmış, insanların dikkatlerini tek bir tarafa çekmiş olursunuz. Bu da banyonuzun eksiklerinin göze çarpmamasını sağlar. Banyonuzda dikkat çeken ilginç bir ayna ya da aksesuar kullanabilirsiniz bu sayede banyonuzun eski olması değil kullandığınız ürünün görünümü dikkatleri üzerine çekecek ve banyonuzun görünümünü gizlemenize yardımcı olacaktır.

İlginç Banyo Dekorasyonları
İlginç Banyo Dekorasyonları

Küçük Dokunuşlar

Çoğu banyonun eski görünmesinin sebebi fayanslardır. Fayansların eski olması nedeniyle tüm banyo eski ve zevksiz görünür. Bu durumu değiştirmek için fayans kaplamaları kullanabilirsiniz. Kaplamalar hem pratik hem de kolay bir seçenektir. Bu sayede banyonuz yenilenmiş ve daha temiz görünecektir.

Eski Banyoyu Nasıl Güzelleştirebilirim?
Eski Banyoyu Nasıl Güzelleştirebilirim?

Eşyaların Değişimi

Banyo eşyalarınızın eski veya uyumsuz olması durumunda banyonuz da kötü görünecektir. Birbiriyle uyumsuz eşyalar yerine yeni ve birbirine uyumlu eşyalar edinirseniz banyonuzun dekorasyonu sayesinde baştan yaratılmış yeni bir banyo elde edebilirsiniz.

Temizlik Yenilik Demektir

Eşyalarınız ve banyonuzun temizliği en az evinizin diğer bölümleri kadar önemlidir. Banyonuz temiz olmazsa eski görünür. Bu durum da banyonuzun görüntüsünü ve ayrıca sizin sağlık durumunuzu olumsuz yönden etkiler. Çünkü banyolar evimizde en çok mikrop barındıran yerlerdir. Bu tür yerlerin temizliği ve bakımı evimizin diğer bölümlerinden çok daha önemlidir. Banyonuzun bakım ve onarımını düzenli aralıklarla yapmaya başlarsanız banyonuzun kullanım süresini ve görünümünün hoşluğunu giderek arttırdığınızı fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here