Mesken ve ofis ortamları gün içerisinde çokça vakit geçirdiğimiz ortamlardan biridir. Çok fazla vakit geçirdiğimiz bu ortamlarda yaptığımız vakitsiz dekorasyon yanlışları dışarıdan mesken yahut ofis ortamlarını hem ucuz gösteriyor hem de ortamı kavetli hale getiriyor. Sıkça yapılan bilhassa konut ortamlarındaki dekorasyon kusurlarını geride bırakarak dekorasyonunuza yenlilik getirebilirsiniz. Pekala farkında olmadan en fazla yapılan dekorasyon kusurları neler? İşte geriye dönüp bakmanızı sağlayacak 3 büyük dekorasyon hatası!

RENKLERİN GÜCÜNÜ KULLANIN!

Duvarlarınızı farklı renklere boyayarak bile meskeninizde dekorasyon oluşturabilirsiniz. Fakat Duvarlarınızın bir kısmını çok zır olmayacak formda farklı renklerle boyayabilir yahut bembeyaz bir meskende farklı renklerden oluşan aksesuarlarla bütünlük sağlayabilirsiniz! Lakin tercih ettiğiniz renkler üçten fazla farklı renkler olmamasına itina gösterin aksi taktirde ortaya renk cümbüşünden öbür bir şey çıkmayabilir.

AYDINLATMALARI YALNIZLAŞTIRMAYIN!

Mesken dekorasyonlarında en çok yapılan yanılgılardan biri de aydınlatmadır. Tavanda olan tek aydınlatma kullanmak yerine ledled yahut sehpa üzerine mumlar ekleyerek birden fazla aydınlatma ile konuttaki karanlık olan gölgeleri aydınlatabilirsiniz. Böylece konutun yahut ofise farklı bir atmosfer sağlayarak sizi dinlendirecek bir ortam oluşturabilirsiniz.

FAZLA EŞYA BİRİKTİRMEYİN!

Dekorasyon yanılgılarının başında gelen hususlardan biri de fazla ve gereksiz eşyalardır. İşinize yaramayan eşyalar hem ortamı kasvetli bir hale getirecek hem de ortamın daha ucuz görünmesine neden olacaktır. İşte bu noktada en kısa müddette meskeninizde bulunan ve işinize yaramayan fazla eşyalardan kurtulabilirsiniz. Az eşya hem ortamı daha çağdaş hem de daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here