Kendin yap projeleri kapsamında, evde avize yapımı gerçekleştirebilir ve emeğinizle şık bir avize sahibi olabilirsiniz. Böylece hem ekonomik hem de farklı bir avize ile dekorlarınızı süsleyebileceğinizi söyleyebiliriz. Evde yapılan avize modelleri genellikle pratik ve kolay uygulanabilir malzemeleri içerir. Tabii daha zor modeller doğrultusunda, kapsamlı ve detay içeren bir tasarımda yapabilirsiniz. Bu tarz çeşitli modellere internet üzerinden ulaşabilir ve detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Yeni El Yapımı Avize Modeli

Böylece zevkinize göre hoş bir model tercihi yaparak malzemelerinizi temin edebilirsiniz. Evde yapılacak olan avize için gerekli ana malzemeler; elektrikli duyu sistemi, bunu dilerseniz evinizde bulunan eski duyu malzemeleriyle de karşılayabilirsiniz. Ya da hazır alabilirsiniz.

Aynı şekilde avizeyi yapacağınız ana  madde, örneğin; halat ip ya da boncuk gibi detaylardır. Tabii nakış çemberi veya fanus gibi malzemelerde avize şeklinizi belirlemenizde yardımcı olan malzemelerdir. Ev yapımı avizelerde, her detayı düşünerek buna göre malzemeleri tamamlamanız gerekir. Böylece kusursuz ve hoş bir avizeye sahip olabilirsiniz.

El Yapımı Avize Modeli

Evde avize yapımı ile alakalı öncelikle bu gibi detayları bilmeli ve modelinizi belirlemeniz önemlidir. Ayrıca elektrik sistemini de düşünerek bir tasarım yapmanızı öneriyoruz. Avize yapımlarında daha çok dış hatlarını oluşturmanız daha sağlıklı olacaktır. Böylece olası tehlikelere karşı risk de almamış olursunuz. Örnekleri inceleyerek, tarz ve şık avize yapmaya sizlerde başlayabilir ve tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Evde Avize Yapımı

Evde avize yapımı ile alakalı birden farklı detay göze çarpar. Öncelikle zor bir model mi ya da daha basit bir avize modeli mi buna karar verebilirsiniz. Dilerseniz basit bir tasarımlar başlayabilirsiniz. Örneğin kolay uygulanabilir özelliğe sahip, halat örgü ile avize yapabilirsiniz. Bunun için size sağlam bir balon ve halat ip yeterli olacaktır.

El Yapımı Avize

Tabii ki tutkal da yapıştırma için ihtiyaç duyacağınız bir malzemedir. Bununla alakalı detaylı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Halat ipi tutkal ile karıştırdıktan sonra, şişmiş balonun etrafına zevkinize göre örmeniz yeterli olacaktır. Ardından balonu çıkararak, duyu sisteminizi yerleştirebilirsiniz. İşte bu kadar basit bir model ile kendini deneyiminizi yaşayabilirsiniz. Böylece daha sonra daha zor avize modellerini denemeniz kolaylaşacaktır. Daha sonra, detaylı bir boncuklu avize ya da farklı geri dönüşüm örneklerini değerlendirebilirsiniz.

Evde Avize Yapımı İçin Malzemeler

Evde avize yapımı, avize modeline göre malzemelerin değiştiği bir uygulamadır. Ama tabii ana malzemeler genellikle; ip, çember, halka, ya da fanus, boncuk vb. avizenin ana maddesini neden yapacaksanız onun doğrultusunda malzemeleri hazırlayabilirsiniz. Boncuklu bir avize için, dilediğiniz renkte ve boyutta boncukları temin etmekle başlayabilirsiniz. Ardından dizeceğiniz ipi ve nakış çemberi veya halkaya ihtiyacınız olacaktır.

2020 Ev Yapımı Avize Modelleri

Sarkıt şeklinde yapacaksanız, dizdiğiniz boncukları çembere örerek geçirmeniz yeterlidir. Ya da cam bir fanusun etrafına yapıştırmalı bir boncuk tasarım avize de yapabilirsiniz. Bunun içinde dizdiğiniz boncukları fanusun etrafına yapıştırmanız gerekir. Bunun içinde silikon tabancasından yardım alabilirsiniz.

Genel olarak ihtiyaç duyacağınız malzemeler; boncuk, halat, çember, halka, fanus, tutkal, silikon yapıştırıcısı, ip, balon gibi çeşitli malzemelerdir. Tabii her biri modelinize göre değişkenlik gösterir. Basit uygulanabilir örnekler doğrultusunda, birkaç malzeme ile avize yapmanız oldukça kolaydır.

Evde avize yapımı projenizi böylece sizlerde pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Şık ve süslü bir avize için, boncukları tercih etmenizi önerebiliriz. Tabii ip örgünüze boncukları da dahil edebilir ve örgü detaylarını boncuklar ile renklendirebilirsiniz. Böylece kendi tasarımınızı oluşturabilir ve şık bir avizeye ekonomik bir şekilde sahip olabilirsiniz. Hazırladığınız avizeyi, daha sonra duyu sistemine monte ederek tamamlamanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here