Konutunuzdaki küçük bir bölme, rastgele bir duvar, odanızdaki bir köşe… neresi olursa olsun boş alanları dekore ederek konutunuzun havasını değiştirmeniz mümkün. Fark yaratan değişikliklerle daha hoş bir konut dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Elmaelma.com olarak konutunuzu güzelleştirecek dekorasyon tekliflerini biraraya getirdik. İşte boş alanları değerlendirebileceğiniz öneriler!

Konutunuzun girişini ‘boş’ değil ‘ferah’ tutun 

Konuta girer girmez birinci karşılaştığımız şey kuşkusuz konut hakkında izlenim verecek yer olacaktır. Lakin bu bölgeyi nasıl şekillendirmeli diye soruyorsanız, duvara şık paltonuzu asmakla ve havalı botlarınızı gözler önüne sermekle başlayabilirsiniz.

Şayet balkonunuz darsa…

Balkonunuz çok küçük olsa da onu mükemmel bir alana çevirebilirsiniz. Yan yana duran küçük birer sandalye ve sehpa ortamı değiştirmeye yetecekken, bir de yere yerleştireceğiniz küçük çiçekler sevmediğiniz balkonunuzu beğenilen yeriniz yapabilir.

Gömme kısımları değerlendirin

Bazen küçük gömme kısımlar dolap yerleştirmek için nitekim fazla küçük olabiliyorlar. O yüzden orayı dolap yapma inadınızdan vazgeçip bir çalışma ortamına dönüştürebilirsiniz. Bunun için küçük bir tahta modülünden masa ve bir sandalye kâfi.

Mutfak duvarlarını da dekore edin

Mutfak dekorasyonu, en az oturma odası ya da yatak odası kadar kıymetlidir. Mutfağınızda boş kalan duvarlarınızı dekoratif ve kullanışlı raflar ile doldurabilirsiniz. Raflara da ister mutfak gereçlerinizi isterseniz de bitki ve aksesuar koyabilirsiniz.

Yemek odanız küçükse…

Oturma odanızın küçük olması, odanın boş kalması gerektiği ve hoş bir yemek masanız olmayacağı manasına gelmez. Minimal uzunluklarda tasarlanmış bir yemek masası ve birkaç sandalye küçük oturma odanızın boş kalan köşesine çok yakışacak.

Minderlerden faydalanın

Oturma odanızda gözünüze batan boşluklar varsa minderler yeterli birer alternatif olabilir. Hem daha fazla oturma alanı sağlarken hem de meskeninize rahat bir görünüm katarlar.

Boş kalan yatak kenarları 

Yatak odası yalnızca yatak, dolap ve makyaj aynasından oluşmak zorunda değil. Odanız gözünüze boş görünüyorsa birkaç sandalye, bir dinlenme koltuğu ya da büyük uzunluk bitkilerden yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here