Her insan geniş ve ferah konutlarda yaşama bahtına sahip olamayabiliyor. Hatta bu türlü bir bahtınız olsa bile çok büyük meskenler yerine mütevazi konutlardan hoşlanıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da konutunuzu daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorsanız sizin için sıraladığımız tahlil tekliflerine kesinlikle bakın. İşte konutunuzun havasını değiştirecek dar alanlar için pratik çözümler!

Raflardan faydalanın

Pencere altlarına yahut kapı üstlerine yaptıracağınız raflarla yerden tasarruf edebilirsiniz. Raflara kitaplarınızı, nesnelerinizi, bitkilerinizi koyabilir hem şık bir dekor oluşturabilir hem de derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gömme dolaplar

Dar alanlar için en pratik tahlillerden biri de gömme dolaplar. Çok şık duran gömme dolaplar tıpkı vakitte da fonksiyonel.

Aydınlatma

Karanlık meskenler olduğundan daha küçük görünür. Konutunuzu geniş göstermek istiyorsanız aydınlatmalardan yardım alın. Dekoratif bir ayaklı lamba ve yanlışsız ampuller ile aydınlatılmış avizeler işinizi görecektir.

Sürgülü kapılar

Sürgülü kapılar dar konutlar için mükemmel kurtarıcıdır. Böylelikle hem yerden tasarruf edersiniz hem de kapının açıldığı duvarın da büsbütün size kalmasını sağlarsınız.

Renk faktörü

Konutunuz istediğiniz büyüklükte değilse, geniş ve ferah göstermek için renklerden yardım alın. Renkler ile meskeni daha geniş göstermek, duvarları açık renge boyamak ile hudutlu değildir. Renkler konusunda bir uzmandan takviye almak çok daha hakikat adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Küçük desenli mobilyalar tercih edin

Yerin büyük algılanması için duvar, yer ve mobilya döşemelerinin küçük desenli olmasına da dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here