Fayanssız banyo modelleri
Fayanssız banyo modelleri

​​​​​​​Evlerimizin belki de en önemli kısımlarından bir tanesi olan banyolarda artık fayanssız banyo modelleri moda olmuş durumda. Klasik ve şık görüntü vermesinin yanı sıra normal banyolara göre çok daha kullanışlı ve az kirlenen yapıya sahipler. Genellikle dışarıdan bakıldığı zaman klasik bir oda görünümüne sahip oluyorlar. Bu da banyolarımızı daha kullanışlı hale getirmek için elverişli hale getirecektir.

Fayanssız banyo
Fayanssız banyo

Kare Taşlı Banyo

Günümüzde özellikle ekonomik olması sebebiyle bu banyo fayans modeli tercih ediliyor. Klasik fayanslar yerine ufak taşlar kullanılarak yapılıyor. Rengi koyu tercih edildiği zaman banyonuza daha otantik ve klasik bir hava vermiş olursunuz. Çeşitli bitkiler ve ufak tefek ağaç dekorları ile çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Bu tarz banyolarda klasik lavabo ve klozet takımları göze batabilir. Bu yüzden daha koyu renklerde tercih etmenizi öneririz.

Renksiz ve Sade Banyolar

Bu tarz banyo fayanssız modelleri genellikle lüks otellerde kullanılıyor. Hatta bazı yerlerde bu sistem tamamen yerini ayna ve camlara bırakıyor. Havalandırma sistemi yeterli olduğu sürece hem kullanışlı hem de çok şık duracaktır. Ancak havalandırma sistemi yetersiz olduğu takdirde buhar kaynaklı izler oluşabileceğinden sıkıntılı olabiliyor. Eski tarzda metal lavabo ve şık bir çeşme ile mükemmel denilebilecek bir banyonuz olabilir.

Banyo fayanssız
Banyo fayanssız

Duvar Kağıtlı Banyolar

Banyolarınızı daha şık hale getirmek için en kullanışlı yöntemdir. Bu modelin en büyük sıkıntısı ise duvar kağıtlarının su veya başka etkiler sayesinde zamanla aşınması olayıdır. Bunu hesaba katmazsak size katacağı birçok avantaj vardır. Banyonuzu istediğiniz şekilde düzenlemek de bunların başında geliyor. Duvar kağıdının şekline göre banyonuzu modern, klasik ya da başka bir şekilde tasarlayabiliyorsunuz. Modern çeşme ve klozet takımları kullanıp, bunların yanına da klasik ya da sade modellerde banyo seti eklediğiniz zaman çok şık bir banyo sahibi olabilirsiniz.

EWs Akrilik Siyah Banyo Seti
EWs Akrilik Siyah Banyo Seti

Tek Renk Banyo Takımı

Fayanssız banyo modelleri arasında birçok insanın favorisi olabilir. Ahşap lavabo ve küvet altlıklarının dışında bu modeller tek renk oluyor. Genellikle beyaz kullanılıyor. Büyük fayans ile banyo dizilip ardından kalan kısım sizlere kalmış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here