Çoğumuz gardırop düzenleme işlerini yük olarak görüp düzenleme yapmayı daima erteliyoruz. İndirimlere aldanıp gerekli gereksiz alınan kıyafetler artık canınızı sıkmaya başladıysa tekliflerimize kulak verin. Dolup taşan dolabınızı en pratik halde düzenlemenin yollarını sizler için sıraladık…

Dolabınızda temel kesimlere yer verin

Günü kurtaran yahut beklenmeyen partilerde gardırobunuzda kombinleyebileceğiniz ‘basic’ kıyafetlere yer verin beyaz bir tişört ve kumaş pantolonla yahut basic bir pantolanla şık bir gömleği birleştirebilrisiniz. Pantolon, düz bir tişört, gömlek ve renkli stilettolar gardırobunuzun temel kesimlerini oluşturmaktadır.

Arkadaşlarınızın kıyafetlerini saklamayın!

Eski sevgiliniz yahut evvelden çok yakın olduğunuz lakin artık bir ortaya gelmediğiniz arkadaşlarınızın size aldığı kıyafetleri saklamayın. Durup durup aklınıza gelip tekrar üzülmenize ve giymemeye devam edeceksiniz. İşte bu noktada ne yapıyoruz? Tabikide maziyi ve maziye dair ne varsa hepsini çöp sepetine atıyoruz!

Kullanmadıklarınızı bağışlayın

Daha evvel satın alıp bir kenarda beklettiğiniz kıyafetinizi ”Aaa hala etiketi üzerinde hiç giyilmemiş ben bunu yerine koyayım giyerim” düşencesindeyseniz. Atılacaklar listesine etiketi üzerinde olan kıyafetlerinizi de ekleyin. Şayet dolabınızda etiketi üzerinde ve uzun müddettir orda olan bir kıyafetiniz varsa emin olun ki o kıyafette beğenmediğiniz bir şey kesinlikle vardır ve etiketi hala üzerinde palavrasını atıp dolaba tekrar koymaya çalışmayın!

Hayal gücünüzü konuşturun

Çok sevdiğiniz lakin bedeninizde kusur bulduğunuz için kullanamadığınız paçaları hayal gücünüz ve şeklinizle birleştirip kıyafetinizde yine düzenlemeler yapabilirsiniz. Birebir halde kumaşını ve rengini çok beğendiğiniz kıyafetlere farkı boyutlarda yamalar yahut aksesuarlar ekleyerek ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Eski kıyafetler

Daha evvel severek aldığınız fakat çok giydiğiniz için tişörtünüz eskidiyse hala giymeye çalışmayın! Eskimiş bir tişört bir yerden sonra sizi sıkacaktır ve o formda görünmek istemeyebilirsiniz. İşte bu yüzden atmak en iyisi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here