Genç odası dekorasyonlarında sınırsız özgürlük ile farklı tarzları bir araya getirebilir ve dekoratif aksesuarları da bolca kullanabilirsiniz. Bunun yanında canlı renkleri de bir araya getirerek farklı renk kombinasyonları yaratabilirsiniz. Genç odanız için seçeceğiniz yatak takımını bir mağazadan takım olarak satın alabilir ya da farklı tarzdaki mobilya parçalarını bir araya getirerek kendi yatak takımınızı kendiniz genç odası dekorasyonunda yapabilirsiniz. Genç odası dekorasyonları tarzı ve stili bakımından diğer oda dekorasyonlarından oldukça farklıdır. Hem rahatlık hem de konforun ön plana çıktığı genç odası dekorasyonlarında önemli olan renklerdir. Seçeceğiniz dekoratif aksesuarlar ve duvar dekorasyonunuz genç odası dekorasyonunun daha çarpıcı ve marjinal olmasını sağlayacaktır.

2020 Genç Odası Fikir

Genç odası dekorasyonları da kendi içinde farklılık göstermektedir. Örneğin 16 ile 20 yaş aralığındaki gençlerin odaları daha marjinal ve modern çizgide dekore edilir iken 12 ve 16 yaş aralığındaki gençlerin odaları da daha eğlenceli ve enerjik olarak dekore edilmektedir. Bu nedenle genç odası dekorasyonu yaparken odayı kullanacak olan gencin fikirleri alınmalı ve dekorasyon onun istediği şekilde yapılmalıdır.

2020 Genç Odası Fikirleri

Genç odası duvar dekorasyonunda birbirinden farklı duvar kağıdı ve boyasından yardım alacağınız gibi aksesuarlardan da yardım alabilirsiniz. Genç odanız dar ise duvar kağıdı ya da duvar boyanız daha sade renk tonlarında olmalıdır. Bu sizi kalabalık bir görüntü vermekten kurtaracaktır. Ancak bunu yaparken boş bir duvar görüntüsü de iyi bir dekorasyon algısı oluşturmaz. Bu noktada ise duvarınızda kullanacağınız aksesuarlardan yardım alabilirsiniz.

2020 Genç Odası Örnek

Genç odası duvar dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarların rengini ve modelini önceden iyi araştırarak belirlemeniz size genç odası dekorasyonunda bütünlüğü sağlamanızda yardımcı olacaktır. Örneğin duvar tipiniz ve kullandığınız duvar kağıdı ve boyasına göre dekoratif raflar satın alabilirsiniz. Bu raflara daha minimal ve hoş bir görüntü sağlayan aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Örneğin okuduğunuz birkaç kitap ve renkli saksılardaki küçük çiçekler ve kaktüsler küçük odanızda yapmak istediğiniz dekorasyona ayrı bir canlılık getirecektir.

2020 Genç Odası Örnekleri

Genç odanız büyük ise sade tonlarda boyanmış duvar cepheniz için büyük ya da parçalı olan tablolar satın alabilir ve duvar cephesinin önünde tablonun yanına konumlandıracağınız hoş bir çiçek saksısı ile şık, zengin ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Örneğin duvarınızın köşeleri için köşe raflar satın alabilir ve bu rafların altına işlevsel olarak da kullanabileceğiniz hoş bir sepet konumlandırabilirsiniz. Duvar dekorasyonunuz için birbirinden farklı renklerde ve modellerde üretilen farklı boyutlardaki mumluklardan da yardım alabilirsiniz.

2020 Güzel Genç Odaları

Genç odası duvar dekorasyonunda önemli olan başka bir konu da perde seçiminizdir. Seçtiğiniz perdenin, renginin ve modelinin duvar dekorasyonunuz ile uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin duvar dekorasyonunda kullandığınız duvar kağıdı desenli ise yine seçtiğiniz desenli bir perde ile uyumu yakalamanız oldukça zordur. Eğer az önceki örnekte olduğu gibi duvar dekorasyonunuz zengin ise seçeceğiniz perdenin daha sade olması gerekmektedir.

Genç Odası Dekorasyonunda Dekoratif Halı Seçimi

Genç odası için halı seçerken duvar dekorasyonu, perde, genç odası mobilyaları, aksesuarlar gibi her detayla halının uyumlu olması gerekmektedir. Hem tarz ve hem de renk olarak genç odasının bütünleyicisi olmalıdır. Ayrıca toz tutmayan kolay silinebilir özellikteki halılar hem kullanım olarak hem de temizleme yönünden kolaylık sağlamaktadır. Doğal ve sade renkteki halılar hem genç odasını ferah göstermekte hem de tüm tarzlara uyabilme özelliğine sahip olabilmektedir. Ayrıca büyük halılar mobilyaların altında kaldığı için halının modelini tam yansıtamamaktadır. Mobilyalardan arta kalan boşluklar ölçüsünde halı seçimi yapmak daha doğru bir yol olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here